شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
15:32:06 - سه‌شنبه 30 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح جامع آلودگی هوا از نظر هواشناسی اصفهان مناسب نیست
طرح جامع آلودگی هوا از نظر هواشناسی اصفهان مناسب نیست
مدیرکل هواشناسی استان اصفهان گفت: می گویند طرح جامع آلودگی هوا خوب است، اما از نظر من مناسب نیست چرا که من یک بار متولیان آن را در سازمان هواشناسی ندیدم. باید برویم و ببینیم سائوپائولو و لندن چه کردند. به گزارش خبرنگار ایسنا، مجید بیجندی امروز سه شنبه در میزگردی با عنوان «منشا آلودگی […]

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان گفت: می گویند طرح جامع آلودگی هوا خوب است، اما از نظر من مناسب نیست چرا که من یک بار متولیان آن را در سازمان هواشناسی ندیدم. باید برویم و ببینیم سائوپائولو و لندن چه کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مجید بیجندی امروز سه شنبه در میزگردی با عنوان «منشا آلودگی هوای کلانشهر اصفهان کجاست؟» اظهار کرد: پارامتر های جوی بر افزایش و کاهش غلظت آلودگی هوا موثر است. پاییز امسال پاییز خوبی نبود. در هر سه حوزه پایش پیش بینی و هشدار در استان فعالیت می کنیم. علاوه بر مسائل کنترلی که باید بر در کاهش آلودگی هوا موثر باشد و باید به موضوع پیشگیری نیز توجه کافی شود.

وی با پرسش از اصحاب رسانه افزود: از چهارشنبه هفته گذشته اعلام کردیم برف و باران در راه است. چرا مردم در جاده می‌مانند؟  چرا فرودگاه ها به این شکل زمین گیر شدند؟ چرا در کانادا که در ۶ ماه یک روز در میان برف می باید هیچ پروازی تاخیر ندارد؟ چرا مردم در راه ها ماندند؟ علت اصلی این است که به دستگاه ها و اقدامات زیر ساختی نه مردم و نه مسئولین اهمیت نمی‌دهند.

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: بسیاری از دستگاه ها در اجرائیات محدود هستند. در این چند روز مطبوعات و رسانه ها انواع و اقسام متلک ها را به مسئولین فرستادند. هواشناسی تمام جزییات را گفت اما باز هم کشور چهار روز قفل شد. چون می خواهیم دوباره چرخ را اختراع کنیم.

بیجندی تصریح کرد: می گویند طرح جامع آلودگی هوا خوب است، اما از نظر من مناسب نیست چرا که من یک بار متولیان آن را در سازمان هواشناسی ندیدم. باید برویم و ببینیم سائوپائولو و لندن چه کردند. که امروز شهرهای پاک هستند؟ جلسه می گذاریم مقابله با گرد و غبار، تغیرات اقلیمی، خشکسالی این در حالی است که ما به اتاق فکر سازگاری با اقلیم در حال تغییر نیاز داریم. اصفهان در چه شرایط اقلیمی قرار دارد؟ بدون توجه به پارامترهای جوی نمی شود تصمیم گرفت.  

خبر جدید  340 بقعه متبرکه استان میزبان طرح آرامش بهاری بودند

وی با اشاره به اینکه محیط زیست مان را از بین برده ایم، گفت: تا زمانی که متوجه نباشیم که سهم هر کدام از دستگاه ها در خصوص آلودگی هوا تا چه اندازه است نمی توانیم تصمیم گیری کنیم. آنچه مغفول مانده نقش برجسته فرهنگ مردم است. هر صبح در میدان بزرگمهر عکس بگیرید که چند خودرو تک سرنشین در حال ترددند؟ چه چیز ما با اقلیم متناسب است؟ جامعه شناسی و مردم شناسان به کمک محیط زیست بیایند حوزه بازبینی را به سمن ها بدهیم هرجا مردم آمدند اصلاح می شود.

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان خاطرنشان کرد: ایستگاه هواشناسی آنلاین است اما محیط زیست میانگین ۲۴ ساعته و این یک دغدغه است. توافقی بین هواشناسی و محیط زیست بر روی این موضوع بود، اما منبع محیط زیست است.  

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد