چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
3:12:50 - جمعه 28 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشگاه صنعتی اصفهان ۶۵۰ قرارداد با صنعت و سازمان ها منعقد کرد
دانشگاه صنعتی اصفهان ۶۵۰ قرارداد با صنعت و سازمان ها منعقد کرد
اصفهان – ایرنا – معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: این دانشگاه در پنج سال گذشته حدود ۶۵۰ قرارداد پژوهشی به ارزش یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با واحدهای صنعتی و سازمان های مختلف منعقد کرده است.

محمد جواد امیدی روز پنجشنبه در چهاردهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان اصفهان در گفت و گو با ایرنا افزود: این قراردادهای پژوهشی در زمینه های گوناگون از جمله محیط زیست، آب، دفاعی، فولاد، نفت و نیازهای دستگاه های اجرایی بوده است.
وی به همکاری برخی صنایع بزرگ کشور با این دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان در صدد سرمایه گذاری یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی در پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان هستند که قرارداد نهایی آن اواخر دی امسال رونمایی می شود.
امیدی با بیان اینکه ماموریت کشوری طرح مدیریت پایش سیستماتیک صنایع آلاینده (مپسا) به این دانشگاه واگذار شد، تصریح کرد: اصفهان یکی از قطب های کشوری در کنار استان های البرز و مرکزی برای اجرای این طرح انتخاب و از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان دانشگاه معتمد و همکار شناخته شده است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان به توانایی های پژوهشکده صنایع زیر دریایی این مجموعه اشاره و اضافه کرد: قراردادهای بزرگی توسط این پژوهشکده با صنایع متقاضی بویژه در زمینه تولید بویه های پایش و پیش بینی دریایی کشور منعقد شد.
بویه (Bouy)، سازه ای شناور است که برای مقاصد گوناگون مانند مسیرهای دریایی مجاز و راهنمای دریایی، هواشناسی و تحقیقات اقیانوس شناسی در روی آب دریاها، اقیانوس ها و رودخانه ها به کار می رود.
امیدی ادامه داد: امسال دانشگاه صنعتی اصفهان با امضای یک توافق نامه چند جانبه، مجری طراحی و ساخت نخستین سامانه رادار ثانویه پیشرفته (MSSR) کشور شد که این سامانه در تفکیک و شناسایی هواپیماها از یکدیگر کاربرد دارد.
دانشگاه صنعتی اصفهان حدود ۱۰ هزار دانشجو، ۵۰۰ عضو هیات علمی، ۱۳ دانشکده و هشت پژوهشکده دارد و به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور مطرح است.
چهاردهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری اصفهان روز پنجشنبه در محل سیتی سنتر گشایش یافت و به مدت ۲ روز تا جمعه هفتم دی برپاست.
این نمایشگاه در فضایی به مساحت حدود یکهزار متر مربع و در قالب ۲۰ غرفه از دستاوردهای پژوهشی و فناوری دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان برپا شده است.
۳۰۱۱/۶۰۲۶/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  کشف جرایم در نطنز 9 درصد افزایش یافت
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد