جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
15:25:05 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فضاهای شهری با قابلیت پذیرش ترکیبی از زنان و مردان طراحی شود
فضاهای شهری با قابلیت پذیرش ترکیبی از زنان و مردان طراحی شود
به گزارش خبرنگار مهر، شیرین طغیانی پیش از ظهر یکشنبه، در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: استفاده از توان و ظرفیت زنان در مدیریت های شهری می تواند نیازهای جامعه زنان را از دریچه نگاه خودشان مورد توجه قرار دهد. وی بیان داشت: بسترهای لازم برای حضور زنان در فضاهای شهری باید […]

به گزارش خبرنگار مهر، شیرین طغیانی پیش از ظهر یکشنبه، در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: استفاده از توان و ظرفیت زنان در مدیریت های شهری می تواند نیازهای جامعه زنان را از دریچه نگاه خودشان مورد توجه قرار دهد.

وی بیان داشت: بسترهای لازم برای حضور زنان در فضاهای شهری باید مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان مثال تناسب فضاهای شهری با شرایط فیزیکی و فیزیولوژی آنها، تسهیل تردد زنان با ظرفیت‌سازی مناسب شبکه حمل و نقل و زیرساخت های حرکتی بانوان در فضاهای شهری از مهمترین عواملی هستند که شرایط حضور بانوان در فضاهای شهری را فراهم می کند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اعلام اینکه برای حضور زنان در فضاهای شهری باید به امنیت مادی، روحی و روانی زنان نیز توجه شود و این از مصادیق تجلی عدالت اجتماعی است، گفت: به طور حتم بدون توجه به این ظرفیت‌سازی هرگونه صحبت از مفاهیم عدالت، عدالت طلبی و موارد دیگر دور از ذهن است.

وی بیان داشت: این دوره از شورای شهر فراهم کردن بستر لازم برای حضور زنان در فضاهای شهری را در دستور کار خود قرار داده است.

طغیانی ادامه داد: امروز در طراحی و برنامه ریزی نمی‌توان به شکل یک جانبه و سنتی به فضاهای شهری نگریست، بلکه باید با تغییر نگرش‌ها، فضاهایی با قابلیت پذیرش ترکیبی از زنان و مردان را فراهم کرد.

 وی گفت: امروزه زنان نیز مانند مردان ساعت‌ها بیرون از خانه کارکرده و حتی زنانی که شاغل نیستند هم با توجه به شرایط حاکم بر زندگی دوران معاصر نیازمند حضور در اجتماع هستند.

خبر جدید  حدود ۹۰۰ همیار طبیعت در آران و بیدگل فعالیت می کنند

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اقدام عاجل شهرها برای تامین شرایط حضور زنان در فضاهای شهری گفت: حذف زنان از سطوح خرد منجر به حذف آنان از سطوح کلان می شود.

وی اظهار داشت: حضور زنان در فضاهای شهری در همه سطوح، این پیام را به دیگران می‌دهد که شهر برای هر دو جنس ساخته شده و باید نیازها و مطلوبیت‌های زنان را در کنار مردان در نظر گرفت، در غیر این صورت، نیروها و توانمندی‌های بالقوه زنان در برنامه ریزی و مدیریت شهری به انزوا کشیده شده و به واسطه خروج از مناسبات قدرت از حقوق شهروندی خود حتی در سطوح ابتدایی نیز محروم می‌شوند.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد