سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
11:38:16 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت فرهنگی یک کار بسیار بزرگ، مقدس و با ارزش است
فعالیت فرهنگی یک کار بسیار بزرگ، مقدس و با ارزش است
به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین علی صبوری گفت: امام جمعه شهر، یار باوفای فرهنگی ، سیاسی و الهی می باشند که در کنار مسؤولان شرکت عمران و دیگر مسوولان به شهر خدمت می کنند. وی افزود: به عنوان یک معیار و مهندس فرهنگی ، محوریتدر هر شهر جدید با امام جمعه آن شهر است […]

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین علی صبوری گفت: امام جمعه شهر، یار باوفای فرهنگی ، سیاسی و الهی می باشند که در کنار مسؤولان شرکت عمران و دیگر مسوولان به شهر خدمت می کنند.

وی افزود: به عنوان یک معیار و مهندس فرهنگی ، محوریتدر هر شهر جدید با امام جمعه آن شهر است که با یک رویکرد فرهنگی نو و رفتن در بین جوانانو پرداختن به مباحث ورزشی ، تفریحی و فعالیت های فرهنگی با تغذیه و خوراک فرهنگی ،خدماتی را به شهر و شهروندان ارایه می نماید.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند: با انگیزه سالم و خالص کار فرهنگیانجام دهید ، خاطر نشان کرد: با این که کارهای بسیاری در حوزه فرهنگ انجام شده ، اما هنوزبار روی زمین مانده است.

مشاور فرهنگی معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: این اولین جلسه شورای فرهنگی و امورمساجد برای بررسی و آسیب شناسی مسایل فرهنگی شهر جدید بهارستان است که با محوریت امامجمعه شهر برگزار می شود و ان شاا… ماهی یک بار از این نشست ها داشته باشیم و هر بار بتوانیمیک مشکل فرهنگی را حل نماییم ، چرا که ماموریت ما اهمیت دادن به فعالیت های فرهنگی است.

صبوری با برشمردن موارد مطرح شده در این جلسه شامل: موضوع اقلیت ها ، آداب و رسوم ،تقویم فرهنگی و قومیت و مذاهب ، تاکید نمود: بایستی این موارد به دقت مورد بررسی قرار گیردو مشخص شود که چه فعالیت هایی بایستی با محوریت امام جمعه در این خصوص انجام شود .

در شرکت عمران  هیچ ردیف بودجه ای برا یسرانه فرهنگی در نظر گرفته نشده است

وی با بیان این که در مجموعه شرکت عمران هیچ مصوبه و ردیف بودجه ای برای سرانه فرهنگیدر نظر گرفته نشده ، اما مبلغی برای کارهای فرهنگی در اختیار امام جمعه و شهرداری که فعالیت  فرهنگی دارد گذاشته می شود ، گفت: در این خصوص نامه ای به مسؤولان نوشتهایمو منتظر دستور آن ها هستیمسرانه فرهنگی شهر بهارتان.

خبر جدید  معاینه چشم "جورکش" توسط وزیر بهداشت در اصفهان

 

مشاور فرهنگی معاون وزیر راه و شهرسازی در پیوند با پیشنهاد اختصاص خانه عالم ، تصریح کرد: پیشنهاد مطرح و پذیرفته شده است، بنابراین توسط شرکت عمران خانه یا دفتر امام جمعهواگذار می شود تا هر امام جمعهای به بهارستان آمد بتواند از آن استفاده کند .

صبوری در رابطه با پیگیری استقرار نمایندگی اداره ها و سازمان ها در بهارستان، تاکید نمود: نامهایاز سوی امام جمعه ، شرکت عمران و شهرداری در این پیوند ارسال شود تا ان شاا… پیگیری کنیمتا به نتیجه مطلوب برسد .

وی ضمن ارایه پیشنهاد به شهرداری و شورای اسلامی شهر بهارستان مبنی بر انتشار یک نشریه جهتمنعکس نمودن فعالیت ها و تلاش های انجام شده ، گفت: هر هفته یکی از مسؤولان شهر قبل ازخطبه های نماز جمعه گزارشی از فعالیت ها و اقدام های خود را ارایه و به اطلاع شهروندان برسانند.

مشاور فرهنگی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که بایستی در شهر بهارستان اتفاقات بسیار خوبفرهنگی بیفتد و  بهارستان الگوی شهرهای جدید دیگر بشود، تصریح کرد: اصفهان شهرتاریخی ، مذهبی و فرهنگی است و بزرگان و مشاهیر بسیاری در آن مدفون هستند، بنابراین شهرهایاطراف آن و به ویژه بهارستان که شهدای گمنام گرانقدر را در خود جای داده اند بسیار قابل احتراممی باشند.

صبوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: سیاست کلی در ایجاد یک مسجد مطلوب و پایهریزی فعالیت های آن است ، از این رو یک کار گروه مسجد در حال شکل گیری است تا بامدیریت امام جمعه و برنامه ریزی مناسب از هیأت امنای هر مسجد اطلاعات آن گرفته و روی اینپایگاه اعتقادی و مقدس که در آن بین مردم ارتباط ، بین دنیا و آخرت پیوند و بین فرد و جامعهپیوستگی ایجاد می گردد نظارت بشود.

خبر جدید  اصفهان فردا میزبان نمایشگاه صنایع دستی قرآنی

وی هنر طراحی مسجد را بسیار مهم توصیف نمود و با اشاره به این که در برخی از شهرها مسجدساخته شده ، اما هیچ شناسنامه ای از آن وجود ندارد ، خاطر نشان کرد: بایستی در مسجد با نمادبرافراشته شدن یک پرچم و ارایه تاریخچه ای از آن کارهای فرهنگی بسیاری انجام شود و همچنیندر آن برای خانه عالم ، مکان فرهنگی ، پایگاه مقاومت بسیج ، مکانی برای فعالیت خواهران و موارددیگر به عنوان یک بنای شاخص در کنار بقیه بناها فضا در نظر گرفته شود.

مشاور فرهنگی معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که فعالیت فرهنگی یک کار بسیار بزرگ ،مقدس و با ارزش است که شاید به نتیجه رسیدن آن کمی طول بکشد ، گفت: بایستی کمتر حرفبزنیم و بیشتر اقدام کنیم. 

صبوری در پایان تأکید نمود: همان طور که به انجام دادن کارهای مذهبی اهمیت می دهیم بایستیبه برگزاری جشن و جنگ و شادی در شهر هم بها بدهیم و برای برگزار شدن چنین مراسمی درشهر نیز برنامه ریزی کنیم ، چرا که نباید فضای شهر مرده و منفی باشد ، بلکه لازم است با مدیریتو صلاحدید امام جمعه ، شهری شاد و با نشاط داشته باشیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد