سه شنبه, ۶ آبان , ۱۳۹۹
12:40:56 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم احیای قراردادهای خواهرخواندگی بین اصفهان و ۱۴ شهر دنیا
لزوم احیای قراردادهای خواهرخواندگی بین اصفهان و ۱۴ شهر دنیا
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده در نخستین جلسه شورای روابط بین‌الملل استان اصفهان که با حضور امیر کریمی دستیار ویژه استاندار و مدیران ذیربط برگزار شد، اظهار کرد: اکثر کارگروه‌هایی که در استان تشکیل می‌شوند از جمله کارگروه گردشگری با کارکرد داخلی […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده در نخستین جلسه شورای روابط بین‌الملل استان اصفهان که با حضور امیر کریمی دستیار ویژه استاندار و مدیران ذیربط برگزار شد، اظهار کرد: اکثر کارگروه‌هایی که در استان تشکیل می‌شوند از جمله کارگروه گردشگری با کارکرد داخلی و با هدف افزایش تعداد گردشگران است، ولی هدف این کارگروه، پرداختن هدفمند به توسعه گردشگری خارجی است.

وی با بیان این که این کارگروه تمامی فعالیت‌های مربوط به گردشگری خارجی و روابط بین‌الملل را پیگیری می‌کند، افزود: توسعه فرودگاه اصفهان، ایجاد پروازهای مستقیم با کشورهای خارجی و ایجاد مثلث گردشگری اصفهان-یزد-شیراز، بخشی از فعالیت‌های این شورا خواهد بود و در واقع در نظر داریم که سطح توقعات استان را در حد بین‌الملل مشخص کرده و سپس برمبنای آن برنامه‌ریزی کنیم.

استاندار اصفهان با اشاره به این که توسعه امور بین‌الملل استان مساوی است با توسعه استان در فضای بین‌الملل، گفت: کارکرد و رویکرد این شورا بیشتر در قالب فکر و برنامه‌ریزی برای نیل به این هدف است.

وی تاکید کرد: باید احیای قراردادهای خواهرخواندگی بین اصفهان و ۱۴ شهر دنیا، مکاتبه و یادآوری قراردادهای فی‌مابین و ارائه یک یا چند پیشنهاد مشخص که آنان را ملزم به پاسخ‌گویی کند در دستور کار قرار گیرد.

مهرعلیزاده خواستار پیگیری برقراری پرواز مستقیم اصفهان با حداقل ۳ شهر بزرگ اروپایی، یکی از شهرهای کشورهای آسیایی از جمله خواهرخوانده‌ها و یکی از شهرهای کشورهای آسیای میانه شد.

وی اذعان داشت: باید برگزاری حداقل ۴ هفته فرهنگی در حداقل ۴ شهر خواهرخوانده اصفهان و ۴ نمایشگاه محصولات و تولیدات اصفهان در ۴ شهر و کشور خواهرخوانده در دستور کار قرار گیرد.

خبر جدید  فریدونشهر میزبان مسابقات استانی قرآن و عترت دانش آموزان شهرستان های غرب استان اصفهان

استاندار اصفهان خواستار فعال‌سازی سایت معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان اصفهان و معرفی آن به صورت ویژه در شهرهای خواهرخوانده شد و اضافه کرد: ارتباط با هم‌استانی‌های مقیم خارج به ویژه مشاهیر و سرمایه‌گذاران آن با استفاده از بانک‌های اطلاعاتی موجود باید مورد توجه قرار گیرد.

امیر کریمی دستیار ویژه استاندار اصفهان نیز در این جلسه اظهار داشت: این شورا در جهت افزایش ارتباطات بین‌الملل اصفهان با شهرها و کشورهای خارجی است و یکی از موضوعات اصلی آن توسعه گردشگری خارجی است که از ابتدای ورود گردشگر تا خروج از استان برنامه‌ریزی و پیگیری می‌شود.

نایب رئیس شورا شناسایی هم استانی‌های مستقر در کشورهای خارجی به ویژه سرمایه‌گذاران فعال و مکاتبه با آن ها برای استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این افراد در جهت توسعه استان را مهم خواند و ادامه داد: هدف‌گذای شهرهای خواهرخوانده و ارتباط هدفمند با آنان از اولویت‌های دیگر این شورا برای سال ۹۷ خواهد بود.

رئیس نمایندگی وزارت خارجه در استان اصفهان نیز تصریح کرد: تشکیل این شورا ابتکاری از سوی استان اصفهان بوده است و یکی از اهداف آن ایجاد هماهنگی و برنامه‌ریزی مؤثر و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های استان با مدیریت و برنامه‌ریزی و حداکثر بهره‌وری از سفرهای هیأت‌های اقتصادی و سیاسی است.

وی فعال‌سازی تفاهم‌نامه‌های منعقدشده به‌ ویژه با خواهرخوانده‌ها و موضوعات علمی، گردشگری و صنعتی، بررسی برگزاری هفته‌های فرهنگی در شهرهای خواهرخوانده و تهیه بانک اطلاعاتی از ظرفیت‌های خارج از کشور در جهت ایجاد تفاهم‌نامه را از دیگر اهداف این شورا برشمرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد