جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
9:52:25 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قرآنی شدن جامعه، موجب عزتمندی کشور می‌شود
قرآنی شدن جامعه، موجب عزتمندی کشور می‌شود
گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی، قرآن و عترت اصفهان گفت: دشمن ترس چندانی از تجهیزات و قدرت نظامی ما ندارد، بلکه آنچه موجب هراس او می‌شود، ایمان درونی خانواده‌های قرآنی ماست. سیدمحمدجعفر پروانیان، مدیعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی، قرآن و عترت استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) […]

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی، قرآن و عترت اصفهان گفت: دشمن ترس چندانی از تجهیزات و قدرت نظامی ما ندارد، بلکه آنچه موجب هراس او می‌شود، ایمان درونی خانواده‌های قرآنی ماست.

سیدمحمدجعفر پروانیان، مدیعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی، قرآن و عترت استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از اصفهان، درباره نقش و جایگاه قرآن در انقلاب اسلامی ایران، با اشاره به این سخن امام خمینی(ره) که فرمودند: «انقلاب ما انفجار نور بود»، اظهار کرد: این انفجار نور باعث ایجاد اخلاق قرآنی نه تنها در سطح جامعه ایران، بلکه در سطح دنیا شد و اگر اکنون می‌بینیم مردم در همه جای دنیا در مقابل استکبار ایستادگی می‌کنند، به برکت این انفجار نور قرآنی بود که در ایران اسلامی اتفاق افتاد.
وی ادامه داد: یاد و خاطره تمام شهدای انقلاب را باید قدر بدانیم، شهیدانی مانند شهید پروانیان‌ها که قبل از انقلاب شهید قرآنی شدند که این خود متاثر از همان انفجار نور بود. امام خمینی در سال ۴۲ به شاه گفتند: سربازان من اکنون در گهواره‌ها هستند. جالب این است که عاملان انقلاب دقیقا همان جوان‌هایی بودند که در دامان قرآن تربیت شدند و این انقلاب به برکت رشادت‌ و توانمندی زحمات خالصانه قرآنیانی بود که برای آن بسترسازی کردند.
پروانیان خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب نیز روند حرکت‌ها عمدتا براساس اخلاق قرآنی بوده است؛ امام خمینی و مقام معظم رهبری همواره بر فرهنگ قرآن و تسلط آن در جامعه و عمل به احکام آن تاکید داشته و دارند. پیامبر (ص) می‌فرمایند: «هرگاه در دوره آخرالزمان فتنه‌ها همچون ابرهای تیره و تار به سراغ شما آمد به قرآن تمسک کنید». این مطلب دقیقا در حال حاضر حادث و اثرگذار است.
مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی، قرآن و عترت اصفهان افزود: اگر مسئولین نظام در حول محورهای قرآن و تفکرات قرآنی تلاش و حرکت کنند، موفق خواهیم شد، ولی اگر از قرآن فاصله گرفتند، مشکلات‌مان بیشتر می‌شود. دشمن ترس چندانی از تجهیزات و قدرت نظامی ما ندارد، بلکه آنچه موجب هراس او می‌شود ایمان درونی خانواده‌های قرآنی ماست.
پروانیان تصریح کرد: اگر فرهنگ قرآنی در جامعه مسلط نشود، موجب بدبختی ما خواهد شد، مانند تمام کشورهایی که اکنون درگیر جنگ هستند. یقینا هرکس عمل صالح انجام دهد خداوند او را بزرگ می‌کند. ملت ایران هم به خاطر عمل به قرآن چنین بزرگ و با عزت شده‌اند. نماینده‌ای در مجلس سنای انگلستان گفته تا این قرآن در میان ایرانیان حاکم است، ما نمی‌توانیم سیاست‌های استکباری خودمان را در میان آنها ترویج دهیم.

خبر جدید  نوروز فرصتی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری زرین شهر

عزتمندی نظام در پرتو قرآن حاصل می‌شود

وی در خصوص وضعیت قرآن در جامعه قبل از انقلاب و بعد از آن، اضافه کرد: بعد از انقلاب به برکت فرامین خردمندانه مقام معظم رهبری در خصوص توجه به قرآن، فرهنگ قرآنی قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست. این فرهنگ قرآنی حاصل کار موسسات و مجموعه‌هایی است که در این زمینه تلاش بسیاری داشتند. حال اگر این فرهنگ قرآنی رواج پیدا کند، موجب عزتمندی نظام خواهد شد.

 مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی، قرآن و عترت اصفهان گفت: اکنون هیج بودجه قرآنی در مجلس برای فعالیت‌های قرآنی ما تصویب نشده که این آینده خوبی را برای فعالیت‌های قرآنی رقم نمی‌زند.
پروانیان تصریح کرد: اکنون در مسائل فرهنگی، موازی کاری‌های زیادی انجام می‌شود، پیشنهاد من این است که تشکیل اتاق اندیشه ورزی را طبق فرمایش مقام معظم رهبری در اولویت خودمان قرار دهیم و موازی کاری‌های موسسات قرآنی را کنار بگذاریم و همه آنها را باهم تجمیع کنیم و همه باهم یک هدف مشترک و برنامه ریزی‌ طولانی مدت داشته باشیم.
وی با طرح این سوال که چرا ما اکنون دورنمای صدساله قرآنی ایران نمی‌دانیم؟ گفت: علت این امر دست‌های پنهان در این ماجراست که آن را باز نمی‌کنم. اگر این موازی کاری‌ها رفع شود، باعث ایجاد برکت و توسعه فرهنگ قرآنی خواهد شد. باعث خوشحالی است که اداره اوقاف و وزارت ارشاد برای آزمون حفظ تجمیع شده‌اند که اگر سازمان تبلیغات و متولیان قرآنی هم وارد این قضیه شوند و همه در یک مسیر و برای یک هدف حرکت کنند، هم هم‌افزایی شده و بیت‌المال نیز هدر نمی‌رود، در واقع با این رویکرد هیچ موازی‌کاری صورت نمی‌گیرد و دورنمای فعالیت‌های قرآنی نیز محقق می‌شود.

خبر جدید  دومین همایش ملی خیرماندگار برگزار می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد