جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
12:39:45 - سه‌شنبه 30 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دشت کاشان، تشنه تر از ۵۰ سال گذشته
دشت کاشان، تشنه تر از ۵۰ سال گذشته
رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: میزان بارش های دشت کاشان در ایستگاه سینوپتیک این شهر طی ۲۴ ساعت گذشته، به رقم ۵٫۱میلیمتر رسید که با این حساب، مجموع بارش ها برای هفته جاری به حجم ۱۱٫۶ میلیمتر و مجموع بارش ها در سال زراعی، عدد ۱۳٫۳ میلمتر را ثبت کرده است که این میزان نسبت […]

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: میزان بارش های دشت کاشان در ایستگاه سینوپتیک این شهر طی ۲۴ ساعت گذشته، به رقم ۵٫۱میلیمتر رسید که با این حساب، مجموع بارش ها برای هفته جاری به حجم ۱۱٫۶ میلیمتر و مجموع بارش ها در سال زراعی، عدد ۱۳٫۳ میلمتر را ثبت کرده است که این میزان نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد و نسبت به دوره بلند مدت ۵۶٫۷ میلی متر کاهش داشته است.

عباس ارغوانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: میزان بارش های ثبت شده در ایستگاه کلیماتولوژی برزک  طی ۲۴ ساعت گذشته، به رقم یک میلیمتر رسید که با این حساب، مجموع بارش ها در دو روز  گذشته به حجم  چهار میلمتر و برای مجموع بارش ها در سال زراعی، عدد ۷٫۶ میلیمتر ثبت شد که این میزان نسبت به سال گذشته ۹۰درصد کاهش داشته است.

وی افزود: میزان بارش های مناطق در ایستگاه باران سنجی شورآب، طی ۲۴ ساعت گذشته، به رقم ۶٫۵ میلیمتر رسید که با این رقم، مجموع بارش ها در هفته جاری به حجم هشت میلیمتر و مجموع بارش ها در سال زراعی در این منطقه، عدد ۱۱ میلیمتر ثبت شد.

رییس اداره هواشناسی کاشان ادامه داد: با وجود بارش های اخیر، میانگین حسابی میزان بارندگی سال زراعی جاری کاشان، نسبت به مدت مشابه حدود ۵۴ درصد و نسبت به میانگین بلند مدت ۷۴٫۶میلیمتر کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: در  ایستگاه  کلیماتولوژی آران و بیدگل نیز طی ۲۴ ساعت گذشته ۱٫۷ میلیمتر بارش ثبت شده که با این اوصاف، مجموع بارش های اخیر به عدد ۹٫۵ میلیمتر رسید و در کل سال زراعی معادل ۱۲ میلمتر بود که نسبت به سال قبل ۳۳ درصد و نسبت به بلند مدت۴۳ درصد کاهش بارش نشان می دهد.

خبر جدید  نیکی با زبان هنر در حسنات جاری شد

ارغوانی خاطرنشان کرد: بارش های شنبه و یک شنبه هفته جاری، در مجموع کل استان اصفهان نیز برای میانگین حسابی میزان بارندگی سال زراعی جاری، نسبت به مدت مشابه حدود  ۴۰ درصد  و نسبت به میانگین بلند مدت ۷۴٫۶ کاهش داشته است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد