یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
13:11:00 - جمعه 9 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدافعان حرم وارثان امام حسین(ع) در مقابل یزیدیان زمان بودند
مدافعان حرم وارثان امام حسین(ع) در مقابل یزیدیان زمان بودند
به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، حجت الاسلام محمدمهدی ماندگاری در جمع مردم زرین شهر با تفسیر آیه ۷ سوره مبارکه محمد )ص)، اظهار کرد: خداوند متعال در این آیه شریفه می‌فرمایند «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (دین) خدا را یاری کنید، شما […]

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، حجت الاسلام محمدمهدی ماندگاری در جمع مردم زرین شهر با تفسیر آیه ۷ سوره مبارکه محمد )ص)، اظهار کرد: خداوند متعال در این آیه شریفه می‌فرمایند «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (دین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گام‌های تان را استوار می‌دارد». این آیه بدان معناست، افرادی که دین خدا را یاری کند، ارزش کار آنها بالا می‌رود و بر همین اساس مشمول نصرت الهی می‌شود.

وی افزود: باید توجه داشت زندگی در این دنیا مانند تجارت است و کسی در این تجارت سود می‌کند که زندگی او بر اساس دستورات الهی شکل گرفته باشد و این مهم در صورتی تحقق خواهد یافت که یاری ما از دین خدا مومنانه باشد نه کاسب کارانه؛ بر همین اساس باید گفت شهدا و خانواده آنها نمونه برجسته از یاری کنندگان دین خدا هستند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: خداوند در سوره حمد می‌فرمایند «صِرَاطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ غَیرْ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَ لَا الضَّالِّین» گروه ضالین کسانی هستند که راه خدا را گم کرده‌اند و از سرچشمه و نور حق دور شده‌اند چرا که آنان در راه دین ثابت قدم نیستند و بر همین اساس از یاری خداوند بی‌بهره مانده‌اند.

وی ادامه داد: باید توجه داشت یاری مؤمنانه به این معنی است که حضرت زهرا (س) برای حفظ دین سختی‌های بسیاری کشیدند، اما دست از یاری رساندن به دین برنداشتند و مادران شهید نیز با الگوپذیری از حضرت فاطمه(س) در دوران دفاع مقدس و در دفاع حرم با فرستادن فرزندان شان به جبهه‌های حق علیه باطل، دین خدا را یاری مومنانه کردند.

خبر جدید  اجرای ویژه برنامه لیالی قدر در 23 امامزاده کاشان

ماندگاری اضافه کرد: با توجه به آیه ۳۸ سوره توبه باید گفت «توبه برای کسانی سودمند است، که بعد از استغفار در مسیر خدا و رسول قرار بگیرند» و یکی از اصول مکتب حضرت زهرا (س) استفاده درست از دنیا است و بر این اساس جوانان و رهروان راه شهدا باید نسبت به دنیا آگاه باشند.

وی مدافعان حرم را وارثان امام حسین (ع) در مقابل یزیدیان زمان دانست و گفت: امروز باید رشادت های مدافعان حرم برای نسل جدید تبیین و بازگو شود، چرا که شهدای مدافع حرم با الگوپذیری از قیام امام حسین(ع) و شهدای دفاع مقدس دست به جهاد زده و به جنگ کفار و شیاطین رفتند و بر این اساس در نزد خدا پاداشی بس عظیم دارند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه خط عاشورا در طول تاریخ تداوم دارد، خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم به صورت مظلومانه به شهادت رسیدند و امتیاز این شهدا این است که آنها اجازه ندادند حرف ولی‌شان بر روی زمین بماند و با اهدا خون خود حکومت داعش در عراق و سوریه را نابود کردند. پیام نابودی حکومت خودخوانده و تروریستی داعش، پیروزی خون بر شمشیر بود.

وی افزود: باید توجه داشت یاری‌کردن دین خدا به این معناست که وقتی به هر دلیلی دین خدا به مخاطره افتاد، انسان با نثار جان، مال یا آبروی خود از آن محافظت کند بنابراین انسان اگر می‌خواهد در دنیا و آخرت عاقبت به خیر شود و بر دین خداوند ثابت قدم بماند، باید رزمنده باشد.

ماندگاری تصریح کرد:  ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس با رفتن به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، دین خدا را یاری کردند و با وجود امکانات محدودی که در اختیار داشتند، با تکیه‌ بر نیروی ایمان توانستند پرچم اسلام را برافراشته نگه‌ دارند و شهدای مدافع حرم نیز تنها مدافع حریم حرم نبودند بلکه آنها مدافع دین اسلام بوده و هستند و دین خدا را مومنانه یاری رساندند.

خبر جدید  ۴۰۰ دانش آموز و دانشجوی آران و بیدگلی تحت پوشش کمیته امداد هستند

وی گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایند: «من برای هر چیزی دلیلی خلق کرده ام، که همانا ولایت محافظ خیمه شماست» بنابراین هر کسی می‌خواهد ایمان و آخرت خود را حفظ کند باید محافظ ولایت باشد، چرا که سرزمینی که حافظ ولایت نباشد سرنگون خواهد شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد