یکشنبه, ۴ آبان , ۱۳۹۹
14:11:46 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صدای کشاورزان شرق اصفهان را بشنوید
صدای کشاورزان شرق اصفهان را بشنوید
یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: کشاورزان شرق اصفهان که در این روزها به خاطر فقر و تنگدستی زبان به فریاد باز کرده‌اند، حامیان واقعی نظام هستند که به خاطر بی توجهی‌های مکرر ناچار به فریاد زدن شده اند. به گزارش خبرنگار ایسنا، کوروش محمدی صبح امروز (یک شنبه) در بیست و پنجمین جلسه […]

یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: کشاورزان شرق اصفهان که در این روزها به خاطر فقر و تنگدستی زبان به فریاد باز کرده‌اند، حامیان واقعی نظام هستند که به خاطر بی توجهی‌های مکرر ناچار به فریاد زدن شده اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، کوروش محمدی صبح امروز (یک شنبه) در بیست و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بحران آب اظهار کرد: این بحران از همیشه جدی‌تر شده است و حیات مردم اصفهان بیش از پیش مورد خطر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته خبری در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر کمک ۵۰۰ میلیارد تومانی فولاد مبارکه به عملیات اجرایی تونل سوم کوهرنگ شنیده شد. همه از این اقدام فولاد مبارکه استقبال می‌کنند، اما باید بدانیم مشکلات مردم اصفهان و به خصوص مردم شرق اصفهان با این تونل بر طرف نمی‌شود.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: برخی خواسته یا ناخواسته فضا را در دل این بحران، گل آلود کرده اند. امید است این مشکل با همکاری استاندار محترم و نمایندگان مردم اصفهان و هم چنین همکاری آقای رییس جمهور و وزارت نیرو بر طرف شود، چرا که معضلات ناشی از این مشکل روز به روز بیشتر می‌شود.

محمدی با اشاره به مصوبه ۹ ماده‌ای شورای عالی آب گفت: در بند ۷ این مصوبه اشاره شده است که مصرف کنندگان بخش صنعت که در دوران خشکسالی بدون کاهش سهم خود آب دریافت می‌کنند باید خسارت سایر مصرف کنندگان را پرداخت کنند. کشاورزان شرق اصفهان باید از همین بند مورد حمایت قرار می‌گرفتند. اما امروز شاهد هستیم کشاورزان شرق اصفهان در فقر کامل به سر می‎برند و صنایع اطراف اصفهان یک لیتر از مصرفشان کم نکرده‌اند.

خبر جدید  همایش بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر، روز مقاومت و ایثار در برخوار

وی تصریح کرد: امروز نگران مردم شرق اصفهان هستیم که فریادشان بلند شده است. از همه مسئولان نظام درخواست می‌کنم صدای مردم شرق اصفهان را بشنوند. این مردم حامیان نظام هستند و اگر فریاد می‌زنند به خاطر بی توجهی است که سال‌ها به آن‌ها روا داشته شده است. صنایعی که آب مورد نیاز خود را بدون کاهش در دوران خشکسالی دریافت کرده اند باید تکلیف خود را در مقابل کشاورزان انجام دهند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: بی تدبیری‌ها حوضه آبریز زاینده رود باعث شده است که ۹۰۰ میلیون متر مکعب بیش از مقدار مصوب توسط بخش‌های مختلف از حوضه آبی زاینده رود برداشته شود. زاینده رود همزاد حرکت و سرزندگی شهر اصفهان است و آرزو می‌کنیم در آستانه بهار تدبیری شود تا در ایام نوروز زاینده رود را زنده ببینیم.

محمدی اظهار کرد: اصفهان بیش از هر چیز به نشاط و امید نیاز دارد. اصفهان در شاخص زیست محیطی با خشکی زاینده رود و آلودگی هوا دست به گریبان است. هم چنین رکود در اصناف، افزایش آمار طلاق، افسردگی و التهاب که در میان مردم نشان می دهد که این جامعه به نشاط نیاز دارد. کاهش آستانه تحمل مردم، توسعه حاشیه نشینی و سر در گمی جوانانی که نیازمند شغل هستند نیز گواه بر همین موضوع است.

وی با اشاره به برگزاری کنسرت‌های متعدد در شب‌های گذشته اصفهان خاطرنشان کرد: باید برنامه‌های فرهنگی که در حوزه موسیقی و تولید نشاط در اصفهان تدارک دیده شده است، در نوروز نیز وجود داشته باشد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  کاشان مهد فرهنگ و تمدن ظرفیت برگزاری جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان است

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد