جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹
15:52:20 - دوشنبه 26 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سینما ایران به شکل کامل تخریب شد/انتقاد از سکوت مسئولان
سینما ایران به شکل کامل تخریب شد/انتقاد از سکوت مسئولان
سید مصطفی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سینما ایران به شکل کامل خراب شد و در طول مدت تخریب هیچ نوع واکنشی را از مسئولان استانداری، شهرداری، شورای شهر و به ویژه متولی فرهنگ استان یعنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان شاهد نبودیم. وی افزود: اگر از نامه‌ رسمی که […]

سید مصطفی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سینما ایران به شکل کامل خراب شد و در طول مدت تخریب هیچ نوع واکنشی را از مسئولان استانداری، شهرداری، شورای شهر و به ویژه متولی فرهنگ استان یعنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان شاهد نبودیم.

وی افزود: اگر از نامه‌ رسمی که مسئولان بنیاد شهید را ملزم به واگذاری این سینما می‌کند عبور و فراموش کنیم که تخریب سینما ممنوع و غیرقانونی است اما از همه عجیب‌تر این است که هیچ مسئولی در شهر اصفهان نتوانسته جلوی تخریب یک مکان فرهنگی را بگیرد و واکنشی نیز در این زمینه نشان نداد.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان اصفهان بیان داشت: از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان این گلایه را داریم که در طول بیش از یک ماه گذشته تاکنون که تخریب سینما ایران آغاز شده است حتی یک بیانیه در محکومیت این اقدام صادر نکرده و سکوت کامل اختیار کرده است.

وی تاکید کرد: سوال اینجاست که اگر شهرداری اصفهان مجوز تخریب سینما ایران را صادر نکرده است پس چگونه این سینما را به راحتی خراب کردند.

نگرانی از کمبود سینما در اصفهان و سکوت در برابر تخریب سینما ایران

حسینی با اشاره به اینکه صیانت از فرهنگ این شهر تنها با حرف و گفت‌وگو امکان پذیر نیست، بیان داشت: هم اکنون تعدادی سینماهای اصفهان با استاندارد جهانی فاصله بسیار دارد مسئولان شهر و استان در همایش‌های مختلف از این امر ابراز تاسف و نگرانی می‌کنند اما به راحتی از تخریب سینما ایران عبور کرده و حتی در این زمینه نگرانی و تاسف نیز ابراز نداشتند.

خبر جدید  توضیحات مسئول روابط عمومی ناحیه امام صادق(ع) اصفهان در رابطه با اردوهای راهیان نور97

وی ادامه داد: به عقیده من باید به حال شهری که به پایتخت فرهنگی کشور شهرت دارد اما مسئولان شهری آن در قبال تخریب مکان‌های فرهنگی مانند سینماهای آن سکوت اختیار کرده‌اند، گریست.

سکوت مسئولان استانی و شهری در قبال سینما

مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان اصفهان تصریح کرد: ما هر روز در کانال‌ها و گروه‌هایی که دوستانی از مسئولان استانی و شهری حضور دارند در ارتباط با ادامه تخریب این سینما اطلاع رسانی کردیم اما شاهد هیچ نوع اقدام عملی و یا ابراز تاسف زبانی نیز نبودیم تا اینکه سینما به شکل کامل خراب شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد