سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
1:43:08 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شمار تصادفات فوتی درحمل و نقل عمومی اصفهان کاهش یافت
شمار تصادفات فوتی درحمل و نقل عمومی اصفهان کاهش یافت
اصفهان- ایرنا- رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راه و شهرسازی اصفهان گفت: شمار تصادفات فوتی حمل و نقل عمومی این استان در سال جاری در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۴۵ درصد کاهش یافته است.

حسین بیغمیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : امسال سه حادثه تصادف منجر به فوت در استان اصفهان رخ داده که علاوه بر کاهش این رقم در تصادفات فوتی ۱۰ درصد هم مجموع تصادفات ناوگان حمل و نقل عمومی کاهش داشته است.
وی بیان کرد: ضریب ایمنی ناوگان حمل و نقل عمومی استان اصفهان بیش از ۹۰ درصد افزایش داشته که قانونمداری رانندگان و افزایش نظارت ها در تحقق این آمار موثر بوده است.
رئیس اداره حمل و نقل مسافراداره کل راه و شهرسازی اصفهان با اشاره به نقش مدیران فنی شرکت های حمل و نقل عمومی خاطرنشان کرد: مدیران فنی شرکت های حمل و نقل مسافر بر کیفیت خودروها نظارت دارند و هیچ ناوگان دارای نقص نباید اقدام به جابه جایی مسافر کند که در غیر این صورت مدیر فنی باید پاسخگو باشد.
وی آموزش مدیران فنی و رانندگان را در کاهش تصادفات مهم اعلام و اضافه کرد: تجهیز ماشین های حمل و نقل عمومی به سامان سیستم پایش هوشمند تردد ناوگان نقش موثری در کنترل وضعیت رانندگان و کاهش تخلفات داشته است.
بیغمیان یادآورشد: سیستم پایش هوشمند تردد ناوگان در تمامی اتوبوس های نصب شده و این سامانه در سایر ناوگان مانند تاکسی های بین شهری مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با اشاره حجم بالای حمل و نقل مسافر در اصفهان توسط وسایل نقلیه عمومی تصریح کرد: امسال بیش از ۹ هزار مسافر به وسیله این ناوگان جابه جا شده اند.
استان اصفهان از نظر تعداد پایانه حمل بار و مسافر و آموزش کاربران حمل و نقل، رتبه اول کشور را دارد.
۴۵۹ شرکت حمل و نقل بار، ۶ پایانه حمل بار، ۲۶ پایانه حمل مسافر، هشت مرکز مکانیزه معاینه فنی و ۴۳ مجتمع بین راهی در استان اصفهان فعالیت می کند.
استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که به دلیل موقعیت خاص آن در مرکز و به عنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.
بر اساس اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور سهم تصادفات سیستم حمل و نقل عمومی کشور فقط پنج درصد است و مابقی توسط سایر وسایل نقلیه رخ می دهد.
سال های گذشته ضریب اشغال صندلی اتوبوس توسط مسافران پایین آمد و از ۴۵ صندلی به ۲۵ صندلی کاهش یافته است.
/۶۰۲۶/۷۱۳۱

خبر جدید  ثبت یک وقف جدید در نجف‌آباد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد