چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
15:14:04 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محدود کردن زنان دور از عدل الهی است
محدود کردن زنان دور از عدل الهی است
به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله معین پیش از ظهر دوشنبه، در نشست امور بانوان دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان اظهار داشت: امروز نیمی از جامعه را زنان تشکیل می دهند که بر اساس عدل الهی باید زمینه مساوات را برای همه افراد جامعه فراهم سازیم. وی بیان داشت: امروز باید بستر حضور گسترده و پررنگ […]

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله معین پیش از ظهر دوشنبه، در نشست امور بانوان دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان اظهار داشت: امروز نیمی از جامعه را زنان تشکیل می دهند که بر اساس عدل الهی باید زمینه مساوات را برای همه افراد جامعه فراهم سازیم.

وی بیان داشت: امروز باید بستر حضور گسترده و پررنگ تر زنان را در جامعه فراهم سازیم و در جهت رشد و تعالی آنها گام برداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر بیشترین امکانات جامعه در اختیار مردان قرار دارد.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم زنان را در جنگ‌ها و بیعت‌ها مشارکت می‌دادند، تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) در واقعه غدیر خم فرمودند همه زنانی که به حج مشرف شدند باید بتوانند با امیرالمؤمنین بیعت کنند و این سنتی بود که پیامبر اکرم (ص) برای نسل‌های بعد از خود به یادگار گذاشتند.

معین با اظهار اینکه تمام جوامع با جنبش‌های مختلف، همگی برای حقوق اولیه‌ای تلاش می‌کردند که هیچ وقت این حقوق در جوامع اسلامی نفی نشده بود، گفت: در برخی از عرصه ها با دوره‌های تحجر روبرو بودیم اما پیامبر اکرم (ص) به راحتی نام دخترشان را در مجامع اعلام می‌کردند و از این رو باید جامعه ما در امر توجه به زنان به ایشان اقتدا کنند.

وی با بیان اینکه سنت پیامبر در حوزه رفتار با زنان و جایگاه زن، هر نوع استنباط‌های بی مورد را رد می‌کند، تصریح کرد: حضرت زهرا (س) حجتی بر همه جهانیان است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه امروزه فاصله گرفتن از تعالیم الهی و سیره پیامبراکرم (ص) در خصوص رفتار با زنان در واقع نوعی ظلم به آنها است، تصریح کرد: ضروری است که در این حوزه در کشور بازنگری‌های جدی انجام شود.

خبر جدید  اصفهان؛ آغازگر رویداد گیمیت در کشور

وی با اشاره بر اینکه باید از سنت پیامبر اکرم الگوبرداری کنیم و از برخی پیرایه‌هایی که به دین اسلام بسته شده فاصله بگیریم، گفت: اگر به دنبال اعتلای دین اسلام و انقلاب اسلامی هستیم، باید از توان همه افراد جامعه استفاده کنیم و راه‌های پیشرفت و رشد و تعالی را برای آحاد جامعه باز کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد