شنبه, ۳ آبان , ۱۳۹۹
20:36:32 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهید «حسن غازی»؛ الگوی پهلوانی، فتوت و اخوت
شهید «حسن غازی»؛ الگوی پهلوانی، فتوت و اخوت
گروه اجتماعی _شهید «حسن غازی»فرمانده‌ای متخصص و متدین، ورزشکاری محبوب و با اخلاق، بازیکن تیم فوتبال سپاهان بود که از شهرت چشم پوشی کرد، ادامه تحصیل در رشته پزشکی را نخواست. او بسیجی بودن را پذیرفت و عازم جبهه شد و سرانجام در طلاییه به دیدار معبود شتافت و حتی جسم بی‌جانش به شهرش بازنگشت. […]

گروه اجتماعی _شهید «حسن غازی»فرمانده‌ای متخصص و متدین، ورزشکاری محبوب و با اخلاق، بازیکن تیم فوتبال سپاهان بود که از شهرت چشم پوشی کرد، ادامه تحصیل در رشته پزشکی را نخواست. او بسیجی بودن را پذیرفت و عازم جبهه شد و سرانجام در طلاییه به دیدار معبود شتافت و حتی جسم بی‌جانش به شهرش بازنگشت.

به گزارش ایکنا از اصفهان، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در دیدار با خانواده شهید غازی با بیان اینکه زمانی که درباره شهید غازی سخن می‌گوئیم با الگوی پهلوانی، فتوت و اخوت رو‌به‌رو هستیم، گفت: صحبت درباره شهدا بسیار سخت است و ما با الگوی پهلوانی، فتوت و اخوت برای شهید غازی روبه‌رو هستیم، اگر شهروند واقعی می‌خواهیم باید به شهدا مراجعه کنیم به این دلیل که از سر مسئولیت پذیری جان خود را در راه خداوند تقدیم کردند.

محمد عیدی اظهار کرد: اگر خصایل نیکو نبود هیچ‌گاه شهدا به درجه شهادت نائل نمی‌شدند، این برکات و فضایل اخلاقی است که انسان نحوه مرگ خود را انتخاب می‌کند، از خداوند می‌خواهم که ما را نیز مشمول رحمت آن بزرگواران قرار بدهد.

وی با بیان اینکه ما باید خانواده شهید غازی را الگوی خود قرار دهیم، افزود: خانواده شهید غازی باید اهل فتوت، مروت و مردانگی بوده باشند که چنین فرزندی را تربیت کرده و تحویل جامعه دادند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: این بزرگواران حجت انسانی و انقلابی بودن ما در زمان حاضر هستند و با ایمانی که داشتند عزیزترین گل وجودشان را برای وطن دادند.

خبر جدید  صعود ذوب آهن به امّا و اگر کشید+فیلم

شهید «حسن غازی»؛ الگوی پهلوانی، فتوت و اخوت

وی ادامه داد: خداوند حق این شهید بزرگوار را بر ما حلال کند تا به برکت وجود این عزیزان ما بتوانیم وظیفه‌شناس شویم، به خلق خدمت کنیم و به خاطر آن همه خونی که به پای کشور ریخته شده اهداف متعالی و مورد نظر برسیم.

وی گفت: در شهید غازی پهلوانی را می‌بینم که به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پدرو مادری که الگویی برای جامعه ما هستند. امیدوارم بتوانیم ادامه دهنده راه آن بزرگواران باشیم.

معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان نیز در دیدار با خانواده شهید غازی با بیان اینکه سخت است که بتوانیم پدر و مادر و خانواده این شهید بزرگوار را درک کنیم، گفت: تقدیر بر این بوده که شهدا زندگی و مسیر خود را انتخاب کنند و ما هم همان راه را می‌رویم.

حبیب‌اله ناظریان افزود: مرحوم شریعتی می‌گوید: «همه آدم‌ها قیمتی دارند؛ شهادت خریدارش خداست و عزیزترین چیز یک انسان جان فرد است و خریدار جان شهدا خداوند است»، همه شهدا شاخصه‌هایی داشتند که ما بتوانیم آن‌ها را سرلوحه زندگی قراردهیم تا وضعیت مان بهتر شود.

وی با بیان اینکه شهدا به ما درس فداکاری آموختند، بیان کرد: این خانواده بزرگوار سرمایه بزرگی را در راه این کشور دادند، همه چیز باید دست به دست هم دهد تا چنین گلی در این باغ به وجود آید.

انتهای پیام

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد