پنج شنبه, ۲۵ شهریور , ۱۴۰۰
10:45:44 - دوشنبه 12 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سند دار شدن بیش از ۲ هزار هکتار از موقوفات در اصفهان
سند دار شدن بیش از ۲ هزار هکتار از موقوفات در اصفهان
به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین  رضا صادقی بااشاره به سند دار شدن بیش از ۲ هزار موقوفه در اصفهان گفت: این اقدام به همت معاونت حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و در راستای تثبیت مالکیت موقوفات و صیانت از حقوق واقفان نیک اندیش انجام شده […]

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین  رضا صادقی بااشاره به سند دار شدن بیش از ۲ هزار موقوفه در اصفهان گفت: این اقدام به همت معاونت حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و در راستای تثبیت مالکیت موقوفات و صیانت از حقوق واقفان نیک اندیش انجام شده است.

وی که در همایش یاوران وقف سخن می گفت به سایر اقدام های چهار ساله اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اشاره کرد و گفت: اداره اوقاف و امور خیریه استان در راستای پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن کریم توانسته است بیش از ۸۰ هزار حافظ قرآن کریم در این استان تربیت کند.

وقف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطرنشان کرد: این حافظان حداقل پنج جزء از قرآن کریم را حفظ شده اند که این مهم یکی از افتخارات و دستاوردهای مهم این اداره کل محسوب می شود.

حجت الاسلام صادقی افزود: هیچ کسی در دنیا نمی تواند بگوید که من از آثار و برکات وقف استفاده نکرده ام و نمی کنم چون در همه ادیان وقف وجود دارد ولی در دین اسلام، حضرت محمد (ص) اولین فردی بود که بنیان گذار سنت حسنه وقف بود و در این راستا نیز توصیه های زیادی کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: همه مساجد، برخی دارالشفاها، تعدادی از بیمارستان ها، تمامی حسینیه ها و همچنین برخی دارالقرآن ها از جمله موقوفاتی هستند که مردم از آثار و برکات آنان استفاده می کنند.

مدیرکل اوقاف استان  اصفهان در ادامه به نقش و جایگاه وقف در راستای ایجاد یک جامعه پویا اشاره کرد و گفت: امید است تا با کمک واقفان نیک اندیش وقف هایی برای کمک به افراد نیازمند و همچنین برای اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، علمی و اقتصادی به ثبت برسد تا این درآمد پایدار بتواند باعث توسعه و عمران کشور در همه امور شود.

خبر جدید  ثبت چهاردهمین وقف نجف آباد در سال 96

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد