چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
21:43:30 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرداری های لنجان گرفتار در دست‌ انداز وصول مالیات ارزش افزوده
شهرداری های لنجان گرفتار در دست‌ انداز وصول مالیات ارزش افزوده
ابوالفضل توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، با بیان اینکه امروز شهرداری‌های شهرستان لنجان برای گرفتن حق خود در حوزه ارزش افزوده، درگیر پیچ و خم و مشکلات فراوانی هستند، اظهار کرد: امروز به دلیل مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور، شهرداری‌ها نیز با مشکلات اقتصادی کم‌سابقه دست‌وپنجه نرم می‌کند و اتکای شهرداری‌ها […]

ابوالفضل توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، با بیان اینکه امروز شهرداری‌های شهرستان لنجان برای گرفتن حق خود در حوزه ارزش افزوده، درگیر پیچ و خم و مشکلات فراوانی هستند، اظهار کرد: امروز به دلیل مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور، شهرداری‌ها نیز با مشکلات اقتصادی کم‌سابقه دست‌وپنجه نرم می‌کند و اتکای شهرداری‌ها به منابع درآمدی ناپایدار دردی است، که شهرداری‌ها را درگیر خود کرده است.
وی افزود: نباید فراموش کرد امروز نبود درآمدهای پایدار باعث شده شهرداری‌ها از محل تراکم فروشی و جرایم تخلفات ساختمانی کسب درآمد کنند و فاجعه زمانی رخ خواهد داد که به دلایل مختلف اقتصادی این درآمدزایی در شهراداری‌ها صرف هزینه‌های جاری و نگهداری شهر شود.
شهردار زاینده رود تصریح کرد: در این میان قانون مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از مهمترین موضوعات در حوزه درآمدهای پایدار در شهرداری‌ها مورد توجه قرار گرفته است، و براساس قانون این مهم باید به درستی به شهرداری‌ها اختصاص یابد که متاسفانه وصول و پرداخت آن در استان اصفهان با چالش‌های جدی مواجه شده است.
وی ادامه داد: نباید فراموش کرد ارزش افزوده همان عوارض محلی است، که سال‌های گذشته نام، نحوه دریافت و پرداخت آن تغییر پیدا کرد و این درحالیست که این عوارض در گذشته به صورت شهری توزیع می‌شد اما کم کم نحوه توزیع آن به شهرستانی تغییر پیدا کرد و سهم روستاها نیز در شهرستان‌ها ادغام و باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای شهرداری‌ها شد.
توکلی اضافه کرد: متاسفانه امسال نیز همچون سال‌های گذشته درآمدهای شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده چشم‌گیر نبود بر همین اساس شهرداران شهرستان لنجان و مبارکه برآن شدند پیگیر مطالبات مالیات بر ارزش افزوده خود از مرکز کشور شوند.
وی عنوان کرد: در نشستی که شهرداران شهرستان لنجان و مبارکه با معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور داشتند مشخص شد، میانگین تحقق مالیات بر ارزش افزوده در استان اصفهان پایین‌ترین رقم در کشور بوده و این حالیست که مالیات تکلیفی استان اصفهان بیشتر از نُرم محقق شده بود.
شهردار زاینده رود خاطرنشان کرد: توزیع عادلانه و به موقع خواسته شهرداران شهرستان لنجان و مبارکه در حوزه مالیات بر ارزش افزوده بود، اما تا زمانی که اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان وظیفه خود را به درستی انجام ندهد قطعا این مهم محقق نخواهد شد.
وی تاکید کرد: باید توجه داشت مالیات بر ارزش افزوده، مالیاتی چند مرحله‌ای  بوده که در تمام مراحل  مختلف زنجیره تولید- توزیع، بر اساس درصدی از ارزش افزوده کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده اخذ می‌شود و چنانچه اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان روند خود را در حوزه وصول و توزیع عادلانه مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام ندهد قطعا شهرداری‌ها برای گرفتن حق خود با مشکلات فراوانی روبرو می‌شوند.

خبر جدید  آزادی ۱۶زندانی حوادث رانندگی از زندان کاشان

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد