شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰
1:21:04 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فساد در سیستم اداری کشور اجازه بهبود فضای کسب‌و‌کار را نمی‌دهد/ فعالیت‌های اقتصادی بخش‌های دولتی و خصوصی باید شفاف شود
فساد در سیستم اداری کشور اجازه بهبود فضای کسب‌و‌کار  را نمی‌دهد/ فعالیت‌های اقتصادی بخش‌های دولتی و خصوصی باید شفاف شود
اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی استان اصفهان در سی و هشتمین جلسه هیات نقطه‌نظرات اقتصادی خود را مطرح کردند.

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان،سیدعبدالوهاب سهل آبادی در سی و هشتمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: مسایل صنعت به صورت پیچیده در هم تنیده شده است و به یک اقدام شجاعانه برای حل آن نیاز است.
سهل آبادی خواستار تقسیم تقصیر بین بخش دولتی و بخش خصوصی در پی چالش های اقتصادی پیش رو شد و گفت: بخش خصوصی مسوول بروز شرایط کنونی اقتصاد و نوسانات نرخ ارز نیست و نباید تمام هزینه های این نوسانات را بپردازد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه آتش سوزی پی دبستانی زاهدان گفت:یک حادثه چندین بار باید در کشور اتفاق بیفتد و اقدام اساسی صورت نگیرد.
وی تاکید کرد: دولت در راستای وظایف قانونی اش باید مدارس را ایمن سازد تا شاهد این قبیل اتفاقات دلخراش نباشیم. بروکراسی اداری استان باید در دستور کار بخش دولتی و خصوصی قرار گیرد رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه به با اشاره به مسایل و مشکلات صنعتگران استان اصفهان گفت:اصلاح ساختاری بروکراسی اداری استان بایستی در دستور کار بخش دولتی و خصوصی قرار گیرد تا شرایط برای تولید و تجارت فعالان اقتصادی تسهیل شود.
بهرام سبحانی با اشاره به نوسانات ارزی یک ساله اخیر و ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات از گمرکات کشور گفت:تدوین تصمیم روشن برای بخش خصوصی می تواند زمینه ترخیص کالا و بازگشتن روند طبیعی تولید را به همراه داشته باشد. برگزاری نمایشگاه های موفق داخلی و خارجی بهترین فرصت اقتصادی برای استان است مشاور اقتصادی استاندار اصفهان در ادامه خواستار تسریع در روند ساخت نمایشگاه بزرگ اصفهان شد و گفت: برگزاری نمایشگاه های موفق داخلی و خارجی یکی از بهترین فرصت هایی اقتصادی برای استان در بخش اشتغال زایی غیر مستقیم و توسعه فضای کسب وکار است. فعالیت های اقتصادی بخشهای دولتی و خصوصی باید شفاف شود رییس کمیسیون حمایت از سرمایه گذاری اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار شفاف سازی فعالیت های اقتصادی برای کلیه بخش ها دولتی و خصوصی شد و گفت: برخی از فعالان اقتصادی نتوانسته اند از ابتدای سال جاری یک گرم صادرات کنند.
قاسم علی جباریخواستار حل مسایل فرهنگی به صورت ریشه ای شد و گفت: آموزش کودکان از اول تولد می تواند در آینده افرادی کارآمد و موثر پرورش دهد. تولیدکنندگان تحت فشارند
رییس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت: تولیدکنندگان برای فعالیت باید همزمان از سویبخش های مالیات ،بیمه ،بانک،بازار و غیره تحت فشارند.
احمد خوروشافزود: کاهش درآمد های نفتی دولت باعث شده که فشار های مالیاتی بر بخش شناخته شده و شناسنامه دار تولید دوچندان شود. فساد نهادینه شده اجازه توسعه بهبود فضای کسب و کار را نمی دهد رییس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با اشاره به نهادینه شدن فساد در سیستم اداری کشور گفت: فساد نهادینه شده اجازه توسعه بهبود فضای کسب و کار را نمی دهد.
مرتضی بیشهخواستار اجرایی شدن قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار از سوی دولت شد و گفت:متاسفانه این قانون هم از سوی دولت فعلی هم مورد توجه قرار نگرفته است . نگاه دانشگاه ها به همکاری با صنعت باید تغییر کند رییس کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان خواستار تغییر نگاه دانشگاه ها به همکاری با صنعت شد و گفت: دانشگاه ها می توانند در همکاری با صنعت به صورت مشارکتی نقش موثری در حل مسایل داشته باشند.
زهرا اخوان نسب رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار همکاری اتاق با پژوهشگران و کنشگران اجتماعی شد.
منبع :: https://www.borna.news

خبر جدید  استقبال مردم اصفهان از اتوبوس‌های تندرو افزایش یافته است/ قیمت هر اتوبوس 2.5 برابر شده است
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد