چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
3:01:01 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شبکه آبرسانی ۶ روستای اردستان تعویض شد
شبکه آبرسانی ۶ روستای اردستان تعویض شد
کاشان – ایرنا – مدیر اداره آب و فاضلاب روستایی اردستان از تعویض و اصلاح شبکه آبرسانی ۶ روستا با اعتبار افزون بر پنج میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش ایرنا، رضا دهقانی روز شنبه در نشستی با خبرنگاران گفت: شبکه های آبرسانی حسین آباد، عباس آباد، حبیب آباد، ریگستان، سید آباد، ماستبندی و شیرازان از توابع اردستان با پنج میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال از اعتبارهای این اداره و مشارکت اهالی تعویض و اصلاح شده است.
وی با اشاره به جلوگیری از هدر رفت ۳۵ درصدی آب با اجرای این طرح ها افزود: طول لوله گذاری روستاهای حسین آباد، عباس آباد و حبیب آباد با ۳۵ مشترک، افزون بر ۶ کیلومتر با اعتبار یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال بود.
مدیر اداره آب و فاضلاب روستایی اردستان بیان کرد: تعویض و اصلاح شبکه آبرسانی روستای سید آباد با ۳۵ مشترک و طول بیش از یک کیلومتر لوله گذاری و شبکه آبرسانی ماستبندی با افزون بر ۲ کیلومتر لوله گذاری و پوشش ۷۵ مشترک با اعتبار یک میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال اجرا شد.
وی اضافه کرد: تعویض شبکه آبرسانی روستای شیرازان که به ۷۰ مشترک خدمات دهی می کند نیز با بیش از سه کیلومتر لوله گذاری و اعتبار یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال به اجرا درآمد.
دهقانی با اشاره به میانگین ۲۳ درصدی هدر رفت آب در شبکه آبرسانی روستایی شهرستان اردستان، هدف از اجرای این طرح ها را جلوگیری از هدر رفتن آب، تامین آب سالم و کافی برای روستاییان عنوان کرد.
وی در ادامه تصریح کرد: قنات روستاهای رحمت آباد و نهوج با کمبود آب رو به رو و قنات روستاهای مارچوبه، سرجهن، سرهنگچه، نیسیان، مارچوبه، همت آباد، کسوج و شیرازان به دلیل خشکسالی از مدار خارج شدند.
مدیر اداره آب و فاضلاب روستایی اردستان یادآور شد: ۵۷ روستای این شهرستان هم اکنون با پنج دستگاه تانکر آبرسانی می شود؛ روستاهای آستانه، همسار، بند آستانه و همبر نیز اضافه شده و حجم آبرسانی به چهار هزار مترمکعب رسیده است.
وی با اشاره به وجود ۱۲ هزار مشترک روستایی در اردستان افزود: ۱۰۶ روستا تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار داشته و ۴۵ روستای غیر پوشش نیز آبرسانی می شوند.
به گفته دهقانی، بیش از ۱۳ هزار نفر در روستاهای شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند.
۷۴۳۱/۸۱۲۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  فسیل آباد آران و بیدگل در فهرست آثار ملی ثبت شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد