یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
1:32:41 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روستاهای ما از نظر عمرانی پیشرفت کردند، اما از نظر اشتغال نه
روستاهای ما از نظر عمرانی پیشرفت کردند، اما از نظر اشتغال نه
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان گفت: روستاهای ما از نظر عمران و آبادی پیشرفت داشته، اما متاسفانه از نظر اشتغال، آموزش و .

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان گفت: روستاهای ما از نظر عمران و آبادی پیشرفت داشته، اما متاسفانه از نظر اشتغال، آموزش و … به روستاها توجه نشده است.
به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، سعید انصاری امروز(شنبه) در برنامه کارآفرینی روستا در اتاق بازرگانی اصفهان، اظهار کرد: باید همکاری بین مدیران روستایی و دانشگاهیان افزایش یابد چراکه این همکاری موجب تلفیق علم و تجربه خواهد شد و نوید کارآفرینی استارتاپی مناسب و  گردشگری پر رونق را می‌دهد. 
وی افزود: ۱۰ سال پیش کسی تصور نمی کرد کارآفرینی نوین تا این اندازه رونق بگیرد، از یک سو اپلیکیشن های مسافربری و از سوی دیگر سایت های گردشگری کل جریان کارآفرینی را تحت تاثیر قرار داده و نشان می‌دهند که کسب و کارهای نوین چه جایگاهی در جامعه امروز دارند. 
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان ادامه داد: دهیاران و شوراهای روستایی استان اصفهان با حدود ۸۰۰ روستای مصوب و سه هزار و پانصد عضو شورا با سابقه چندین ساله و آشنایی کامل از روستا و موانع و مشکلاتی که بر سر راه توسعه همه جانبه روستا وجود دارد می تواند در کنار دانشگاه در کارافرینی و اشتغال کمک کننده و بازوی مناسب باشد، ما نمی توانیم توسعه روستا را آسفالت، پیاده راه سازی و‌ جدول گذاری ببینیم بلکه مشکلات درمانی، فرهنگ ورزش و گردشگری روستاها هستند که از اهمیت بالای برخوردارند و نباید مورد بی توجهی قرار بگیرند.
انصاری با اشاره به اینکه روستاهای ما از نظر عمران و آبادی پیشرفت داشته است، تصریح کرد: متاسفانه از نظر اشتغال، آموزش و … به روستاها توجه نشده است و همین موضوع دلیل مهاجرت انبوه آنها به شهرها است. اگر می خواهیم که روستاهای پر تحرک، تولیدگر و کارآفرین داشته باشیم، قطعا و حتما باید به همه مسائل و مشکلات روستاها توجه کنیم. 
وی تاکید کرد: در این دولت نگاه ویژه ای به روستاها شده است و از سه طریق به افراد حقیقی و از یک طریق هم یه خود دهیاری ها کمک می‌شود، همچنین از سوی دیگر به دهیاری‌های که طرح خوب و اشتغال زا داشته باشند تا سه برابر وام ارائه می شود.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان اظهار کرد: با همه این تفاسیر همه چیز به دست دولت و به تنهایی عملی نیست، ما باید دانشگاه و سازمان های مردم نهاد را درگیر کنیم. سرمایه گذاران بخش خصوصی را تشویق و راه را تسهیل تا بتوانند در بخش های مختلف سرمایه گذاری کنند.
انصاری با بیان اینکه یک باور غلط در ذهن‌ مردم ایران این وجود دارد و آن هم این است که همه منتظرند همه مشکل را دولت حل کند در صورتی که اینجنین نیست، گفت:  ژاپن با ۱۸۰ میلیون جمعیت ۳۰۰ هزار کارمند و کشور ایران ۴ میلیون کارمند و ۴۰۰ هزار مدیر دارد چرا آنها با این عدد می‌توانند کشور را اداره کنند چراکه سازمان‌های مردم نهاد و تکنولوژی را به میدان آورده اند.
وی خاطرنشان کرد: استفاده آنها از بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد فقط در حرف نیست بلکه این موضوع از فرودگاه تا پیاده روهای آن ها مشخص است.

خبر جدید  قصد داریم با تیم دوم اصفهان وارد المپیاد شویم

انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد