شنبه, ۳ آبان , ۱۳۹۹
17:16:07 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محراب های عصر سلجوقی در مسجد بنکویه زواره کشف شد
محراب های عصر سلجوقی در مسجد بنکویه زواره کشف شد
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان با اشاره به فعالیت کاوشگران در مسجد بنکویه زواره گفت: بخش های عظیمی از محراب های عصر سلجوقی شبستان و آجر فرش کف آن کشف شده است. محمدرضا صدوقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: کاوش شبستان غربی مسجد بنکویه زواره از دوازدهم […]

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان با اشاره به فعالیت کاوشگران در مسجد بنکویه زواره گفت: بخش های عظیمی از محراب های عصر سلجوقی شبستان و آجر فرش کف آن کشف شده است.

محمدرضا صدوقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: کاوش شبستان غربی مسجد بنکویه زواره از دوازدهم بهمن ماه سال جاری شروع شده است.

وی با بیان اینکه  کار کاوش در مرحله پایانی است، افزود: بخش های عظیمی از محراب های عصر سلجوقی شبستان و آجر فرش کف آن کشف شده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان تصریح کرد: ستون ها و راه های دسترسی بنا مشخص شده است و مهم ترین قسمتی که کاوش شده است، محراب داخل شبستان است که در عمق چهارمتری زمین قرار دارد.

صدوقی ادامه داد: هیات باستان شناسی تا کنون فعالیت مهمی را انجام داده است، ولی تا نتایج پایانی و دقیق باستان شناسی در اختیار اداره میراث فرهنگی قرار نگیرد نمی توانیم نتیجه دقیقی را از سندیت تاریخی اعلام کنیم.

وی با بیان این که مجوز فعالیت کاوشگران تا ۲۷ اسفند است، خاطرنشان کرد: از نظر علمی و فنی روند کار بسیار قابل قبول است، به خواسته ای که داشتیم از این کار پژوهشی رسیده ایم.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان با بیان اینکه امیداوریم بعد از مطالعات پژوهشی و تایید باستان شناسان بخش احیا شبستان غربی مسجد بنکویه زواره هم آغاز شود، افزود: مجوز احیای مسجد صادر و به سبک قدیمی احیا می شود.

صدوقی با بیان این که کاوش مسجد بنکویه کار بسیار ارزشمندی است که از نظر علمی و فنی تا به حال در منطقه نداشته ایم، گفت: بودجه ای که در این زمینه صرف می شود از محل ردیف ملی و استانی، کمک های مردمی و هیات امنا مسجد تامین می شود.

خبر جدید  رونمایی از کتاب وضعیت سیاسی شیعه در ایران قبل از صفویه

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد