چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
3:45:57 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرهنگ و ارشاد تیران با کمبود اعتبارات و امکانات مواجه است
فرهنگ و ارشاد تیران با کمبود اعتبارات و امکانات مواجه است
اصفهان- ایرنا- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران و کرون گفت: کمبود امکانات و اعتبار مالی برای فعالیت های فرهنگی، هنری و قرآنی مهمترین چالش های فراروی این نهاد است که مانع از اجرای اقدامات شاخص می شود.

اقبال صالحی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال هیچ اعتبار فرهنگی و هنری به این نهاد اختصاص نیافته و به همین دلیل قادر به حمایت از برنامه های شاخص فرهنگی و هنری نیستیم.
وی ادامه داد: اجرای طرح های قرآنی، طرح فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی، گرامیداشت هفته فرهنگ و هنر، برگزاری نشست های علمی و فرهنگی، تجلیل از شخصیت های فرهنگی و هنری و تهیه شناسنامه فرهنگی و هنری شهرستان به صورت الکترونیکی از طرح های شاخص این شهرستان است که به دلیل کمبود اعتبار اجرایی نمی شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران و کرون اضافه کرد: برای اجرای این فعالیت ها و حمایت از کانون های فرهنگی هنری مساجد، تشکل های فرهنگی و هنری و موسسات فرهنگی نزدیک به یک میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی، هنری و قرآنی در این منطقه خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در این بخش به دلیل ظرفیت های فعال یکی از شاخص های توسعه این شهرستان است.
وی ادامه داد: استعدادهای فرهنگی، هنری، ادبی و قرآنی نیازمند حمایت و برگزاری نشست، جشنواره و همایش برای رقابت، معرفی و رشد و پیشرفت هستند اما نبود اعتبار و امکانات این فرصت را از بین برده است.
صالحی با بیان اینکه امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی و ایجاد درآمد پایدار در این بخش تیران و کرون وجود ندارد، تصریح کرد: زیرساخت ها برای انجام چنین اقداماتی وجود ندارد و باید ظرفیت ها بیش از بیش تقویت و برای این موضوع نیازمند گذر زمان است.
وی با بیان اینکه سالن هنرهای نمایشی و مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: سالن های اجتماعات این منطقه استانداردهای لازم برای اجرای تئاتر را ندارد و باید مجتمع فرهنگی و هنری با امکانات سالن جلسات، سالن اکران فیلم، سالن نمایش، کلاس آموزشی و گالری عکس راه اندازی شود.
وی افزود: شناسنامه فرهنگی و هنری این منطقه به منظور جمع آوری اطلاعات و برنامه ریزی برای انجام طرح های مربوط است که این کار برای نخستین بار در استان اصفهان به صورت الکترونیکی توسط خانه فرهنگ دیجیتال امام حسن مجتبی(ع) تیران انجام می شود.
شهرستان تیران و کرون دارای یک مجتمع دیجیتال، ۵۴ باب کانون فرهنگی هنری، انجمن تئاتر، تعزیه، موسیقی، شعر و ادب، سه موسسه فرهنگی هنری، یک نشریه محلی، یک باب کانون فیلم و یک موسسه قرآنی است.
سالیانه افزون بر ۴۰ هزار نفر جمعیت بالای ۷۲ هزار نفره این شهرستان از برنامه های فرهنگی، هنری، مذهبی و قرآنی استفاده می کنند.
/۶۰۲۶/۷۱۳۱

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  جلوه گری هنرمند ناشنوا در عمارت هنرمندان
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد