جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
7:48:07 - جمعه 11 اکتبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دعوت از جفری ساکس نمایانگر بی‌توجهی آشکار به آرمان‌های اصیل انقلاب است
دعوت از جفری ساکس نمایانگر بی‌توجهی آشکار به آرمان‌های اصیل انقلاب است
جامعه اسلامی دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی طی نامه‌ای به وزیر علوم نوشت: دعوت از جفری ساکس توسط مرکز مطالعات و همکاری‌های بین المللی وزارت علوم کشورمان نمایانگر بی توجهی آشکار به آرمان‌های اصیل انقلاب است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جامعه اسلامی دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی طی نامه‌ای در واکنش به دعوت از جفری ساکس برای یک همایش اقتصادی به منصور غلامی وزیر علوم نوشت: دعوت از دیوید جفری ساکس به عنوان مهمان ویژه همایش “اقتصاد جهانی و تحریم ها” توسط مرکز مطالعات و همکاری‌های بین المللی وزارت علوم کشورمان نمایانگر بی توجهی آشکار به آرمان‌های اصیل انقلاب است.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای غلامی، وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری
سلام علیکم
همان طور که مستحضرید یکی از اولین و مبنایی‌ترین شعار‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران، موضوع استقلال و پیروی از ولایت فقیه بوده و هست، آرمان‌هایی که بار‌ها و بار‌ها توسط اشخاص و جریان‌های متعدد خدشه دار شده است؛ و با تاسف فراوان امروز نیز برای چندمین بار شاهد تکرار این اتفاق تلخ آن هم از سوی نهاد وزارت علوم و تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی هستیم.

دعوت از دیوید جفری ساکس به عنوان مهمان ویژه همایش اقتصاد جهانی و تحریم ها توسط مرکز مطالعات و همکاری‌های بین المللی وزارت علوم کشورمان نمایانگر بی توجهی آشکار به آرمان‌های اصیل انقلاب است.

آیا کسی که مشاور ارشد جورج سورسِ یهودی، پدر انقلاب‌های رنگی، بوده و عقیده دارد به جای تغییر رژیم، باید نیرو‌های همسو با سیاست هایمان در کشور‌ها تربیت کنیم، شخص مناسبی برای نظریه پردازی و سخنرانی در همایشی است که از سوی جمهوری اسلامی برگزار میشود؟

به راستی حضور فردی که نظریه پرداز اقتصادی نئولیبرال هاست در همایشی که با عنوان اقتصاد جهانی در ایران برگزار میشود چه معنایی دارد؟ آیا همچنان قرار است دم از اقتصاد مقاومتی بزنیم و به نسخه‌های نئولیبرالی وفادار باشیم؟
آیا با دعوت از کسی که تئوری هایش اقتصاد کشور‌های زیادی را به نابودی کشانده و موجب فروپاشی آن‌ها شده، قرار است اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبری به اجرا درآورد یا قرار است جناب ساکس برای نجات اقتصاد ما نسخه‌ای دیگر از تفکرات اقتصادی و حتی سیاسی شان را تجویز کنند؟

خبر جدید  ثبت نام پذیرفته شدگان دوره دکتری دانشگاه اصفهان از ۱۶ شهریور آغاز می‌شود

و البته که این اولین حضور جفری ساکس در ایران نیست؛ خرداد ۹۵ هم ایشان به دعوت مقامات ایرانی به کشورمان سفر کردند و جلسات و دیدار‌های مختلفی داشتند. جلسات و گفتگو‌هایی که اجرایی شدن سند ۲۰۳۰ را در پی داشت؛ سندی که بار‌ها رهبری درباره اجرایی شدن مخفیانه آن تذکرات شفافی داده اند. واقعا جای سوال است که چه رابطه‌ای میان حضور افرادی با چنین سابقه‌ی مشخصی در ایران و عملیاتی شدن برنامه‌های استکبار جهانی در کشورمان وجود دارد؟ آیا حذف دیرهنگام نام ایشان از لیست سخنران این همایش بدون هیچ عذر خواهی و توضیحی میتواند سرپوشی بر اصل این اقدام از طرف نهاد رسمی جمهوری اسلامی ایران باشد؟

مگر رهبرمان نفرموده اند: «باید در مقابل دشمنان حساس بود و در مقابل هر پیشنهاد آن‌ها از جمله نسخه‌های سیاسی و اقتصادی احتیاط کرد»

آیا چنین دعوتی باز کردن راه نفوذ دشمن به کشور و اقتصاد و معیشت مردم نیست؟ آن هم درست در زمانی که شاهرگ اصلی حیات کشور ما معطوف به مسئله اقتصاد شده ودر شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌بریم.

تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی، به عنوان نماینده دانشجویان انقلابی، ضمن اعلام مراتب اعتراض خود نسبت به این اقدام وزارت علوم، از شما وزیر خواستار است نسبت به مورد پیش آمده توضیح داده و با نظارت قوی‌تر بر عملکرد مراکز و موسسات تحت مدیریت خود، اجازه نفوذ بیگانگان به کشور با پوشش همایش‌های علمی و تحقیقاتی را نداده و وظیفه انقلابی خود در حفظ و حراست از مرز‌های هویتی ایران اسلامی و مردم عزیزمان را به بهترین نحو به انجام رسانید.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  دانشگاه اصفهان از مبادله استاد استقبال می‌کند/ آمادگی همکاری با گروه‌های عربی دانشگاه‌های ایران و جهان
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد