سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
13:39:14 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عراق می تواند دروازه بین المللی صادرات کالاهای ایرانی باشد
عراق می تواند دروازه  بین المللی صادرات کالاهای ایرانی باشد
به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سیدحمید حسینی در نشست راهکارهای ارتقا روابط اقتصادی ایران و عراق در اتاق بازرگانی اصفهان بیان کرد:روزانه ۲۰ میلیون دلار کالای ایرانی از طریق مرزهای زمینی  به عراق صادر می شود و بستن یک روز مرز دو کشور۲۰ میلیون دلار به صادرات ایران لطمه وارد  می کند. وی افزود:اگر […]

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سیدحمید حسینی در نشست راهکارهای ارتقا روابط اقتصادی ایران و عراق در اتاق بازرگانی اصفهان بیان کرد:روزانه ۲۰ میلیون دلار کالای ایرانی از طریق مرزهای زمینی  به عراق صادر می شود و بستن یک روز مرز دو کشور۲۰ میلیون دلار به صادرات ایران لطمه وارد  می کند.

وی افزود:اگر مسایلی مانند بستن مرزهای ایران و عراق در زمان رفراندوم اقلیم کردستان  و ایام اربعین نبود امسال صادرات ایران به عراق ۱۲ درصد افزایش پیدا می کرد.

وی تاکید کرد:عراق می تواند یکی از دروازه های بین المللی برای صادرات کالا و خدمات ایران باشد و باید از این فرصت غیر قابل تکرار استفاده کنیم.

بستن یک روز مرز ایران و عراق ۲۰ میلیون دلار به صادرات زیان می رساند

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق گفت: اگر مسایلی مانند بستن مرزهای ایران و عراق در زمان رفراندوم اقلیم کردستان  و ایام اربعین نبود امسال صادرات ایران به عراق ۱۲ درصد افزایش پیدا می کرد.

دبیر کل اتاق ایران وعراق

حسینی ارزش صادرات ایران به عراق درسال ۲۰۱۰ را ۴٫۴ میلیارد دلار برشمرد و گفت:در سال ۲۰۱۶ این میزان به  ۱٫۶ میلیارد دلار رسید که ظرفیت افزایش آن تا ۱۰ میلیارد دلار وجود دارد.

وی خواستار حضور فعال اعضای اتاق بازرگانی اصفهان در اتاق مشترک ایران و عراق شد و گفت:تعداد اعضای استان اصفهان از ۱۰۰ نفر به ۱۴ نفر کاهش یافته است .

وی تصریح کرد:تا پایان بهمن سال جاری ۶٫۵ میلیارد دلار کالا و خدمات به عراق صادر شده است.سیمان با ۷٫۲ میلیارد دلار در صدر کالاهای صادراتی ایران بود و پس از آن  بستنی و شربت های یخ زده ،ماست ،کولرهای آبی ،گوجه فرنگی ،رب گوچه ،پنیر،سیب،شوینده ها قرار دارد.

خبر جدید  رزمایش مخابراتی ولایت ۹۶ گردان ۳۰۸ بیت المقدس برخوار برگزار شد

وی سدسازی،راه سازی،ساختمان سازی،استادیوم و ساخت شبکه فاضلاب شهری را از پروژه های فنی و مهندسی در دست اجرای شرکت های ایرانی در عراق برشمرد و گفت:در حال حاضر عراق ۲۰۰ پروژه صنعتی بزرگ دارد که می تواند چرخه شرکت های خدمات فنی و مهندسی را به حرکت درآورد.

حسینی تبادل گردشگر را از دیگر بخش های مهم اقتصادی بین ایران و عراق برشمرد و گفت:ظرفیت جذب گردشگران عراقی در زمینه های مختلف ۷۰۰ میلیون دلار در سال است و حجم تبادلات کالا و خدماتی بین دو کشور می تواند به ۱۰ میلیارد دلار برسد.

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق بیان کرد:ایران سالانه ۳ میلیارد دلار کالا به عراق ترانزیت می کند همچنین سالانه ۱ میلیارد دلار برق و ۱ میلیارد دلار گاز به عراق  صادر می شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد