چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
15:33:03 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عمده درآمدهای صدقات اصفهان از صندوق‌های خانگی است/ ۲۴ میلیارد تومان دریافت شد
عمده درآمدهای صدقات اصفهان از صندوق‌های خانگی است/ ۲۴ میلیارد تومان دریافت شد
مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به سرقت های انجام شده از صندوق های صدقات کمیته امداد، اظهار کرد: هزار صندوق صدوقات در معابر، منازل و فضاهای بسته وجود دارد، اما عمده درآمدهای صدقات از صندوق های خانگی یا مکان های سربسته است و رقم صندوق های معابر کمتر است، اما کل صندوق […]

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به سرقت های انجام شده از صندوق های صدقات کمیته امداد، اظهار کرد: هزار صندوق صدوقات در معابر، منازل و فضاهای بسته وجود دارد، اما عمده درآمدهای صدقات از صندوق های خانگی یا مکان های سربسته است و رقم صندوق های معابر کمتر است، اما کل صندوق های امداد در سال جاری ایمن سازی شدند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حمیدرضا شیران امروز (دوشنبه) در نشست خبری در جمع خبرنگاران، هم زمان با سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی اظهار کرد: در دو سال اخیر حدود ۶۲۰۰ شغل ایجاد شده است و در این راستا بسیاری از خانواده های تحت حمایت کمیته امداد توانمند و از پوشش کمیته امداد خارج شده اند، بنابراین خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد امسال افزایش پیدا نکرد. جامعه تحت حمایت کمیته امداد، جامعه ای اثرگذار است، در حالی که پنج درصد جمعیت کل کشور را مددجویان تشکیل می دهند، ۲۰ درصد تولیدات کشاورزی، ۱۶ درصد صنایع دستی و بیش از ۶۰ درصد تولید فرش به دست آنان است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان از لحاظ هم افزایی با خیریه ها و خیرین رتبه یک در کشور را دارد، افزود: ۲۵ هزار کودک در استان اصفهان وجود دارد که اگر هر چهار خانوار تنها تکفل یک فرزند را بر عهده بگیرند، این کودکان توانمند خواهند شد.

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان تصریح کرد: در ۱۱ ماه سال جاری ۲۴ میلیارد تومان از صندوق صدقات استان به دست آمده است، که اگر میان۱۰۰ هزار خانوار تحت حمایت تقسیم شود، ۲۴۰ هزار تومان به هر خانوار تعلق خواهد گرفت که اگر مبلغ کل آن را به یک فرزند بدهیم تنها هزینه پوشاک عید او می شود. البته میانگین پرداختی در سال گذشته ۷۰ هزار تومان بود و امسال این میانگین به ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

خبر جدید  «سوت شادی» در نصف جهان طنین‌انداز می‌شود

شیران با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۵۰ درصد پرداختی ها به صورت دیجیتال است، ادامه داد: اپلیکیشن کمیته امداد تا خردادماه سال ۱۳۹۷ تکمیل می شود. هنوز پرداخت دیجیتال صدقه باب نشده است و عمده پرداختی ها به صورت دستی انجام می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان گفت: در حال حاضر خانواده ای که توانایی انجام کار داشته باشد اما کار نکند، تحت حمایت قرار نخواهد گرفت. نام این کمیته، امداد است و به صورت امداد و اورژانسی از افرادی که توانایی انجام کار ندارند، حمایت می شود.

شیران افزود: تعداد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد نه تنها افزایش نیافته بلکه رو به کاهش است. خانواده هایی که توانایی انجام کار دارند، توانمند شده و از پوشش کمیته امداد خارج می شوند. در دو سال اخیر حدود شش هزار و ۲۰۰ شغل ایجاد شده است و ۴۴ هزار طرح اشتغال جاری نیز در دست داریم. تاکنون هشت هزار خانواده از تحت حمایت کمیته امداد خارج شده اند.

وی تصریح کرد: حدود هفت هزار یتیم دارای حامی هستند و هر یتیم از خیرها حدود ۲۰۰ هزار تومان دریافت می کنند. حدود ۷ تا ۱۰ حامی تنها از یک یتیم حمایت می کنند تا این میزان ماهیانه برای او تامین شود.

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان ادامه داد: حدود ۱۸ هزار کودک در طرح محسنین هستند که یتیم نیستند و به صورت میانگین حدود ۵۰ هزار تومان از حامیان خود دریافت می کنند. تاکنون ۲۵ میلیارد تومان از طرح اکرام محسنین دریافت شده است و تا پایان سال به ۲۶ میلیارد تومان خواهد رسید.

خبر جدید  رویش گلهای بهاری در زمین چمن + فیلم و تصاویر

شیران گفت: حدود ۸۶ هزار خانواده مستمری بگیر و حدود ۱۰۰هزار خانواده تک خدمتی و یا چند خدمتی (در بدو ورود به کمیته امداد و یا خروج از آن) قرار دارند.

وی افزود: سال گذشته جشن نیکوکاری شش میلیارد و ۱۰۰ میلیون درآمد بوده است که عمده این پول در مدارس جمع آوری می شود که آن را از مدارس دریافت نمی کنیم تا در همان مدارس به نیازمندان کمک شود مگر آنکه خود افراد در مدارس توانمند باشند.

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان با تاکید بر اینکه نگاه ما نگاهی فرهنگ ساز در کار خیر است، اظهار کرد: روز ۱۶ اسفند در مدارس، ۱۷ اسفند در میادین و معابر اصلی و ۱۸ اسفند در نماز جمعه جشن نیکوکاری برگزار خواهد شد، هم چنین در ۱۷ و ۱۸ اسفند بازارچه خیریه ای در باغ موزه چهل ستون و در کمیته امداد در خیابان قدس برگزار خواهد شد.

شیران با بیان اینکه در استان اصفهان چهار هزار و ۱۰۰ پایگاه وجود دارد، تصریح کرد: ۲۴ میلیارد تومان از صندوق های صدقات به دست آمده است که به هر خانواده ۲۴ هزار تومان می رسد. کمیته امداد در خصوص امور مالی دارای محدودیت است، اما از لحاظ کمک برای ایجاد شغل محدودیتی ندارد و اگر فرد تحت حمایت کمیته امداد به دنبال ایجاد شغل باشد، از او حمایت می کنیم.

وی ادامه داد: برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه صندوق های مخصوصی قرار داده شده بود که ۳۵۰ میلیارد تومان از آن ها به دست آمد و ارسال شد. کار خیر یکی از کارهایی است که باید به صورت مردمی اجرا شود و دولت تنها باید بر آن نظارت داشته باشد.

خبر جدید  تماشای رایگان دیدار ذوب آهن و الدوحیل قطر

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان اظهار کرد: زنان مطلقه و بد سرپرست از بزرگ ترین محورهای فعالیت کمیته امداد هستند و حدود ۷۰ درصد شغل ها توسط آن ها انجام می شود.

انتهای پیام

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد