سه شنبه, ۶ آبان , ۱۳۹۹
11:17:00 - شنبه 24 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لذت شیرین بخشش، نصیب جوان خمینی شهری شد
لذت شیرین بخشش، نصیب جوان خمینی شهری شد
مریم خلیفه سلطانی در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: مسعود مجیری اندانی جوان ۳۰ ساله ساکن خمینی شهر که بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود در بیمارستان شهید آیت الله اشرفی خمینی شهر بستری شد. وی افزود: پس از صحبت با اعضای خانواده این جوان ۳۰ ساله در خصوص پیوند اعضا […]

مریم خلیفه سلطانی در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: مسعود مجیری اندانی جوان ۳۰ ساله ساکن خمینی شهر که بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود در بیمارستان شهید آیت الله اشرفی خمینی شهر بستری شد.

وی افزود: پس از صحبت با اعضای خانواده این جوان ۳۰ ساله در خصوص پیوند اعضا با رضایت کامل خانواده، وی از بیمارستان شهید آیت الله اشرفی خمینی شهر به مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان منتقل و پس از مراحل مربوط به تأیید مرگ مغزی، تحت عمل جراحی برداشت اعضا قرار گرفت و عمر دوباره‌ای به سه بیمار نیازمند پیوند عضو، بخشیده شد.

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان با بیان اینکه این مورد، چهل و هشتمین مورد اهداء عضو در سال جاری اصفهان بوده است، تصریح کرد: کلیه‌های این بیمار مرگ مغزی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان به دو بیمار نیازمند به پیوند کلیه که از نارسایی کلیه در رنج بودند، اهدا شد و با اهدای کبد وی نیز در بیمارستان نمازی شیراز به بیماری نیازمند، حیاتی دوباره بخشیده شد.

خلیفه سلطانی با اشاره به ۳۶ مورد مرگ مغزی منجر به اهدای عضو در سال گذشته اصفهان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شمار زیادی از بیماران نیازمند پیوند عضو در لیست انتظار به سر می‌برند و به سختی هزینه‌ها و رنج بیماری را تحمل می‌کنند در حالی که خداوند با دادن فرصت به برخی افراد برای بخشیدن حیات دوباره به این بیماران لذت شیرین بخشش را نصیب آنان می‌کند.

به گزارش ایمنا، اعضا قابل اهدا شامل قلب و ریه‌ها، کبد و روده‌ها، لوزالمعده و کلیه‌ها است که علاوه بر این اعضا، برخی از بافت‌های بدن نیز قابل پیوند است. با اهداء قرنیه می‌توان بینایی را به فردی که دچار صدمه شدید به چشم شده بازگرداند، تاندون و غضروف سبب بازسازی اعضا آسیب دیدهٔ مربوطه می‌شوند، پیوند استخوان می‌تواند، مانع قطع عضو در سرطان استخوان شود، دریچه قلب برای کودکان با بیماری مادرزادی دریچه‌ای و بزرگسالان با دریچه آسیب دیده به کار می‌رود، پیوند پوست نجات بخش بیماران با سوختگی شدید است و پیوند مغز استخوان تنها درمان ممکن در بعضی از سرطان‌های خون است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد