جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
13:45:00 - چهارشنبه 7 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرداری اصفهان به میدان حمایت از طرح آرامش آمد
شهرداری اصفهان به میدان حمایت از طرح آرامش آمد
به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، مرضیه فرشاد در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان لنجان با بیان اینکه استان اصفهان برای پرداخت وام‌های خود اشتغالی به بهبود یافتگان مواد مخدر محدودیتی ندارد، اظهار کرد: استان اصفهان در پرداخت وام اشتغال به بهبودیافتگان اعتیاد هیچ‌گونه محدویتی ندارد و همچنان نیز فرصت معرفی این افراد […]

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، مرضیه فرشاد در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان لنجان با بیان اینکه استان اصفهان برای پرداخت وام‌های خود اشتغالی به بهبود یافتگان مواد مخدر محدودیتی ندارد، اظهار کرد: استان اصفهان در پرداخت وام اشتغال به بهبودیافتگان اعتیاد هیچ‌گونه محدویتی ندارد و همچنان نیز فرصت معرفی این افراد به بانک‌های عامل وجود دارد، اما باید به این نکته توجه داشت که مشکل بهزیستی معرفی بهبود یافتگان برای دریافت وام اشتغال نیست، بلکه مشکل اصلی مسئله نبود ضامن بانکی برای افراد بهبود یافته است که این افراد نمی‌توانند ضامنی را به بانک معرفی کنند.

وی افزود: بهزیستی در اجرای طرح مالی خورد در سال‌های گذشته تجربه خوبی داشته‌ و استقبال از این طرح آن هم با سود ۱۴ تا ۱۸ درصد بیشتر از وام اشتغال بهبودیافتگان که با سود چهار درصد پرداخت می‌شود بوده، چراکه ضامن‌ زنجیره‌ای برای طرح مالی خورد در بانک‌ها پذیرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: در طرح مالی خورد، ۱۲۶ گروه مالی در استان وجود دارد که وام‌های پرداختی نیز صد درصد بازپرداخت داشته و بانک‌ها در این خصوص هیچ گونه مشکلی نداشته‌اند از این جهت به‌ نظر می‌رسد باید در خصوص ضمانت بهبود یافتگان اعتیاد برای دریافت وام اشتغال چاره‌اندیشی شود.

وی با اشاره به اجرای طرح آرامش در استان اصفهان گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و حساسیت این ایام به‌ دلیل حضور مسافران و گردشگران داخلی و خارجی طرح “آرامش” با دقت اجرایی خواهد شد و استان اصفهان نیز تاکید فراوانی برای اجرای دقیق این طرح در شهرستان‌های استان داشته است.

خبر جدید  سه مصدوم بر اثر انفجار مخزن ذوب مس

فرشاد اضافه کرد: استاندار اصفهان تاکید فراوانی دارد که در شهرستان‌ها با ورود و حمایت فرمانداران این طرح حتما با دقت فراوان اجرایی شود و بر همین اساس نیاز است شهرداری‌های شهرستان لنجان و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط هزینه‌های لازم را برای اجرای طرح آرامش تامین کنند و برآورد ما در این طرح هزار نفر در استان اصفهان به جز شهر اصفهان است.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح آرامش در شهر اصفهان، شهرداری این شهر به میدان آمد تا شاهد اجرای خوب و دقیق این در طرح در شهر اصفهان باشیم، چراکه در سال‌های گذشته پذیرش در کمپ‌های ترک اعتیاد صورت می‌گرفت، اما به دلیل آنکه پراخت‌ها به ‌صورت کامل انجام نمی‌شد یک نوع بی‌اعتمادی برای پذیرش در طرح آرامش برای کمپ‌ها به وجود آمده بود و امسال کمپ‌های ترک اعتیاد به طور جدی تصمیم داشتند پذیرشی انجام ندهند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان عنوان کرد: تعرفه پذیرش هر مورد بالغ بر ۴۷۰ هزار تومان است و شهرداری اصفهان پرداخت ۲۳۸ هزار تومان از این هزینه را برای هر نفر پذیرفته است و بر همین اساس طرح آرامش از ۱۵ اسفندماه تا ۱۵ فرودین ماه اجرا و ادامه خواهد داشت.

وی یاد آور شد: اگر شهرداری های شهرستان لنجان نیز برای هر نفر پرداخت ۵۰ درصد از هزینه را تقبل کنند، تفاوت این مبلغ تا ۴۷۰ هزار تومان را کمپ‌های ترک اعتیاد باید دنبال کنند تا به واسطه خیران، نهادهای ذی‌ربط و… پرداخت شود.

فرشاد خاطرنشان کرد: یکی دیگر از نگرانی‌های موجود در طرح آرامش، هزینه‌های درمانی موردهای پذیرش شده در این طرح بود که  با تاکیدات استاندار اصفهان مقرر شد کسانی که در طرح آرامش در کمپ‌ها پذیرش می‌شوند، هزینه نیازهای درمانی اورژانسی آنها به صورت مقطعی توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پرداخت شود تا دغدغه‌ای در این خصوص برای کمپ‌ها وجود نداشته باشد.

خبر جدید  اقدامات تولیدکنندگان فولاد برای استفاده بهینه از آب

وی در پایان گفت: بهزیستی امروز بار ۱۵۰ نوع فعالیت مختلف را بر دوش دارد و باید توجه داشت خدمت‌رسانی در این حوزه‌ها به تنهایی از عهده بهزیستی خارج بوده و نیاز است خیران با ورود به این حوزه‌ها بیش از پیش بهزیستی را در ارایه خدمات یاری کنند.

به گزارش ایمنا، در طرح آرامش دستگاه های متولی در ایام نوروز معتادان متهاجر را از سطح شهر جمع آوری کرده و در کمپ های ترک اعتیاد پذیرش می کنند. 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد