دوشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۰
1:16:16 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فکری به حال وضع نابسامان دانشگاه اصفهان کنید!
فکری به حال وضع نابسامان دانشگاه اصفهان کنید!
جامعه دانشگاهیان دانشگاه اصفهان در بیانیه‌ای با انتقاد از رواج بی‌عفتی و بی‌حرمتی در این دانشگاه، در بیانیه‌ای خطاب به مسئولان دانشگاه اعلام کرد: فکری به حال وضع نابسامان دانشگاه اصفهان کنید و برای رویه‌های ناهمگون در دانشگاه چاره‌ای بیندیشند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو از اصفهان، جامعه دانشگاهیان دانشگاه اصفهان در بیانیهای با انتقاد از رواج بی عفتی و بی حرمتی در این دانشگاه ، اعلام کرد چرا مسئولین مجوز ورود افراد ضدانقلاب را به دانشگاه میدهند؟!

در این بیانیه آمده است: متاسفانه امروز ما شاهد آن هستیم که برخی روسای دانشگاه ها، خواسته و یا ناخواسته به «نفوذ جریانی» کمک میکنند؛ و با دادن مجوز ایجاد و فعالیت برخی تشکلها و کانونها در دانشگاهها به دانشجویانی که تغذیه فکری و اعتقادی خود را از بیرون از دانشگاه دریافت میکنند؛ راه نفوذ دشمن را به مکان مقدس علم، باز مینمایند. اگر مبانی اعتقادی دانشجویان سست گردد، یقیناً مابقی دانشجویان آسیب جدی خواهند دید.

یکی از نکاتی که همواره مورد تذکر رهبر عزیزمان به مسئولان دانشگاهها بوده، مسائل «فرهنگی» است که با دید غربی به جامعه دانشگاهی ما وارد میشود. مصداق بارز آن که در دیدار «رهبر معظّم انقلاب» با مسئولان دانشگاهها یادآوری شد: «اردوهای مختلط دانشجوئی داخل و خارج و همچنین اجرای کنسرتهای موسیقی» بود که صراحتاً ایشان «مسئولان فرهنگی» را از اجرای آن بر حذر داشتند.

در این بیانیه آمده است: چرا افراد معلوم الحالی امروز برای رفع درد حزبی خود با احساسات پاک دانشجویان جوان ما بازی میکنند و فرمایشات رهبری را نقض آشکار میکنند و مسئولان دانشگاه بدون واکنش آن را میپذیرند و سعی در لاپوشانی و کتمان آن دارند؟ یقیناً این افراد اگر نگوییم مغرضانه، بی شک با بی بصیرتی حرفهای دشمن را نشخوار میکنند و آب به آسیاب استکبار میریزند تا چند روز پست دنیایی خود و حزب خود را در قدرت نگه دارند.

خبر جدید  هر فردی توانایی خرید هندوانه ندارد رایگان بردارد

در این بیانیه آمده است: مسئولین محترم! آیا میدانید چه سخت است که در دانشگاه جمهوری اسلامی حرف از براندازی نظام زده میشود، افراد غیر مطلع از مبانی انقلاب اسلامی و غیر آشنا با اندیشههای بزرگان انقلاب همچون شهید بزرگوار بهشتی عزیز و همچنین فعالین فتنه ۸۸ و ضد انقلاب در دانشگاه کرسی میگیرند و علیه منافع کشور صحبت میکنند! آیا خبر دارید؟

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: آیا امروز نمایش خاطرات و تصاویر از ورشکستگان و مردگان سیاسی و کسانی که هر کدامشان به دلیل بی لیاقتی و بی تدبیری و دور شدن از ولایت فقیه زمان خود، همچون فتنه گرانی که در سال ۸۸ به تعبیر رهبر معظّم انقلاب: «کشور را به لب پرتگاه کشاندند» و کالبد شکافی و مطرح ساختن آنها نه تنها باعث افتخار نیست؛ بلکه باعث سرافکندگی برای مردم ما بخصوص قشر دانشجو است. اما به نمایش گذاشتن شعار مرگ بر آمریکا و افشای خیانتهای غربیها در حق مردم ایران اسلامی و نقد عملکرد دولت، بدلیل آنکه با منافع برخی از جریاناتی که میگویند “ما دولت انتقاد پذیر هستیم” برخورد میشود و برای تشکلها ممنوع؟!

بیانیه میافزاید: مراکز علمی و دانشگاهی دانشگاه اصفهان ما را چه شده که امروز در جلو چشمان همه مدعیان حامی ولایت وکسانی که خود باید پاسدار حریم ارزشهای شهدا باشند، شاهد برگزاری برنامههای متعدد در طول سال گذشته با دعوت و حضور فعالین فتنه و مخالفین مبانی اصلی نظام از جمله عمادالدین باقی، حسین مرعشی، احمد شیرزاد، احمد عابدینی و … بودیم.

در این بیانیه عنوان شده است: در روز «۲۶ آذر» دانشگاه اصفهان میهمانی داشت که آمده بود تا در برنامه شب شعر به مناسبت شب یلدا شعر سرایی کند، لکن صحبتهایی را بر سر زبان آورد که دل هر فرد انقلابی و دلسوز نظام جمهوری اسلامی را به درد میآورد، وی به صراحت گفت که من قائل به براندازی نظام جمهوری اسلامی میباشم؟!

خبر جدید  بودجه سال ۹۹ دانشگاه صنعتی اصفهان مشخص شد

در ادامه این بیانیه میخوانیم: دانشگاهها محل علم و تربیت جوانان انقلابی است؛ نه محل تاخت و تاز احزاب و گروههای سیاسی که هر کدام به نوعی گفتمان دشمن را ترویج میکنند. دانشجوی فهیم و بصیر سیاسی هست؛ ولی سیاست زده هرگز. امروز شکست و سرنگونی نظام جمهوری اسلامی مگر غیر از دهان نجس دول آمریکا جنایتکار و اسرائیل کودک کش و انگلیس خبیث بیرون میآید؟.. پس چه شده است که مسئولین دانشگاه که خود گاها لباس روحانیت بر تن داشته و صاحب مناصب فرهنگی هستند، اجازه برگزاری چنین مراسمات هتاکانه و مجوز ورود افراد معلوم الحال و ضدانقلابی همچون “حسین جنتی” را در دانشگاه اصفهان میدهند؟!

در بخش دیگری از بیانه آمده است: سخنی با مسولین محترم کشور داریم و تقاضایمان آن است با توجه به آنکه ملت عزیز ایران در آستانه جشن «چهل سالگی انقلاب» قرار گرفته است، فکری به حال وضع نابسمان دانشگاه اصفهان نمایند و برای رویههای ناهمگون در دانشگاه چارهای بیندیشند.

در این بیانیه آمده است: ما دانشجویان، اساتید و کارمندان انقلابی دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی اصفهان اعلام میداریم: محیط علم و فضیلت را از وجود موریانههایی که جز خوردن اعتقادات پاک جوانان ما، مأموریتی را که استکبار و ایادی آن برایشان تعریف نکرده؛ پاک گردانید و فضای عقلانی و سالم را برای رشد و تعالی همه جانبه دانشجویان ایران اسلامی بر اساس فرهنگ و مبانی اندیشهای اسلام ناب محمدی (ص) و منویات امامین انقلاب اسلامی، فراهم گردانید. شما را به رعایت تقوای الهی در محیط دانشگاه و پرهیز از خیانت به دین و فرهنگ اسلامی، سفارش میکنیم که در صورت قصور و کوتاهی تان، آتش خشم الهی در انتظارتان خواهد بود.
منبع :: http://snn.ir

خبر جدید  بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی بسیجی اصفهان برای خدمت جهادی در مناطق سیل زده اعلام آمادگی کردند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد