یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
1:46:23 - چهارشنبه 2 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشجومحوری؛ نقطه قوت جشنواره داستان کوتاه زاینده‌رود
دانشجومحوری؛ نقطه قوت جشنواره داستان کوتاه زاینده‌رود
گروه فرهنگی- معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه کارهای دانشجویی سرشار از خلاقیت است و می‌تواند راه برون‌رفت از بن‌بست‌ها را نشان دهد، گفت: جشنواره داستان کوتاه زاینده‌رود به دلیل دانشجو محور بودن ارزش ویژه‌ای دارد.

دانشجومحوری؛ نقطه قوت جشنواره داستان کوتاه زایندهرود

به گزارش ایکنا از اصفهان، رضا روحانی در نشست خبری سومین دوره جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زایندهرود که امروز سهشنبه یازدهم دیماه در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: اصفهان شهری فرهنگی با مؤلفههای سهگانه زیستپذیری، انسانگرایی و معنامحوری است که بر اساس آن، سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اصفهان اهدافی را برای خود ترسیم کرده که بخش عمده آنها را اهداف فرهنگی تشکیل میدهد.
وی افزود: توسعه و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی، توسعه و ترویج خلاقیت و توسعه و ترویج مشارکت و کار گروهی با سازمانهای دولتی، غیر دولتی و مردمنهاد، اهداف کلان سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اصفهان در حوزه فرهنگی و شهر فرهنگی محسوب میشود. سازمان تلاش میکند تا در زمینه خرد جمعی و توان اجرایی از ظرفیت سازمانهای مردمنهاد استفاده کرده و فضاهای سختافزاری در اختیار آنها قرار دهد، چون معتقدیم شهرداری مثل بسیاری از نهادهای دیگر باید از تصدیگری خود بکاهد و صرفا تسهیلگر باشد، یعنی فضاهایی را آماده کند تا تشکلهای مردمی و سازمانهای مردمنهاد خود به تعریف و اجرای برنامهها بپردازند.
معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: هر فعالیت فرهنگی که در شهر انجام شده و به توسعه و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی و خلاقیت بپردازد، سازمان در آن مشارکت کرده و در حد توان خود به آن کمک میکند.
روحانی با اشاره به اینکه شکلگیری تمدنها و جوامع بشری به داستان برمیگردد، اضافه کرد: علتالعلل شکلگیری تمدنها این است که انسان میتواند قصه تعریف کند و این ویژگی، وجه تمایز وی با سایر جاندارانی است که نمیتوانند تمدن ساخته و آن را استمرار دهند. از طرف دیگر، تمدن شکل گرفته در فلات مرکزی ایران وابسته به زایندهرود است و چون این موضوع در جشنواره داستان کوتاه زایندهرود برجسته شده، ارزش ویژهای به این جشنواره بخشیده است و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اصفهان نیز به آن اعتقاد دارد، کما اینکه ما امسال جایزه ادبی جمالزاده را تعریف کردهایم و این دو هیچ تزاحمی با یکدیگر ندارند، البته جشنوارهها و جایزههایی از این دست در حوزه ادبیات باید به صورت کمی و کیفی افزایش یابد.
وی خاطرنشان کرد: داستان یکی از مظاهر بروز خلاقیت بوده و از آنجا که جشنواره داستان کوتاه زایندهرود دانشجو محور است، دانشجویان از جمله اقشاری هستند که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرند و ما معتقدیم که کارهای دانشجویی سرشار از خلاقیت، طراوت، تازگی و پویایی است و این میتواند برای جامعه ما که به نظر میرسد در بسیاری از زمینهها به بنبست رسیده، راهگشا باشد و راه برونرفت از این بنبستها، خلاقیت و نوآوری است؛ ضمن اینکه اضافه کردن بخش دانشجویان خارج از کشور، یکی از نقاط قوت این جشنواره به شمار میرود. سازمان نیز تلاش کرده است تا به لحاظ فکری و بسترسازیهای سختافزاری در برگزاری جشنواره مشارکت داشته باشد و امیدواریم که این موضوع هم منجر به توسعه کمی و کیفی همکاریهای متقابل جهاد دانشگاهی و شهرداری اصفهان در سالهای آینده شود و هم با توجه به ظرفیت و دانش و تجربه انباشته جهاد دانشگاهی، حوزههای فرهنگی دیگر را پوشش دهد.
انتهای پیام


منبع :: http://isfahan.iqna.ir

خبر جدید  ثبت‌نام ۲۰۰۰ اصفهانی در آزمون سراسری قرآن و عترت
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد