سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
0:54:37 - جمعه 4 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرک حمل و نقل کالای زرین‌شهر پروژه‌ای استراتژیک در حوزه حمل و نقل جاده‌ای است
شهرک حمل و نقل کالای زرین‌شهر پروژه‌ای استراتژیک در حوزه حمل و نقل جاده‌ای است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: دیدگاه مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان نسبت به شهرک حمل و نقل کالای زرین‌ شهر نگاهی استراتژیک است که می‌تواند به عنوان یکی از شهرک‌های حمل و نقلی مهم کشور باشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لنجان، مهدی خضری عصر امروز در نشست بررسی روند راهاندازی شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر اظهار داشت: از زمانی که فعالیت خود را در اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای استان اصفهان به عنوان مدیر آغاز کردم تمام سعی تلاش خود را برای راه اندازی شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر را که از عمر کلنگ زنی آن حدود ۱۴ سال میگذشت و بلاکیف باقی مانده بود را به سرانجام برسانم.

وی افزود: قطعا اگر شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر در زمان خود به بهرهبرداری میرسید میتوانست در کنار صنایع بزرگ این منطقه قرار گرفته و ثمرات بسیاری را برای مردم و صنف کامیونداران به همراه داشته باشد اما متاسفانه این مهم مغفول ماند و در زمان خود به بهرهبرداری نرسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جادهای اصفهان تصریح کرد: برای راهاندازی شهرک حمل و نقل کالا در زرین شهر موافقتهای ویژهای اخذ شد و این پروژه در آن زمان به عنوان طرحی ملی شناخته میشد و قطعا اگر مشکلات پیش روی راهاندازی شهرک به وجود نمیآمد این مهم به عنوان یکی از افتخارات حوزه حمل و نقل به شمار میآمد.

وی ادامه داد: اما متاسفانه چندین مجوز احداث شهرک حمل و نقل در کشور بعد از شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر صادر شد که به بهرهبرداری رسید و یا در حال بهرهبرداری است اما این پروژه همچنان به بهرهبرداری نرسیده است.

وی بیان کرد: امروز باید از زحمات و حمایتهای نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان لنجان تقدیر کرد چراکه با حمایت آنها موفق شدیم به جمع بندیهایی دست پیدا کرده و در نهایت شرکتی که طرف قرارداد شهرداری زرین شهر بود با نظر مثبت وارد مذاکرات شدند و تمام امتیازاتی که شرکت پایانه سازان داشتند به شهرداری واگذار شد تا روند ساخت و راه اندازی شهرک تسریع شود.

خبر جدید  وزیر ورزش و جوانان عراق به اصفهان سفر کرد‌

خضری خاطرنشان کرد: به نظر میرسد تمام امتیازاتی که امکان آن وجود داشت به شهرداری داده شد، اما با توجه به اینکه از دوره قبل مدیریت شهری در زرین شهر شکایتی در خصوص شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر مطرح بود مدت زمان موافقتنامه اصولی به پایان رسیده بود و برای تمدید آن تلاش بسیاری انجام گرفت و با نگاه مثبت عبدالهاشم حسننیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جادهای موافقتنامه اصولی تمدید شد.

وی گفت: با پیگیریهای محسن کوهکن نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی و مذاکراتی که با معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جادهای داشتند بودجهای به شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر اختصاص یافت تا این پروژه عملیاتی شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جادهای اصفهان تصریح کرد: در آخرین جلسهای که در راستای راهاندازی شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر برگزار شد موضوع بازپسگیری شکایت شهرداری به میان آمد تا این پرونده مختومه شود و ما نیز بتوانیم پاسخگوی بیش از ۳۰ شرکت حمل و نقلی که قرار است در این شهرک مستقر شوند باشیم که این موضوع به شورای برنامه ریزی استان و شهرستان موکول شد.

وی افزود: برنامه ریزی شده بود در ۲۶ آذر و همزمان با روز فاز نخست حمل و نقل شهرک حمل و نقل کالای زرینشهر افتتاح شود تا شرکتها در شهرک و کانکسهایی که به صورت موقت تا تکمیل پروژه در نظر گرفته شده بود مستقر شوند و سرمایه گذار بخش خصوصی نیز قبول کردند ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در اختیار شهرداری قرار گرفته شود تا پروژه روشنایی و غیره انجام گیرد.

خبر جدید  ۱۶ تیم از نحوه اجرای طرح آرامش بهاری در استان اصفهان بازرسی می‌کنند

خضری گفت: با توجه به وقفهای که به وجود آمد ۲۶ آذر را از دست دادیم و با توجه به دیدگاه مثبت مسئولان ارشد شهرستان لنجان به این مهم که قرار است پروژهای مهم و تاثیرگذار به سرانجام برسد اعلام آمادگی کرده که هرگونه کمکی نیاز باشد در مسیر راه اندازی شهرک انجام دهیم.

وی اظهار داشت: شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر برای اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای اصفهان بسیار استراتژیک بوده و هرچه زمان بهره برداری آن به تعویق بیفتد پایههای مبانی اقتصادی این طرح ضعیف خواهد شد و برهمین اساس انتظار میرود شهرداری زرین شهر تمام توان خود را بکار گرفته تا این پروژه به بهرهبرداری برسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جادهای اصفهان افزود: دیدگاه مجموعه اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای اصفهان نسبت به شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر نگاهی استراتژیک بوده که میتواند یکی از شهرکهای حمل و نقلی مهم کشور باشد و صنایع مهم مادر را تحت پوشش خود قرار دهد.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد