چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
13:20:05 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهدای روحانی درسِ «عمل در کنار علم» را به ما آموختند
شهدای روحانی درسِ «عمل در کنار علم» را به ما آموختند
گروه معارف – آیت‌الله العظمی مظاهری گفت: خون شهدای روحانی قبل و معاصر، مایۀ حفظ، استمرار، بقا و تعمیقِ دین و معارف دینی گشته است و درسِ «عمل در کنار علم» و «بصیرت» و «شناخت وظیفه» را به همۀ ما آموخته‌اند.

به گزارش ایکنا از اصفهان، آیتالله العظمی مظاهری در پیامی به دهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان نوشتهاند: قلم و بیانِ ما خاکیان، کوتاهتر از آن است که بتواند در توصیفِ مجاهدان راه خدا و افلاکیانِ از جان گذشته، سخنی بگوید. شهیدانی که با درک صحیح از زمانه و وظیفۀ خود، رشتۀ همۀ تعلّقات و تمنّیاتِ دنیوی و ظاهری را گسستند و با حضور در میدانِ «جهاد فیسبیلالله»، حلقۀ «جهاد علمی» و «جهاد تبلیغی» را کامل نمودند و تمامی سرمایۀ این جهانیِ خود را برای زنده نگاه داشتن و حفظِ ارزشهای الهی و معنوی، فدا کردند و رسالت بزرگ خویش در حراست و صیانت از دین و آرمانهای دینی را در عمل، به اثبات رسانیدند.
شهدای عالیقدر روحانیّت در طول تاریخ پر افتخار حوزههای علمیّۀ تشیّع، همانند گوهرهای درخشانی هستند که تمام صفحات این تاریخ شکوهمند را روشن ساختهاند و اسوۀ حسنۀ دیگران بودهاند. از شهید اول و شهید ثانی «قدّسسرّهما» گرفته تا شهدای روحانی معاصر که در صحنههای گوناگون قبل و بعد از انقلاب اسلامی، خونهای پاک و مطهّرشان، مایۀ حفظ و استمرار و بقاء و تعمیقِ دین و معارف دینی گشته است و درسِ «عمل در کنار علم» و «بصیرت» و «شناخت وظیفه» را به همۀ ما آموختهاند؛ و از اینرو مسئولیّتِ سنگین ما در قبالِ این مجاهدتهای بیپایان، اولاً شناخت و فهم درست این پیامهای مهمّی است که آن شهیدان و مجاهدان راه حق برای همۀ ما باقی نهادهاند، و ثانیاً عمل و التزام به آن پیامهای حیاتبخش، و ثالثاً نشر و ترویج و تعلیم آن پیامهای ماندگار خصوصاً به نسل جوان است. اگر ثمرۀ اجلاسیۀ کنونی شهدای عزیز روحانیّت استان اصفهان، توجّه و تدبّر در این نکاتِ اساسی باشد، به فضل الهی، به هدف خود، دست خواهد یافت.یاد و نام همۀ شهیدان والامقام خصوصاً شهیدان حوزههای علمیّه و بالأخص شهداء و ایثارگران روحانی استان اصفهان را گرامی میداریم و به ارواح تابناک آنان سلام و تحیّت و درود میفرستیم. والسّلام علیهم و علیکم و رحمةالله و برکاته. انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.iqna.ir

خبر جدید  حوادث رانندگی در اصفهان 18 مصدوم برجا گذاشت
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد