جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
8:57:23 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شاهد پارادوکس در حوزه قیمت مواد اولیه و نرخ نهایی محصول هستیم
شاهد پارادوکس در حوزه قیمت مواد اولیه و نرخ نهایی محصول هستیم
مهرداد مرادمند در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بهم ریختگی قیمتی در بازار برنج، تخم مرغ، مرغ و غیره به خاطر تعیین نرخ ها از سوی شرکت پشتیبانی امور دام است در حالیکه برای ساماندهی بازار باید تعیین قیمت دست متولیان هر محصول باشد. وی بیان داشت: در همین زمینه شاهدیم که […]

مهرداد مرادمند در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بهم ریختگی قیمتی در بازار برنج، تخم مرغ، مرغ و غیره به خاطر تعیین نرخ ها از سوی شرکت پشتیبانی امور دام است در حالیکه برای ساماندهی بازار باید تعیین قیمت دست متولیان هر محصول باشد.

وی بیان داشت: در همین زمینه شاهدیم که مثلا مواد اولیه تولید یک محصول افزایش چند برابری پیدا می کند بعد درصدد کاهش قیمت محصول نهایی هستند و همین مسئله سبب بهم ریختگی و آشفتگی در بازار می شود.

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اعلام کرد: هرچند جهاد کشاورزی تنظیم کننده بازار است و سعی دارد با واردات و حمایت از تولید کننده بتواند انسجام و نظم در بازار ایجاد کند اما همچنان نابسامانی در برخی بازارها وجود دارد.

وی همچنین آنفلوانزای مرغی را دلیل کمبود تخم مرغ و افزایش چند برابری قیمت آن عنوان کرد و بیان داشت: اگر قیمت مرغ امروز بیش از هفت هزار تومان اما قیمت نهاده ها هم به همین صورت است یا اگر با افزایش قیمت گوشت مواجهیم به دلیل کمبود در بازار است و باید با واردات بازار گوشت را تنظیم کرد.

مرادمند با بیان اینکه اصفهان تامین کننده محصولات چهار استان است و نمی توانیم به استان های همجوار بی تفاوت شویم و همین مسئله شاید ما را با کمبود محصول مواجه کرده است، ادامه داد: در راستای کیفی سازی محصولات طرح «جی ای پی» (به معنای تولیدات خوب محصولات کشاورزی) را اجرایی کردیم تا کود شیمیایی و سموم این محصولات زیاد نباشد و در حال حاضر این طرح روی محصول سیب زمینی و پیاز پیاده شده است.

خبر جدید  کمک‌های مردمی فقط 30 درصد از هزینه‌های نیازمندان

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: طرح استفاده بهینه از پساب دومین اقدام در جهت کیفی سازی محصولات است که در طرح آمایش سرزمین مصوب شده است و از پساب مطابق با استانداردهای مصرفی برای آبیاری استفاده می شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد