شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
10:05:00 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدارس تیران و کرون در مسیر بایدها و نبایدها
مدارس تیران و کرون در مسیر بایدها و نبایدها
به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان تیران و کرون، مدارس به لحاظ گستردگی خدمات و نیازهای متعدد از جمله نیازهای زیرساختی و فرهنگی نیازمند درآمدی پایدار برای خروج از بحران اقتصادی خود هستند که این کار با نگاه ویژه خیران برای وقف مکان به منظور ایجاد یک درآمد پایدار و همچنین بهره گیری از فضاهای […]

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان تیران و کرون، مدارس به لحاظ گستردگی خدمات و نیازهای متعدد از جمله نیازهای زیرساختی و فرهنگی نیازمند درآمدی پایدار برای خروج از بحران اقتصادی خود هستند که این کار با نگاه ویژه خیران برای وقف مکان به منظور ایجاد یک درآمد پایدار و همچنین بهره گیری از فضاهای غیر قابل استفاده در مدارس برای رفع نیازهای فرهنگی است.

برخی از مدارس شهرستان تیران و کرون در موقعیت مناسبی قرار گرفته اند که فضای آزاد این مدارس یک فرصت برای ایجاد مرکز اقتصادی به وجود آورده است، ایجاد مجموعه تجاری و اقتصادی در کنار مدرسه به فعالیت آموزشی صدمه نمی زند و برای چندین مدرسه قادر به تامین منبع مالی موثر خواهد بود.

تبدیل فضاهای آزاد مدارس به فضاهای تجاری، خدماتی و عرصه های کاربردی می‌تواند به دغدغه مالی آموزش و پرورش پاسخ بدهد و روند فعالیت این وزارتخانه بزرگ و موثر را از بحران‌ها خارج کند.

مخارج بالای وزارت آموزش و پرورش و بودجه کم آن نیازمند برنامه ریزی صحیح برای مدیریت منابع موجود این وزارتخانه است تا در هر منطقه مسئولان این وزارتخانه با استفاده از منابع موجود برنامه ریزی برای رفع مشکلات انجام دهند.

کمبود اعتبارات مانع از رفع محدودیت آموزش و پرورش

علیرضا مرزبان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان تیران و کرون کمبود فضای آموزشی، فرسودگی ۶۰ درصدی مدارس، کمبود معلم، کمبود امکانات آموزشی و پرورشی را از چالش‌های حوزه آموزش و پرورش این شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به محدودیت مالی رفع این مشکلات به سختی انجام می‌شود.

خبر جدید  دو عنوان برتر در دستان بانوان نصف جهان

وی افزود: ۱۰ درصد از مدارس شهرستان تیران و کرون در لیست تخریب قرار گرفته و استاندارد لازم را ندارد، اما به دلیل محدودیت اعتباری امکان تخریب و بازسازی وجود ندارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تیران و کرون با اشاره به فضاهای راکد و بدون استفاده که در اختیار آموزش و پرورش این شهرستان است، خاطرنشان کرد: تغییر کاربری و تبدیل به احسن کردن فضاهای آموزشی و پرورشی می‌تواند برخی از مشکلات مالی و محدودیت‌های مدارس این شهرستان را رفع کند.

وی ممنوعیت قانونی و شرایط سخت برای به کارگیری بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در پروژه‌های آموزش و پرورش را مانع اجرای چنین اقدام مالی و اقتصادی دانست و گفت: امروز مشکلات اقتصادی کشور برای مردم و مسئولان به صورت کامل مشهود و اثبات شده است که در چنین وضعیت باید تدابیر ویژه‌ای در خصوص اصلاح قوانین و کاهش بروکراسی اداری و تسهیل شرایط برای سرمایه گذاری مورد انتظار است تا در چنین شرایطی قادر به رفع مشکلات با استفاده از ظرفیت‌های هر منقطه باشیم.

مرزبان افزود: نمایندگان مجلس با اصلاح قوانین و دستگاه‌های نظارتی با تغییر نگاه و همراهی با دستگاه‌های اجرایی زمینه تغییر کاربری و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود را باید فراهم سازند تا اینکه شرایط سخت اقتصادی را پشت سر بگذرانیم.

قوانین در شرایط جنگ اقتصادی باید تسهیل شود

ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم شهرستان‌های نجف آباد و تیران و کرون شرایط فعلی را دوران جنگ اقتصادی نامبرد و گفت: در شرایط جنگ، اجرای قوانین همانند شرایط صلح نیست و باید در چنین شرایط قوانین بر اساس وضعیت کنونی جامعه تغییر یابد و به رفع مشکلات و بحران‌های اقتصادی کمک شود.

خبر جدید  اقامه نماز عید فطر مشتی بر دهان دشمنان اسلام است

وی ادامه داد: عدم موافقت در تغییر کاربری فضاهای آموزش و پرورش و یا عدم موافقت برای استفاده از بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در فضاهای آموزشی دیدگاه مناسبی برای رفع بحران نیست و نباید این سخت گیری‌ها وجود داشته باشد.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون با بیان اینکه همکاری نمایندگان در اصلاح قوانین و همکاری دیوان محاسبات در اجرای طرح‌های اقتصادی دولتی برای خروج از مشکلات مدارس مهم است،  تاکید کرد: برای بهبود فضای آموزشی نیازمند همکاری مسئولان هستیم تا این شهرستان با بهره گیری از فضاهای مازاد آموزشی سرمایه گذاری در بخش‌های دیگر را برای جبران نیاز خود انجام دهد.

استفاده بهینه فضای آموزش و پرورش بیش‌ترین کمک دولتی

علی رحمانی، فرماندار شهرستان تیران و کرون در جلسات شورای آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی از فضاهای آموزش و پرورش در این شهرستان بدون استفاده هستند، اظهار کرد: استفاده از این فضاها برای فعالیت‌های تجاری و اقتصادی به رفع نیاز این نهاد در شهرستان کمک می‌کند.

وی افزود: برای این کار نیاز به همکاری مسئولان دستگاه‌های نظارتی و وزارت آموزش و پرورش است تا شرایط برای انجام فعالیت‌های اقتصادی و تامین منابع مالی برای رفع نیازهای مدارس این شهرستان فراهم شود.

فرماندار تیران و کرون ادامه داد: با استفاده بهینه از فضای آموزش و پرورش شهرستان تیران و کرون قادر به رفع چالش‌های این حوزه در حال حاضر و بلند مدت خواهیم بود که این استفاده بهینه نیازمند نگاه جامع و همراهی مسئولان سایر نهادهای نظارتی و اجرایی است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  زاینده‌رود به کمترین میزان آب پشت سد در طول ۵۰ سال گذشته رسیده است

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد