سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
11:55:43 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دلیل فراگیر نشدن دولت الکترونیک، مشکلات مدیریتی است
دلیل فراگیر نشدن دولت الکترونیک، مشکلات مدیریتی است
اصفهان- ایرنا – استاندار اصفهان گفت: در زمان حاضر حدود ۱۰ درصد از کارهای دولت از طریق دولت الکترونیک انجام می شود و فراگیر نشدن آن به دلیل مسائل و مشکلات مدیریتی است.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل و معاونان ثبت احوال استان اصفهان در استانداری، افزود: استفاده نکردن از امکانات و مزایای دولت الکترونیک ربطی به دیگران ندارد و باید ریشه آن را در بخش های مدیریتی دستگاه های اجرایی خودمان پیدا کنیم.
وی با تاکید بر اینکه استفاده از رایانه و فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشورمان هنوز جنبه تجملاتی دارد، تصریح کرد: لازم است بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی مانند ثبت احوال بیش از پیش نسبت به فراگیر کردن دولت الکترونیک در جهت رفاه مردم، گام بردارند.
استاندار اصفهان، اعتماد به مردم و حفظ احترام و کرامت آنها در نهادهای اجرایی را ضروری دانست و گفت: اداره ها باید از ضوابط و بخشنامه ها برای گشایش گره کار مردم استفاده کنند نه خلاف آن.
رضایی همچنین خواهان بکارگیری بیشتر بانوان در بخش های مدیریتی دستگاه های اجرایی شد و افزود: اداره ها باید از روزمرگی خارج شوند و پاسخگوی انتظارات مردم باشند.
وی با بیان اینکه جمعیت کشورمان در حال پیر شدن است، خاطرنشان کرد: اداره های دولتی مختلف مانند ثبت احوال یا دانشگاه علوم پزشکی در هرم جمعیتی کشور، تعیین کننده نیستند و نمی توانند در بحث جمعیت مداخله زیادی داشته باشند بلکه این مسائل اجتماعی و اقتصادی است که روی آن تاثیر دارد.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه خانواده ها با توجه به شرایط زندگی و نرخ تورم، روند زندگی خود را تعیین می کنند، تصریح کرد : دستور توقف روش های جلوگیری از بارداری اثربخشی چندانی نداشته است.
وی به پدیده مهاجرت اشاره و اضافه کرد: سرمایه داران یا تحصیلکردگانی که به خارج مهاجرت می کنند، ژن های خوب را با خود می برند که مشکلات خاص خود را بهمراه دارد.
رضایی به معضل شناسنامه های باطل نشده اشاره و تصریح کرد: لازم است اداره کل ثبت احوال اصفهان با نوآوری و خلاقیت در حل این مشکل در کشور پیشگام باشد.
مدیرکل ثبت احوال اصفهان در این نشست گفت: سهم جمعیت سالمند ۶۵ساله به بالای این استان به بیش از هفت درصد رسیده که در این شاخص سهم زنان بیشتر از مردان است.
حسین غفرانی کجانی افزود: در سال ۱۴۰۳ وارد نخستین مرحله پیری جمعیت در استان اصفهان می شویم و جمعیت سالمندان به بیش از ۱۱ درصد می رسد.
وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی ها در سال ۲۰۵۰ میلادی وارد جمعیت کامل پیر می شویم و ۲۳ درصد جمعیت استان در این رده سنی قرار می گیرد.
غفرانی، بالا رفتن سن ازدواج و افزایش طلاق را از معضلات جمعیتی کشور برشمرد و گفت: ۵۰ درصد طلاق ها در ۱۰ سال ابتدای زندگی مشترک و ۱۴ درصد آن در یک سال نخست زندگی مشترک اتفاق می افتد.
وی کارت ملی هوشمند را تکمیل کننده خدمات دولت الکترونیک ذکر و اضافه کرد: ۷۶ درصد جمعیت استان اصفهان برای دریافت این کارت درخواست داده اند و حدود ۹۰۰ هزار نفر از واجدان شرایط هنوز این کارت را ندارند.
وی خاطرنشان کرد: مدیریت اداره های ثبت احوال در شهرستان های خوانسار و بویین میاندشت از بانوان هستند.
این دیدار به مناسبت روز ملی ثبت احوال و یکصدمین سال تاسیس سازمات ثبت احوال کشور برگزار شد.
سوم دی، روز ملی ثبت احوال نامگذاری شد.
جمعیت استان اصفهان بر اساس سرشماری سال ۹۵ بیش از پنج میلیون و ۱۲۰ هزار نفر است.
۳۰۱۱/۶۰۲۶/

خبر جدید  هیچ سیلابی تاکنون در اصفهان رخ نداده است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد