پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹
16:56:00 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرگرایی در اصفهان وجود ندارد
شهرگرایی در اصفهان وجود ندارد
به گزارش خبرنگار مهر، فریده روشن در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: شهرگرایی در اصفهان نداریم زیرا برخی از افراد که از نقاط مختلف به اصفهان مهاجرت کرده‌اند، فرهنگ شهروندی و زندگی شهری را نیاموخته‌اند. وی ادامه داد: چگونگی زندگی‌کردن در آپارتمان، استفاده از حمل و نقل عمومی به جای وسیله نقلیه […]

به گزارش خبرنگار مهر، فریده روشن در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: شهرگرایی در اصفهان نداریم زیرا برخی از افراد که از نقاط مختلف به اصفهان مهاجرت کرده‌اند، فرهنگ شهروندی و زندگی شهری را نیاموخته‌اند.

وی ادامه داد: چگونگی زندگی‌کردن در آپارتمان، استفاده از حمل و نقل عمومی به جای وسیله نقلیه شخصی، مشارکت در فعالیت‌های داوطلبانه شهری و مشارکت عمومی و غیره از جمله شاخص‌های شهرگرایی است که شوربختانه در اصفهان این شاخص‌ها نسبت به شهرهای پیشرو جهان وضعیت مناسبی ندارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه اصفهان در سال های اخیر رشد کرده اما مدرن نشده است، گفت: مفاهیم رشد و مدرن شدن دو مقوله جدا از هم است، افزایش جمعیت، افزایش خدمات شهری، وسعت یافتن کالبدی شهر همه از نشانه‌های رشد شهری است، اما مدرن شدن نیاز به توسعه زیرساخت‌های شهری در درازمدت و استراتژی‌های شهری به ویژه در حوزه فرهنگ و اجتماع دارد.

وی افزود: وجود فرهنگ شهروندی قوی، مشارکت مردمی بالا، شکل‌گیری و تقویت سازمان‌های مردم نهاد داوطلبانه از شاخص‌های مدرن شدن شهری است.

روشن گفت: مدیریت شهری و تمامی دستگاه های مرتبط در حوزه آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد و سازمان تبلیغات باید آموزش‌های ویژه حقوق شهروندی و فرهنگ شهروندی را توجه ویژه داشته و اصفهان را از این معضل نجات دهند.

وی با بیان اینکه اصفهان در سال های اخیر رشد کرده، اما مدرن نشده است، گفت: مدرن شدن نیاز به توسعه زیرساخت‌های شهری در درازمدت و استراتژی‌های شهری به ویژه در حوزه فرهنگ و اجتماع دارد.

خبر جدید  نوروز زیر ذره بین تعزیرات

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد