جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
16:00:29 - جمعه 2 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دیوان سالاری؛ مانع تحقق راهبردهای اقتصاد مقاومتی در لنجان است
دیوان سالاری؛ مانع تحقق راهبردهای اقتصاد مقاومتی در لنجان است
به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، حجت الاسلام قاسم باقریان در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه زرین شهر اظهار کرد: نخبه ها، مدیران، خطبا، تحلیل‌گران، صاحبان تریبون و رسانه توجه داشته باشند که آمریکا و استکبار جهانی با تمام قدرت و توان خود و با استفاده از همه‌ ظرفیت‌ها تلاش می کند […]

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، حجت الاسلام قاسم باقریان در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه زرین شهر اظهار کرد: نخبه ها، مدیران، خطبا، تحلیل‌گران، صاحبان تریبون و رسانه توجه داشته باشند که آمریکا و استکبار جهانی با تمام قدرت و توان خود و با استفاده از همه‌ ظرفیت‌ها تلاش می کند به دنیا بگوید صهیونیست برای جهان خطری ندارد و آنچه برای جهان خطر دارد، ایران اسلامی است.

وی افزود: امروز باید مراقب این توطئه بود هرچند که هوشیاری مردم این توطئه را تاکنون خنثی کرده است، اما دشمن به شدت به دنبال القاء این تفکر در جوامع مختلف است به همین علت هر کاری می‌کند تا افکار جهانی را به سمت خطرناک بودن اسلام و ایران ببرد از این رو حتی در سازمان ملل آهن پاره‌ای را می‌برد تا در مجمع جهانی ایران اسلامی را خطر جدی برای جهان اعلام کند ،اما هوشیاری و بصیرت شما مردم علی‌رغم همراهی برخی حاکمان عربی خفت و خواری را برای استکبار رقم زده است.

امام جمعه زرین شهر تصریح کرد: سخنرانی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در روز ۲۹ بهمن یکی از اثرگذارترین سخنرانی‌های معظم‌له از میان ده‌ها سخنرانی مؤثر ایشان بود، چراکه این سخنرانی روح جدیدی را در جامعه دمید و اثرات آن به وضوح قابل مشاهد است.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بارها در جملات خود توجه به محرومان و عدالت را بیان کردند و باید گفت ایران اسلامی در برخی زمینه‌ها بسیار پیشرفت‌های خوبی داشته، اما به طبق فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب از توجه و پیشرفت در برخی زمینه‌ها غافل شدیم.

خبر جدید  عصارخانه شاهی اصفهان به روایت تصویر

باقریان اضافه کرد: ما امروز باید در توسعه عدالت و پیشرفت هماهنگ باشیم، چراکه اگر صرفا در توسعه یا فقط عدالت پیشرفت داشته باشیم این فایده‌ای ندارد و حتی ممکن است این ضرر داشته باشد ما در بحث عدالت کم کاری داشته ایم و ولی امر المسلمین جهان بسیار زیبا بیان داشتند که اشرافگری به جای توجه به اقشار ضعیف و محروم جامعه، دل بستن به خارج به جای توان داخل و …  به معنای متلاشی کردن حق مردم است.

وی عنوان کرد: امروز این سوال مطرح است که آیا با یک طرح چند ماده‌ای می‌توان عدالت را در جامعه نهادینه کرد؟ برخی نمایندگان طرحی را مطرح کردند به نام اعاده حقوق نامشروع مسئولان، این طرح خوب است، اما اگر سیستم قانون گذاری غیر از این مسیر وظیفه ای داشته است.

امام جمعه زرین شهر گفت: نمایندگان محترم توجه داشته باشند که همه‌ فساد در جامعه دزدی نیست که بتوان دست دزد را گرفت، بسیاری از بی‌عدالتی‌ها براساس وضع برخی قوانین حاکم در جامعه در حال اتفاق بوده و محال است بدون توجه به این قوانین، وجود دیوان سالاری در نهادها و… بتوان به سمت مبارزه با فساد و بی عدالتی حرکت کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید به نارضایتی‌های توده مردم و خواسته‌های آنان توجه کنیم و بر همین اساس باید گفت مسئولان باید به توده‌های مردم توجه داشته باشند نه اینکه فقط به خواص جامعه فکر کنند.

باقریان افزود: نباید فراموش کرد، مردم اساس حکومت و انقلاب هستند و این مشکلات و بی عدالتی‌ها است که مردم را ناراضی کرده و حتما طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید همه به سمت حل مشکلات و توجه جدی به مردم به ویژه محرومان جامعه حرکت کنند.

خبر جدید  کلاهبرداری 130 میلیاردی با وعده پرداخت سود 40 درصد

وی در ادامه با اشاره به هفته منابع طبیعی گفت:  روز درخت کاری نیز همچون برخی امروز به طور نمادین انجام می‌شود و این کارها خوب است، حتی پیامبر بزرگوار اسلام بیان داشتند که کندن برگی از درخت مانند شکستن بال یک فرشته است، اما آیا قرار دادن یک روز به نام روز درختکاری مشکل توجه به درخت، کشاورزی و فضای سبز و سلامتی مردم را حل می کند.

امام جمعه زرین شهر ادامه داد: چرا در شهرستانی همچون شهرستان لنجان که ۳۰ یا ۴۰ سال پیش با وجود هزاران درخت میوه و … یکی از سرسبزترین مناطق استان اصفهان بود، امروز گرفتار این وضع شده است، کمر بند سبزی که دیروز دور تا دور شهرستان لنجان وجود داشت، امروز کجاست، چرا امروز به این وضعیت دچار شده‌ایم.

وی اضافه کرد: طرح جهاد کشاورزی در احیا کمربند سبز در شهرستان لنجان چیست، چرا وقتی کارشناسان می‌گویند اگر فلان درخت را به جای برنج بکاریم سود و اثر آن بسیار زیاد است به این طرح‌ها توجهی نمی‌شود؟ اگر راه را برای مردم به راحتی و اصولی باز کنیم مردم خود در این خصوص سرمایه‌گذاری خواهند کرد و کمربند سبز شهرستان نیز دوباره احیا خواهد شد.

باقریان عنوان کرد: جایگاه اقتصاد مقاومتی در شهرستان لنجان بسیار کمرنگ است و یکی از دلایل مهم آن وجود دو کارخانه بزرگ و مادر در منطقه بوده و عواید آن بیشتر ملی و استانی است تا شهرستانی، چرا در این شهرستان به سرمایه‌گذاری های داخلی توجه نمی‌شود؟ آیا تاکنون کارخانه‌های فعال در دل شهرستان لنجان دردی را از شهرستان دوا کرده‌اند.

خبر جدید  هر ۲۰ معلم یک معلم نمونه را به آموزش و پرورش معرفی کند

وی خاطرنشان کرد: در حالی که می‌توانیم کارگاهای مختلفی را با سرمایه‌های مردمی به راه انداخته و اقتصاد مقاومتی را در شهرستان لنجان نهادینه کنیم با دیوان سالاری و کج سلیقگی‌های موجود این مهم تاکنون محقق نشده و باید سوال کرد چرا باید برای راه‌اندازی یک کارگاه کوچک یا … رانت‌بازی و پارتی‌بازی وجود داشته باشد.

امام جمعه زرین شهر متذکر شد: چرا باید فلان مسئول یا کارشناس صرفا با این جمله که بنده مامورم و معذور، مردم را دچار سردرگمی و گرفتاری کند، چرا نهادها عملا دیوان سالاری می‌کنند در صورتی که همه باید یکدل و با وحدت کامل به سمت رونق اقتصادی شهرستان آن هم با تکیه بر توان داخلی مردم منطقه حرکت کنند.

وی تاکید کرد: در بسیاری از موارد با وحدت، همدلی  و تدبیر مسئولان شهرستان لنجان موضوعی برای این که گره از کار مردم بازکند تصویب می‌شود، اما بعدها متوجه می‌شویم فلان کمسیون در فلان نقطه استان این مصوبه را رد کرده، سوال من این است آیا این کمسیون از مسایل شهرستان مطلع است؟ آیا می‌داند در این شهرستان چه خبر بوده و گرفتاری های مردم شهرستان را لمس کرده است یا صرفا بنا به قانون و سلیقه خود یک مصوبه را که برای شهرستان مشکل گشا است را رد می‌کند این درست نیست  که یک کمسیون به راحتی یک اجماع شهرستانی را لغو کند این با عدالت اجتماعی منافات دارد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد