جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰
11:25:51 - جمعه 4 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رونمایی از دستگاه توزیع داروی متادون در دانشگاه آزاد نجف‌آباد
رونمایی از دستگاه توزیع داروی متادون در دانشگاه آزاد نجف‌آباد
دستگاه توزيع داروی متادون براي نخستین‌بار دركشور توسط دانشجويان دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نجفآباد، برای نخستینبار در کشور دستگاه توزیع داروی متادون توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجفآباد با راهنمایی حمید منتظرالقائم طراحی و ساخته شدو با حضور داوود ثمری مدیركل توسعه فناوریو ارتباط با صنعت دانشگاه، آذین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، رئیس و هیأترئیسه واحد نجفآباد و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی رونماییشد.

استاد مشاور این طرح در گفتگو با خبرنگار آنا در نجفآبادبا اشاره به بومیسازی و نداشتن مشابه خارجی این دستگاه توزیع داروی متادون گفت: این دستگاه برای اولینبار در کشور با تلاش و همت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نجفآباد برای مدیریت توزیع داروی متادون طراحی و ساخته و از کابین، اجزایالکترونیکی، نرمافزار و شبکه تشکیل شده است، همچنین سعی شده در این پروژه از مواد اولیه کاملاً ایرانی استفاده شود.

حمید منتظرالقائم اظهار کرد: این دستگاهبا هدف برطرف کردن مشكلات ایجاد شده در حین توزیع متادون برای بیماران، جلوگیری از صفوف طولانی در مراكز توزیع، جلوگیری از نزاع و درگیری و از همه مهمتر جلوگیری از انتقال بیماری و همچنین امكان تنظیم و تجویز مقدار دقیق مصرف برای هر بیمار بدون نیاز به ارتباط حضوری با پزشکطراحی و ساخته شده است.

وی اضافه کرد:در حال حاضر توزیع متادون در ندامتگاهها و مراكز ترکاعتیاد به صورت دستی به بیماران عرضه میشود كه مشكلاتی از قبیل زیادهخواهی بیمار و امكان درگیری با پزشک، امكان نقض برخی از قوانین توزیع متادون (نوشیدن آب بعد از مصرف دارو)، امكان عدم مصرف توسط خود بیمار، امكان بروز اشتباه نیروی انسانی شخص توزیعكننده در خصوص تنظیمدارو و امكان Overdose شدن بیمار و … را به وجود میآورد.

خبر جدید  دیدار مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان با خانواده شهید فیروزی

استاد مشاور این طرح با بیان اینکه این دستگاه قابلیت تنظیم برنامه مصرف متناسب با تجویز پزشک و بدون نیاز به ملاقات حضوری از طریق اتاق فرمان و اتاق پزشک را دارد، افزود: علاوه بر این،امكان گزارشگیری مصرف بیمار در بازههای زمانی مختلف مورد نظر در این دستگاه پیشبینی و برنامهریزی شده و در قسمت منوی دستگاه مشخصات هر بیمار با اثر انگشت وی به دستگاه داده میشود و با مراجعه بیمار از طریق لمس محل اثر انگشت متناسب با برنامه مصرف، میزان مجاز مصرف برای بیمار از طریق سیستم نرمافزاری دستگاه قرائت و در اختیار او قرار میگیرد.

منتظرالقائم تصریح کرد: این دستگاه میتواند كمکهای شایانی از دیدگاه مدیریت زندانها، جلوگیری از بیماریهای مسری و … داشته باشد و امید است بتوان با تلاش و جهتدهی پژوهشها در راستای نیازهای جامعه گامی در راستای پیشبرد اهداف كشور برداشت.

به گزارش آنا، آقایان بامداد کیانمهر، دانا رمضانی، آرش حاجیرحمانی و مهرداد کیانمهرتیم طراحی و ساخت دستگاه مدیریت توزیع اتوماتیک داروی متادون هستند.

انتهای پیام/۴۰۷۸/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد