شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
12:20:25 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صنایع ملزم به تدوین برنامه عملیاتی کاهش برداشت از زاینده‌رود شدند
صنایع ملزم به تدوین برنامه عملیاتی کاهش برداشت از زاینده‌رود شدند
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: مطابق دستور استاندار اصفهان، صنایع بزرگ استان همچون فولاد مبارکه، ذوب آهن و نیروگاه‌ها برنامه عملیاتی کاهش ۲۰ درصدی برداشت آب از سد زاینده رود تدوین کنند. به گزارش ایسنا، هاشم امینی در جلسه‌ای که با حضور مسئولان آب منطقه ای، مدیران صنایع بزرگ و نیروگاه‌ها با […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: مطابق دستور استاندار اصفهان، صنایع بزرگ استان همچون فولاد مبارکه، ذوب آهن و نیروگاه‌ها برنامه عملیاتی کاهش ۲۰ درصدی برداشت آب از سد زاینده رود تدوین کنند.

به گزارش ایسنا، هاشم امینی در جلسه‌ای که با حضور مسئولان آب منطقه ای، مدیران صنایع بزرگ و نیروگاه‌ها با هدف استفاده از پساب در چرخه تولید برگزار شد، اظهار کرد: طبق دستور استاندار صنایع بزرگ همانند فولاد مبارکه، ذوب آهن، کارخانه سیمان، پلی اکریل، صنایع موجود در شهرک‌های صنعتی و نیروگاه‌ها برنامه عملیاتی کاهش ۲۰ درصدی برداشت آب از سد زاینده رود تدوین کنند.

وی افزود: فعالان صنعتی در اصفهان در چند روز آینده برنامه عملیاتی خود پیرامون کاهش ۲۰ درصدی استفاده از آب حوضه زاینده‌رود را اعلام کنند و در صورت امکان تدابیری پیرامون استفاده از پساب به منظور رفع نیاز آبی خود در نظر گیرند.

وی کاهش بارندگی در حوضه زاینده‌رود را بی سابقه دانست و گفت: در سال آبی جاری میزان بارندگی در سرشاخه‌های زاینده‌رود نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۹ درصد کاهش داشته، در حالی که هم اکنون حجم ذخیره سد زاینده رود به ۱۲۹ میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: برداشت آب از حوضه آبریز زاینده‌رود برای آبیاری فضای سبز برخی از صنایع عاقلانه به نظر نمی‌رسد. هم چنین استفاده از پساب نه تنها برای آبیاری فضای سبز توصیه می‌شود، بلکه باید برای واحدهای صنعتی هم از آبی که حاصل بازچرخانی است، بهره مند شوند.

هاشم امینی گفت: شرکت آبفای استان اصفهان در نظر دارد در آینده ای نزدیک نسبت به اجرا و تکمیل شبکه فاضلاب شهرهای نجف آباد، فولادشهر وایمانشهر با بهره گیری از توان مالی بخش خصوصی در قالب مدل مالی مشخص اقدام کنند که به طور قطع استفاده از پساب این شهرها می‌تواند در چرخه تولید برخی از صنایع مفید واقع شود.

خبر جدید  برگزاری اولین دوره مسابقات فوتبال صابونی

وی بر ضرورت استفاده از پساب در تولیدات صنعتی تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط اقلیمی کشور و از همه مهمتر استان، بهره‌گیری از پساب برای مصارف صنعتی و کشاورزی غیرمثمر، ضروری است زیرا با بازچرخانی آب می‌توان بر پیامدهای محدودیت منابع آبی در استان غلبه کرد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد