جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
16:54:49 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مراکز پرورش غیرمجاز موجب افزایش بیماری می‌شوند
مراکز پرورش غیرمجاز موجب افزایش بیماری می‌شوند
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به نقش مراکز پرورش غیرمجاز در افزایش میزان آلودگی، گفت: مراکز پرورش غیرمجاز با عدم رعایت اصول امنیت زیستی و به دلیل در دسترس بودن منابع آب و خوراک برای پرندگان آزاد پرواز موجب جذب آنها و افزایش احتمال بروز بیماری در مناطق می شوند. به گزارش ایسنا و […]

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به نقش مراکز پرورش غیرمجاز در افزایش میزان آلودگی، گفت: مراکز پرورش غیرمجاز با عدم رعایت اصول امنیت زیستی و به دلیل در دسترس بودن منابع آب و خوراک برای پرندگان آزاد پرواز موجب جذب آنها و افزایش احتمال بروز بیماری در مناطق می شوند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، شهرام موحدی در جلسه تودیع و معارفه رییس دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه، اظهار کرد: تجربه ای که در سال قبل استان اصفهان در برخورد با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به دست آورد، سبب شد که تاکنون در واحدهای بزرگ به خوبی شرایط قرنطینه ای را رعایت کنند و به غیر از تعدادی از واحدهای پرورش در بقیه واحدها موردی  از بیماری مشاهده نشده است.

وی با اشاره به نقش مراکز پرورش غیرمجاز در افزایش میزان آلودگی، گفت: مراکز پرورش غیرمجاز با عدم رعایت اصول امنیت زیستی و به دلیل در دسترس بودن منابع آب و خوراک برای پرندگان آزاد پرواز موجب جذب آنها و افزایش احتمال بروز بیماری در مناطق میگردند.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به عدم وجود واحد غیرمجاز پرورش طیور در شهرستان شاهین شهر و میمه، تصریح کرد: مراکز پرورش صنعتی بزرگ اصول امنیت زیستی و دستورالعمل های دامپزشکی را به شکل صحیح اجرا کرده اند.

موحدی ادامه داد: اقدامات خوبی در گذشته در راستای افزایش سطح بهداشتی در مراکز پرورش شهرستان صورت گرفت، هرچند این سختگیری ها باعث اعتراضاتی شد، اما در نهایت، در زمان بروز بیماری ها تاثیر این اقدامات مشاهده شد.

خبر جدید  نیاز به اعتبار دو هزار میلیاردی برای حلقه چهارم

در این جلسه ضمن تشکر از دکتر پوراسماعیلی به واسطه چند سال خدمت در شهرستان شاهین شهر و میمه، وی تودیع و دکتر لارابی به عنوان سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه معرفی شد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد