سه شنبه, ۶ آبان , ۱۳۹۹
13:23:08 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شش هزار آران و بیدگلی به دیابت مبتلا هستند
شش هزار آران و بیدگلی به دیابت مبتلا هستند
به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل معینی نژاد ظهر شنبه در کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی آران و بیدگل با اشاره به ابتلای بیش از شش هزار آران و بیدگلی به بیماری دیابت، اظهار داشت: آگاه سازی خانواده ها و آموزش توسط سازمان های مردم نهاد می تواند در پیشگیری این بیماری خاموش، کمک کند. […]

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل معینی نژاد ظهر شنبه در کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی آران و بیدگل با اشاره به ابتلای بیش از شش هزار آران و بیدگلی به بیماری دیابت، اظهار داشت: آگاه سازی خانواده ها و آموزش توسط سازمان های مردم نهاد می تواند در پیشگیری این بیماری خاموش، کمک کند.

وی با تاکید بر اینکه طبق بررسی های انجام گرفته علت اصلی ابتلای بالای همشهریان به دیابت نوع سبد غذایی و سبک زندگی است، تصریح کرد: پیشگیری با برنامه های آگاه سازی و همچنین تغییر در سبد غذایی مردم می تواند تا حد زیادی ابتلا به این بیماری را کاهش دهد.

فرماندار آران و بیدگل به خدمات دولت یازدهم دوازدهم در بحث بهداشت و درمان هم اشاره کرد و گفت: افزایش سهم بهداشت در سبد خانوار و کاهش سهم درمان باید در اولویت کاری مسئولان مربوطه در شهرستان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت تشکل ها و سازمان های مردم نهاد برای پیشگیری از انواع بیماری ها در شهرستان باید در اولویت قرار گیرد.

گفتنی است ارزیابی موضوع بهداشت و درمان شهرستان در سال ۹۶ و اعلام برنامه ها و رویکردهای این حوزه در سال ۹۷ توسط اعضای این کارگروه از دیگر برنامه های کارگروه شهرستان بود.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  اجرای سیستم ارجاع سبب حذف هزینه‌های زائد درمانی می شود

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد