سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
13:29:44 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رقابتهای بی اثر چالش مهم امروز آموزش عالی کشور است
رقابتهای بی اثر چالش مهم امروز آموزش عالی کشور است
اصفهان- ایرنا- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: استانداردهای بی ریشه و رقابت های بی ثمر چالش مهم امروز آموزش عالی کشور است که تلاش در این عرصه بی نتیجه خواهد بود.

به گزارش ایرنا، علی باقر طاهری نیا روز چهارشنبه در نکوداشت یکصدمین سالگرد تاسیس تربیت معلم در ایران در دانشگاه فرهنگیان اصفهان با بیان اینکه برخی از این رقابت ها در عرصه بین المللی دویدن درجاست، افزود: دانشگاه باید جامعه را به پیش ببرد.
وی تصریح کرد:در زمان حال شاخصی تعریف می شود و روز دیگر شاخص جدیدی جای آن را می گیرد از این رو باید گفت رقابتی سازنده است که به تعالی برسد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: جامعه پردازی باید در دانشگاه ها رواج پیدا کند تا تمامی مشکلات در عرصه صنعت و پژوهش برطرف شود.
وی بیان کرد: باید مثلثی سه ضلعی که اضلاع آن را دولت، دانشگاه و صنعت تشکیل شود و در کانون آن جامعه باشد تا بتوانیم علم نافع تولید کنیم.
طاهری نیا اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان به اعتبارات مختلف می تواند پرچم دار پارادایم های جدید در کشور باشد زیرا درون نگر، تربیت محور و تاسیس آن برای پاسخ به نیازهای بومی موثر است.
به گفته وی برای طراحی پارادایم های( الگوی فکری) جدید باید گذاره های نو مورد توجه قرار بگیرد و نسخه بومی تعریف شود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: نظام تعلیم و تربیت باید ستایشی باشد و آغوش را برای نسل جدید باز کند و وجود پیشکسوتان را یک شاخص و معیار بداند.
وی ادامه داد: در دانشگاه فرهنگیان با اتکا به دانشگاه و به حمایت صریح رهبری و به واسطه حمایت های علمی باید تلاش بر طراحی های نو داشته و شاخص های وزارت علوم را پیاده سازی کنیم همچنین از شاخص های کمی نگر دوری کنیم.
طاهری نیا با بیان اینکه بیگانگی میان شاخه های علوم خلا بزرگ در دنیای کنونی است، گفت: نمی توان ادبیات را بی نیاز از روانشناسی دانست پس تمامی شاخه های علمی بهم مرتبط هستند.
وی درباره نکوداشت یکصدمین سال تاسیس تربیت معلم در ایران بیان کرد : در این نکوداشت مولفه هایی از جمله فراخوان پیشکسوتان و بازخوانی تجارب آن ها حائز اهمیت بود که می تواند پشتیبانی برای سیاست سیاست گذاران باشد.
به گفته وی دانشگاه فرهنگیان مرکز سقل تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش است به همین منظور تاریخچه و سند فعالیت تربیت معلم با هدف ضبط و گردآوری فعالیت های دانشگاه تربیت معلم و تحلیل مشکلات و کمبودها تدوین می شود.
به گزارش ایرنا، ۴۱ هزار دانشجو معلم در این دانشگاه تحصیلات می کنند، این دانشجو معلمان در قالب دانشجویان مقاطع تحصیلی پیوسته و دانشجو معلمان مهارت آموز، ماده ۲۸ هستند که در ۱۶ رشته آموزشی متناسب با نیاز آموزش و پرورش تحصیل می کنند.
دانشگاه فرهنگیان کشور ۹۸ شعبه در قالب پردیس و مراکز دانشگاه فرهنگیان فعال دارد.
هم اکنون ۶۵ هزار دانشجو معلم در مراکز و پردیس های دانشگاه فرهنگیان مشغول تحصیل و فراگیری علم و دانش هستند.
در این آیین از ١١ نفر از پژوهشگران رتبه برگزیده استانی و کشوری در دانشگاه فرهنگیان اصفهان و در پایان همچنین از تمبر و کتاب جشن ١٠٠ سالگی تربیت معلم رونمایی شد.
٩٩١٣/۶۰۲۶/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  زمین های بازی هندبال ساحلی در کشور استاندارد نیست
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد