جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
13:53:33 - چهارشنبه 14 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طراحی نرم افزار هوشمند کنترل مجرمان در پلیس آگاهی اصفهان
طراحی نرم افزار هوشمند کنترل مجرمان در پلیس آگاهی اصفهان
فرمانده انتظامی استان با اشاره به تجهیز پلیس آگاهی این فرماندهی به تجهیزات آزمایشگاهی و الکترونیکی پیشرفته به منظور کشف علمی جرم، از طراحی نرم افزار هوشمند کنترل مجرمان برای اولین بار در کشور توسط کارشناسان این پلیس خبر داد. به گزارش برنا از اصفهان، سردار” مهدی معصوم بیگی” در همایش فصلی رؤسای پلیس آگاهی […]

فرمانده انتظامی استان با اشاره به تجهیز پلیس آگاهی این فرماندهی به تجهیزات آزمایشگاهی و الکترونیکی پیشرفته به منظور کشف علمی جرم، از طراحی نرم افزار هوشمند کنترل مجرمان برای اولین بار در کشور توسط کارشناسان این پلیس خبر داد.

به گزارش برنا از اصفهان، سردار” مهدی معصوم بیگی” در همایش فصلی رؤسای پلیس آگاهی شهرستان های استان گفت: بحمدالله موفقیت هایی که طی چندماه اخیر توسط پلیس آگاهی استان به دست آمده مبیّن تحرک بیشتر و چابک تر شدن این پلیس در ماموریت های خود است.

وی افزود: از شهریور ماه امسال قرارگاه عملیاتی “اقدام و عمل” به منظور تجمیع ظرفیت های درون سازمانی و همراه ساختن دیگر دستگاه ها در فرماندهی انتظامی اصفهان راه اندازی شد و تا کنون توانسته چابکی و تحرک این فرماندهی را افزایش دهد که پلیس آگاهی این استان پیشتاز در اجرای تدابیر این قرارگاه است.

کشف ۷۳ درصدی جرایم در پلیس اصفهان

وی به اجرای ۷ طرح عملیاتی با نام “ذوالفقار” توسط پلیس آگاهی اصفهان و انهدام ۲۰۱ باند مجرمانه توسط این پلیس اشاره کرد و اظهار داشت: از نظر سرعت در کشفیات نیز این پلیس از رتبه برتری در سطح ناجا برخوردار است به طوری که میزان کشف به وقوع در پلیس آگاهی استان طی ۱۱ ماهه سال جاری ۷۳ درصد بوده، در حالی که میانگین کشور ۷۱ درصد است.

طراحی نرم افزار هوشمند کنترل مجرمان برای اولین بار در کشور

فرمانده انتظامی استان به توسعه پلیس آگاهی این فرماندهی در زمینه مجهز شدن به تجهیزات آزمایشگاهی و الکترونیکی اشاره کرد و افزود: امروز بیشتر جرایم در نتیجه کار علمی کشف می شوند و با وجود ادله محکم و قاطع پلیس حتی مجرمان حرفه ای نیز قادر به کتمان جرایم ارتکابی خود نیستند.

خبر جدید  کاروان عزای بسیجیان و رزمندگان در تجمع بزرگ عزاداران و هیئات مذهبی شهرستان دارالمومنین کاشان

سردار معصوم بیگی ، طراحی نرم افزار هوشمند کنترل ویژه مجرمان برای اولین بار در کشور توسط کارشناسان پلیس آگاهی را یکی از دستاوردهای مهم این پلیس برشمرد و گفت: در حال حاضر از این نرم افزار فقط در پلیس آگاهی استان استفاده می شود.

وی افزود: نرم افزار دیگری نیز در حوزه تخصصی این پلیس توسط کارشناسان طراحی شده که امروز پلیس آگاهی استان های دیگر به عنوان الگو از آن در ماموریت های خود استفاده می کنند.

این مقام ارشد انتظامی از بکارگیری نرم افزارهای تخصصی بررسی صحنه جرم، نرم افزار روانشناسی تحلیل رفتار سارقان، استفاده از خودروهای پیشرفته بررسی صحنه جرم، تجهیزات انگشت نگاری با کیفیت تر از مشابه خارجی آن،  دستگاه های پیشرفته تشخیص مدارک جعلی و بهره مندی از نخبگان و متخصصان علوم جنایی در پلیس آگاهی استان خبر داد و گفت: امروز دیگر دوران کشف جرایم و دستگیری مجرمان با روش های سنتی گذشته و کشف علمی جرایم با توسعه تجهیزات آزمایشگاهی و الکترونیکی بایستی به عنوان یک راهبرد در پلیس آگاهی دنبال شود.

تشکیل تیم های ویژه کنترل سارقان

فرمانده انتظامی استان در ادامه، گرفتن ابتکار عمل از سارقان و مبارزه بی امان با این گونه مجرمان را جزو اولویت های پلیس آگاهی برشمرد و اظهار داشت: در همین زمینه تیم های ویژه کنترل سارقان راه اندازی شده و قرارگاه مقابله با سرقت نیز فعالیت های خود را با قدرت و شتاب بیشتری دنبال می کند.

سردار معصوم بیگی از آماده باش پلیس آگاهی استان در اسفند ماه خبر داد و اظهار داشت: با توجه به حجم زیاد جابجایی مردم در یک ماه پایانی سال برای خرید و فروش و تهیه اقلام نوروزی ، ماموران پلیس آگاهی با توان مضاعفی به منظور پیشگیری از سرقت مغازه ، منازل، جیب بری و کیف قاپی و دیگر موضوعات مرتبط با سرقت وارد عمل خواهند شد.

خبر جدید  ضرورت تدوین سند استراتژیک برای استان اصفهان

فرمانده انتظامی استان، اشراف بیشتر بر مجرمان سابقه دار به منظور اقدام پیش دستانه و افزایش قدرت کشف جرایم، تمرکز بر آموزش و تقویت مهارت ماموران، مبارزه با قاچاق کالا، کشف سریع سرقت های مسلحانه و جرایم جنایی، فعال کردن قرارگاه مبارزه با سرقت و تعامل و همراهی با دیگر دستگاه ها به منظور پیشگیری از جرم در جامعه را از مهمترین اولویت های کاری پلیس آگاهی استان در سال ۹۷ برشمرد.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه پلیس آگاهی استان ظرفیت الگوشدن برای پلیس های آگاهی سراسر کشور را دارد، خاطر نشان کرد: ان شاءالله به یاری خداوند و همت کارکنان و با هم افزایی و همکاری بیشتر، سال ۹۷ را متفاوت تر از سال ۹۶ رقم خواهیم زد و فضای جامعه را روز به روز برای مجرمان و قانون شکنان نا امن می کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد