یکشنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
6:06:11 - چهارشنبه 20 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ذخیره سد زاینده رود در وضع هشدار +فیلم
ذخیره سد زاینده رود در وضع هشدار +فیلم
معاون حفاظت شرکت آب منطقه اصفهان: میزان ذخیره سد زاینده رود ، در یک هفته اخیر سه میلیون متر مکعب کاهش یافت. شعار سال: مرکز اصفهان، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه میزان کاهش آب ذخیره شده سد زاینده رود در سال های اخیر بی سابقه بوده گفت: […]

معاون حفاظت شرکت آب منطقه اصفهان: میزان ذخیره سد زاینده رود ، در یک هفته اخیر سه میلیون متر مکعب کاهش یافت.

شعار سالمرکز اصفهان، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه میزان کاهش آب ذخیره شده سد زاینده رود در سال های اخیر بی سابقه بوده گفت: در یک هفته اخیر میزان ذخیره آب پشت سد از ۱۴۸ به ۱۴۳میلیون متر مکعب رسیده است .

علی بصیر پور با بیان اینکه در پاییز امسال میزان ذخیره آب زاینده رود بیش از ۲۰میلیون متر مکعب در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش داشته ،افزود: میزان ذخیره آب پشت سد در پاییز پارسال بیش از ۱۶۵میلیون متر مکعب بوده است .

وی کاهش بارندگی در استان و مصرف بالای مشترکان خانگی ،صنعتی و خدماتی را علت کاهش محسوس ذخیره سد زاینده رود در این مدت اعلام کرد و گفت: این روزها تنها حدود یک دهم از ظرفیت یک میلیارد و ۴۰۰میلیون متر مکعبی سد زاینده رود آب دارد .

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان میزان ورودی سد زاینده رود را سال گذشته حدود ۳۰مترمکعب بر ثانیه دانست و افزود: هم اکنون این میزان با کاهش بارش ها به هفت مترمکعب در ثانیه رسیده است.

وی با اشاره به اینکه میزان بارش ها در ماه های آبان و آذر امسال در استان های چهارمحال و بختیاری و اصفهان صفر گزارش شده است گفت: این شرایط، وضع قرمزی را برای سد زاینده رود رقم زده است.

سد قوسی شکل زاینده رود سال ۱۳۴۹ بهره برداری شد؛سدی که در ۱۱۰کیلومتری غرب اصفهان بر روی رودخانه زاینده رود قرار دارد.

خبر جدید  انتشار کتاب زیست شناسی جانوری

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری صدا و سیما ، تاریخ انتشار ۲۸آذر ۹۶، کدمطلب:۱۹۵۳۱۲۵، www.iribnews.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد