به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سید «محمد بطحایی»، وزیر آموزش و پرورش، در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال حسن کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان مبنی بر وضعیت رتبه بندی فرهنگیان گفت: از پیگیری مجدانه نمایندگان مجلس در زمینه رتبه بندی فرهنگیان بسیار متشکرم، زیرا این پیگیری ها در حصول نتیجه بسیار موثر بوده است.

وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم بیان کرد: بعد از ۵ سال که موضوع رتبه بندی فرهنگیان مطرح بوده، امروز بیش از هر زمان دیگری به مرحله رتبه بندی نزدیک شده ایم.

وی افزود: یکی از آثار رتبه بندی فرهنگیان ارتقای کیفیت کار وزارتخانه آموزش و پرورش است، زیرا رتبه بندی حول توانمندی فرهنگیان انجام می شود که می تواند زمینه ارتقای کیفیت را فراهم کند.

بطحایی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه، همکاری مناسبی با وزارت آموزش و پرورش در زمینه رتبه بندی فرهنگیان داشته است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده، ردیف مستقلی برای رتبه بندی فرهنگیان تعیین شده که می توان این موضوع را گام بسیار مهمی برشمرد، گفت: می توان با این شرایط امیدوار به عملیاتی شدن رتبه بندی فرهنگیان شد.

وی افزود: لایحه رتبه بندی فرهنگیان بعد از تهیه توسط وزارت آموزش و پرورش به دولت ارسال شد که با عنایت ویژه رئیس جمهور این لایحه در کارگروه های دولت مطرح و امروز در دستور کار هیات وزیران قرار گرفته و یک جلسه نیز برگزار شده است.

بطحایی اظهار داشت: ضمن سپاس از دغدغه آقای کامران درخصوص موضوع رتبه بندی فرهنگیان، باید توجه داشت که درج ردیف اختصاصی در لایحه بودجه سال ۹۸ به معنی این است که عملاً اجرای رتبه بندی فرهنگیان آغاز شده و معلمان از اثرات رتبه بندی استفاده خواهند کرد.

خبر جدید  مشتاقیم زاینده‌رود جاری باشد

این عضو کابینه دولت دوازدهم بیان کرد: لایحه رتبه بندی آن چیزی نیست که ۵ سال پیش وعده داده شد، زیرا این لایحه براساس مفاد قانون تهیه شده و با دستور رئیس جمهور در شهریور ماه امسال توسط کارگروه های دولت مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: در شرایط اقتصادی کشور نگرانی هایی درخصوص درآمدهای سال ۹۸ کشور وجود دارد که همه اینها باعث شده تا تهیه لایحه رتبه بندی فرهنگیان مورد مناقشه قرار گیرد.

بطحایی ادامه داد: اگر حمایت های رئیس جمهور و معاون اول نبود، این لایحه در دستور کار کمیسیون های دولت قرار نمی گرفت، لایحه رتبه بندی فرهنگیان در ۶ ماده آماده ارائه به مجلس است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه علی رغم همه موانع، لایحه رتبه بندی فرهنگیان در کمیسیون های دولت، بررسی و کلیات آن با حضور رئیس جمهور ارزیابی شده است، بیان کرد: در جزئیات و پیرامون ۶ ماده این لایحه انتقاداتی وجود داشت که در آینده مباحث لازم توسط هیات وزیران انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: آنچه که خیال دولت را راحت کرده این است که در لایحه بودجه سال ۹۸ حداقل اعتباری برای شروع رتبه بندی فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

این عضو کابینه دولت اظهار داشت: در سال ۹۷ لایحه رتبه بندی فرهنگیان به مجلس ارائه و با عنایت نمایندگان گام بسیار مهمی برای ارتقای کیفیت کار آموزش و پرورش برداشته می شود.

به گزارش خانه ملت، بطحایی با بیان اینکه یکی از مهمترین آثار نظام رتبه بندی فرهنگیان، بهبود نظام پرداختی معلمان است، گفت: اما نباید فراموش کنیم در نظامات منابع انسانی یکی از مهمترین مسائل این است که شایستگی های نیروی انسانی لحاظ شده تا در راستای ارتقای کیفیت حرکت شود، بنابراین آن نیروی انسانی که بیشترین تلاش را در راستای اجرای برنامه های آموزشی و پرورشی داشته باید از مواهب این لایحه بیشتر برخوردار شود.

خبر جدید  آموزش و پرورش استان اصفهان ۱۶ هزار نفر کمبود نیرو دارد