پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹
10:54:00 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دولت در جهت بومی‌سازی ناوگان هوایی قدم بردارد
دولت در جهت بومی‌سازی ناوگان هوایی قدم بردارد
نماینده مردم اردستان و زواره در مجلس شورای اسلامی گفت: در چند سال گذشته قدم‌های خوبی در جهت بومی‌سازی ناوگان هوایی برداشته‌ایم و این توانایی را باید تقویت کنیم تا بتوانیم در آینده هواپیماهایی با ساخت ایران داشته باشیم تا کمتر به خارج برای تأمین قطعات وابسته باشیم. حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد در گفت‌وگو […]

نماینده مردم اردستان و زواره در مجلس شورای اسلامی گفت: در چند سال گذشته قدم‌های خوبی در جهت بومی‌سازی ناوگان هوایی برداشته‌ایم و این توانایی را باید تقویت کنیم تا بتوانیم در آینده هواپیماهایی با ساخت ایران داشته باشیم تا کمتر به خارج برای تأمین قطعات وابسته باشیم.

حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص راهکارهای کاهش سوانح هوایی، اظهار کرد: البته علت اصلی سانحه اخیر سقوط هواپیمای تهران یاسوج آب و هوای نامساعد بوده است، اما شاید یکی دیگر از علل سوانح هوایی در کشور فرسوده بودن ناوگان هوایی باشد که ضرورت نوسازی این ناوگان را دوچندان می‌کند.

وی افزود: البته تعداد سوانح هوایی در ایران نباید خیلی بیشتر از کشورهای دیگر باشد. به هر حال آنچه به نظر می‌رسد مهم‌ترین معضل ناوگان هوایی کشور باشد سن بالای این ناوگان است. اقداماتی از سوی دولت جهت نوسازی ناوگان هوایی انجام شده است، اما سقوط هواپیمای تهران یاسوج ظاهراً به دلیل پیر بودن ناوگان هوایی نبوده است و دلیل اصلی این حادثه آب و هوای نامساعد بوده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: از اول انقلاب تا کنون غرب و آمریکا تحریم‌های زیادی را علیه ایران اعمال کرده‌اند که ناوگان هوایی کشور هم شامل این تحریم‌ها شده است. دولت تا جایی که توانسته ناوگان هوایی را نوسازی کرده است. کشورهایی مانند آمریکا حتی قطعات هواپیما را هم مشمول تحریم کرده‌اند، اما جالب است که ادعای حقوق بشر هم دارند.

طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: به هر حال این محدودیت‌ها سر جای خودش باقی است. در چند سال گذشته قدم‌های خوبی در جهت بومی‌سازی ناوگان هوایی برداشته‌ایم. این توانایی را باید تقویت کنیم تا بتوانیم در آینده هواپیماهایی با ساخت ایران داشته باشیم تا کمتر به خارج برای تأمین قطعات وابسته باشیم. در این زمینه نباید کوتاهی شود و دولت باید در جهت بومی‌سازی ناوگان هوایی قدم‌های بهتری بردارد.

خبر جدید  فولاد مبارکه باید از زاینده‌رود بی‌نیاز شود

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد