یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
1:00:28 - چهارشنبه 2 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و اتفاقی عجیب در اصفهان؛ خداحافظی با روسایی که معاف شدند!
قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و اتفاقی عجیب در اصفهان؛ خداحافظی با روسایی که معاف شدند!
روسای هیئت‌های استانی و شهرستانی در حالی طبق مصاحبه امروز معاون وزیر ورزش از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان معاف شدند که اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان چندی پیش با استناد به دستورالعمل ابلاغی یک ماه پیش با روسای بازنشسته خود خداحافظی کرد!

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، از زمان ابلاغ قانون منع بهکارگیری بازنشستگان مصوب مجلس شورای اسلامی، تفاسیر گوناگونی از این قانون در محافل مختلف صورت میگرفت.

با توجه به اینکه مدیریت ورزش کشور یکی از مهمترین عرصههایی بود که این قانون باید در آن به اجرا درمیآمد، روسای برخی فدراسیونهای ورزشی به همین دلیل با مناصب خود خداحافظی کردند، اما از همان زمان تصویب و ابلاغ قانون منع بهکارگیری بازنشستگان، درباره اینکه این قانون شامل روسای هیئتهای ورزشی استانها و شهرستانها هم میشود یا خیر، اختلاف نظر وجود داشت.

به دلیل وجود همین ابهام، ادامه فعالیت روسای بازنشسته در هیئتهای ورزشی استان اصفهان با اما و اگر همراه شد و برگزاری انتخابات برخی هیئتها نیز به همین دلیل با تأخیر مواجه شده و یا به تعویق افتاد.

در همین حال، رویه ادارهکل ورزش و جوانان استان اصفهان در این خصوص این بود که مانند چند سال گذشته از ثبتنام افراد بازنشسته در انتخابات هیئتهای ورزشی خودداری کند و انتخابات هیئت ورزش سهگانه استان اصفهان بدون حضور رضا رهنما که جزو بازنشستگان محسوب میشد، برگزار شده و محمد شرفا تنها کاندیدای مجمع انتخاباتی این هیئت، در انتخابات ۱۲ آذرماه امسال سکان هیئت سهگانه استان را در دست گرفت.

همچنین عبدالرسول یزدیزاده سرپرست بازنشسته هیئت دوومیدانی استان اصفهان با وجود اینکه در ابتدا در انتخابات این هیئت ثبتنام کرده بود، از شرکت در انتخابات منصرف شد و برای این انتخابات ثبتنام مجدد صورت گرفت. حسین کفعمی سرپرست بازنشسته هیئت تکواندو استان اصفهان نیز در انتخابات این هیئت ثبتنام نکرد که البته انتخابات این ۲ هیئت هنوز برگزار نشده است.

روسای هیئتهای ورزش پهلوانی، چوگان و کمبینایان و نابینایان استان اصفهان نیز در شمار روسای بازنشسته هیئتهای ورزشی محسوب میشدند. همچنین گفته میشد روسای چند هیئت ورزشی دیگر استان نیز بازنشسته هستند، اما در این باره اختلاف نظر وجود داشت.

هیئتهای ورزشی از قانون بازنشستگان معاف شدند

جالب اینکه محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفهای وزارت ورزش و جوانان که در گذشته صحبت از لزوم کنارهگیری روسای بازنشسته فدراسیونها و هیئتهای ورزشی تا پایان مهلت قانونی (۲۴ آبان ماه امسال) کرده بود، در گفتوگویی که امروز در سایت این وزارتخانه منتشر شده گفته است: «طبق استعلامی که از ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی داشتیم، هیئتهای ورزشی استانها و شهرستانها شامل قانون منع بهکارگیری بازنشستگان نمیشوند.»

خبر جدید  عکس| آماده‌سازی قبور شهدای مدافع وطن در گلستان شهدای اصفهان

وی افزود: «بعد از استعلاماتی که از دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور داشتیم و اختلاف نظری که راجع به مشمول شدن هیئتهای ورزشی استانی و شهرستانی در خصوص قانون بازنشستگان بود، نامهای به رئیسجمهور و رئیس مجلس ارسال کردیم که با توجه به این اختلاف نظرها و وجود ۱۴۰۰ هیئت در مراکز استانها و حدود ۱۴ هزار هیئت شهرستانی و بلاتکلیفی آنها در خصوص پاسخگویی به دستگاه نظارتی، تکلیف روشن شود.»

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفهای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: «خوشبختانه چند روز پیش خانم جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهوری پاسخ استعلام را دادند و اعلام کردند هیئتهای استانی با توجه به ماهیتی که دارند شامل قانون بازنشستگی نمیشوند و افراد بازنشسته میتوانند کماکان در مسئولیتهای هیئتهای ورزشی استانها و شهرستانها به فعالیت خود ادامه دهند و ورزش کشور از ظرفیت این افراد استفاده کند. همچنین طبق آخرین صحبت که با مجلس شورای اسلامی داشتیم، آن دوستان هم اعلام کردند که این قانون شامل هیئت های ورزشی استانها و شهرستانها نمیشود.»

داورزنی گفت: «این کار تا اندازه زیادی هیئتهای ورزشی را از بلاتکلیفی خارج خواهد کرد و ما هم سعی میکنیم ظرف چند روز آینده وضعیت هیئتهای شهرستانی و استانی را به آنها ابلاغ کنیم تا در از نظر پاسخگویی به دستگاههای نظارتی مشکلی نداشته باشند.»

خداحافظی با روسایی که از قانون معاف شدند!

اما نکته جالبتر اینکه اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان چند روز پیش با برگزاری مراسمی با تقدیر از روسای بازنشسته هیئتهای ورزشی شهرستان اصفهان از جمله رضا دهقان رئیس پیشین هیئت فوتبال و مصطفی غلامی رئیس پیشین هیئت هندبال این شهرستان، برای برخی از این هیئتها سرپرست نیز منصوب کرد.

قطع همکاری با روسای بازنشسته طبق ابلاغ رسمی ادارهکل بود

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره اینکه تکلیف روسای بازنشستهای که با آنها قطع همکاری شد چه میشود، اظهار داشت: تکلیف مشخص است و ما طبق نامهای که حدود یک ماه پیش به ما ابلاغ شد عمل کردیم. اگر قرار است دستورالعملی برخلاف این نامه بیاید، باید به ما ابلاغ شود و مصاحبه یک مسئول با اینکه ابلاغ رسمی ارسال شود، تفاوت دارد و نمیتوانیم با استناد به حرف اقدامی انجام دهیم.

خبر جدید  قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی اعتبار احداث ۱۴ مرکز آموزشی در اصفهان را برعهده گرفت

مجید رحیمیزاده افزود: در نشست تقدیر از این روسا نیز عنوان کردم که وجود این پیشکسوتان لازمه ورزش شهرستان اصفهان است چون همگی از نخبگان و موسپیدان ورزش کشور هستند. در واقع تنها شخص تغییر میکند و همچنان از وجود این افراد در ورزش استان استفاده میکنیم.

وی در پاسخ به اینکه همواره درباره شمول بازنشستگان هیئتهای استانی و شهرستانی ابهام وجود داشت و چرا در این خصوص منتظر تعیین تکلیف نهایی نماندهاند، تصریح کرد: نامه به ادارات شهرستانها ارسال شده و حتی از ادارهکل استعلام کردیم و گفتند نامه به شما ابلاغ شده و میخواهید انجام دهید یا انجام ندهید. در حالی که این نامه دستور مافوق و لازم الاجرا بود و نمیتوانستیم به آن عمل نکنیم.

رحیمیزاده در ادامه تأکید کرد که به این اتفاق به چشم یک فرصت نگاه میکند. وی گفت: عدهای جوان بر سر کار آمده و پیشکسوتان نیز در کنارشان به آنها کمک کرده و روسای جدید حتی میتوانند از روسای بازنشسته در سایر ارکان هیئت مانند دبیر استفاده کنند. ما نمیخواستیم کسی را نفی کنیم و فرصتی به جوانان دادیم که خودشان را نشان دهند.

از نظر ما بازگشت روسا منعی ندارد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان با طرح این پرسش که "اگر این حکم اشتباه بوده چرا ابلاغ شده است و اگر قرار است کانلمیکن تلقی شود چرا پس از بیش از یک ماه هنوز ابلاغ نشده و تنها درباره آن صحبت میشود"، بیان داشت: تا زمانی که قانون رسماً اعلام و ابلاغ شود، به قانون قبلی استناد میکنیم. زمانی که ابلاغ رسمی بیاید، اگر روسای پیشین هیئتهایی که سرپرست آنها را هنوز مشخص نکردهایم، درخواست رسمی برای بازگشت داشته باشند از نظر ما منعی ندارد.

خبر جدید  توصیه برترین‌های کنکور ۹۸ به پشت‌کنکوری‌ها| کلاس کنکور عامل موفقیت نیست/ لزوم استفاده هدفمند از فضای مجازی

قطع همکاری با بازنشستگان دستور خود وزارتخانه بود

معاون امور ورزش ادارهکل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان به استناد نامه یک ماه پیش وزارت ورزش و جوانان با روسای بازنشسته خود قطع همکاری کرده است و حتی یک نامه از فدراسیون بوکس هم آمد که درخواست داشتند اگر رئیس هیئت بوکس شهرستان بازنشسته است، کنار برود.

علیرضا امینازاده افزود: صحبتهای آقای داورزنی باید به صورت مکتوب به ما اعلام شود و اگر این اتفاق افتاد آن را اجرایی میکنیم، اما هنوز نامه قبلی به قوت خود باقی است و فعلاً طبق همان نامه عمل میکنیم.

وی با بیان اینکه نامه مذکور از طرف معاون توسعه منابع وزارت ورزش و جوانان (ژاله فرامرزیان) برای ما ارسال شده بود و باید آن را به شهرستانها ابلاغ میکردیم،ادامه داد: در این بین برخی شهرستانها به آن عمل کردند و برخی هم آن را اجرا نکردهاند. الان هم اتفاق خاصی نیفتاده و با وجود تغییراتی که انجام شده، تصمیمات بعدی در اختیار رئیس اداره ورزش شهرستان اصفهان و روسای هیئتهای استانی است.

معاون امور ورزش ادارهکل ورزش و جوانان استان اصفهان درباره اینکه محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفهای وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده تلاش میکند دستورالعمل جدید را ظرف چند روز آینده به استانها ابلاغ کند، اظهار داشت: این دستورالعمل قرار بوده یک ماه پیش ارسال شود که هنوز در عمل چیزی ندیدهایم. قانون منع بهکارگیری بازنشستگان مصوبه مجلس است و هر اقدامی در این زمینه باید مصوبه مجلس را داشته باشد و منتظر هستیم هر دستوری دادند به آن عمل کنیم.

امینازاده درباره عدم ثبتنام از افراد بازنشسته در انتخابات هیئتهای دوومیدانی و تکواندو استان و تکلیف آنها پس از دستورالعمل جدید خاطرنشان کرد: اینکه از بازنشستهها در انتخابات هیئتهای استانی ثبتنام نکنیم از قبل وجود داشت و دستور وزارتخانه بود که آن را اعمال میکردیم و الان هم هر دستورالعملی بیاید به آن عمل میکنیم.

گزارش از مریم سادات سجادی

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد