شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰
14:19:51 - پنج‌شنبه 2 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دولت‌سازی و جامعه‌سازی؛ مقدمه تمدن ایرانی ـ اسلامی
دولت‌سازی و جامعه‌سازی؛ مقدمه تمدن ایرانی ـ اسلامی
گروه معارف ــ رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: انقلاب، نظام‌سازی، دولت‌سازی و جامعه‌سازی گام‌های تمدن‌سازی است.

دولتسازی و جامعهسازی؛ مقدمه شکلگیری تمدن ایرانی- اسلامی

به گزارش ایکنا از اصفهان، حجتالاسلام محمد قطبی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در گردهمایی علمی فرهنگی مبلغان رمضان المبارک ۱۴۴٠ هجری قمری که روز سه شنبه، دهم اردیبهشتماه در باغ غدیر اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: برای رسیدن به تمدن ایرانی ـ اسلامی، ۵ گام اصلی باید طی شود، اولین گام انقلاب و گام دوم، نظامسازی است.
وی با بیان اینکه گام سوم برای ایجاد تمدن ایرانی – اسلامی، دولتسازی است، افزود: نظام حاکم برای تامین نیازهای مردم در حوزه رفاه، سلامت، رشد و آموزش، فرهنگ، هنر، اقتصاد، سیاست، امنیت و سایر بخشها باید روش و مدلهایی را در پیش بگیرد که هدف متعالی توحید را تسریع دهد و به تحقق برساند.
ريیس دفتر تبلیغات اسلامی گفت: دولتسازی یکی از مهمترین کارهای دشوار و سخت است. اعتراف میکنیم که هنوز در خرده نظامها کار جدی نکردهایم. اگر نظامها و خرده نظامها براساس آموزههای دینی انجام شود، ثمره آن شکلگیری جامعه اسلامی است.
وی اظهار کرد: قدم چهارم جامعهسازی است. اگر جامعه همه سیستمهایش براساس دین باشد، نتیجه آن تمدن اسلامی میشود. تمدن در این زنجیره یعنی یک جامعه به حدی از بلوغ رسیده که شعاع تاثیر آن بیش از خودش است. یعنی شعاع اثر ما در کشورهای دیگر پیش برود و ایران الگوی دیگر کشورها شود.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: در بخش دوم این بیانیه به موضوع معنویت و اخلاق، علم و پژوهش، حوزه سیاست خارجی و سبک زندگی اشاره شده که می‎تواند بهصورت همزمان اتفاق بیافتد.
قطبی با بیان اینکه ماموریت قوه قضاییه، حمایت، احیا و صیانت از حقوق عامه است، گفت: برای اینکه یک محور به زیر نظام تبدیل شود، ۴ قدم باید طی شود؛ قدم اول سلامت اجتماعی است، قدم دوم اینکه آنچه از نظر علمی و تجربی ثابت شده که حق عامه میباشد، تبدیل به قانون شود. قدم سوم این است که دادستانی قانون را اجرا کند. قدم چهارم هم اینکه سازمانهای مردم نهاد در موضوعاتی که حقوق عامه را تهدید و تضعیف میکند، سند کارشناسی تهیه کنند و به دادستانی ارائه دهند تا اعمال شود.
انتهای پیام


منبع :: http://isfahan.iqna.ir

خبر جدید  خطری پل‌های تاریخی استان اصفهان را تهدید نمی‌کند
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد