چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
12:32:50 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حماسه ۹ دی خطرات بزرگی را از سر این آب و خاک دفع کرد
حماسه ۹ دی خطرات بزرگی را از سر این آب و خاک دفع کرد
فرمانده جنگ نرم سازمان بسیج اساتید کشور گفت: آنچه می‌تواند حق مطلب را درباره ۹ دی ادا کند، اینکه حرکت مردم در این روز خطرات بزرگی را از سر این آب و خاک دفع کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از خمینیشهر، یومالله ۹ دییکی از مناسبتهای غرورآفرین در ابتدای دهه چهارم پس از انقلاب اسلامی ایران به حساب میآید که نقش اساسی در آن را مردم آگاه و همیشه در صحنه ایران تحت هدایتهای عالمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی برعهده داشتند.

در ایامی که مصادف با سالروز این حماسه بزرگ است، مسعود جعفرینژاداستاد علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی و فرمانده جنگ نرم سازمان بسیج اساتید کشور گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری آنا انجام داده است.

جعفرینژاد در ابتدایبا اشاره به اهمیت و جایگاه حماسه۹ دی درتاریخ پس از انقلاب اسلامی اظهار کرد: در چهار دههای که ازسپری شدن انقلاب اسلامی میگذرد، جمهوری اسلامی ایران نقاط عطف سرنوشتسازی را همانند روز آزادی خرمشهر تجربه کرده است.

وی با بیان اینکه این نقاطتداعیگر بذل و ایثار جان در حفظ و حراست از كيان اسلامي، تمامیت ارضی و خاک مقدس میهن است، اضافه کرد: حماسه ۹دی نیز در این میان، یک نقطه عطف تاریخی است که نویدبخش گذار سرافرازانه کشور از پيچ تاريخی است.

فرمانده جنگ نرم سازمان بسیج اساتید کشور بیان کرد: در واقع مردم با جریانشناسی و عزم والای خود که حاصل سالها تجربیات ذیقیمت در مبارزه با توطئههای دشمنان بوده است، حماسه ۹ دی را از یک روز عادی به روزی ماندگار در تاریخ تبدیل کردند.

جعفرینژاد افزود: مقام معظم رهبری هم دراینباره فرمودند: «9 دى با دهم دى فرقى ندارد؛ این مردمند که ناگهان با یک حرکت ـ که آن حرکت برخاسته از همان عواملى است که نوزدهم دی قم را تشکیل داد؛ یعنى برخاسته از بصیرت است، از دشمنشناسى است، از وقتشناسى است، از حضور در عرصهى مجاهدانه است – روز نهم دى را هم متمایز میکنند».

خبر جدید  آینده تقابل آمریکا با ایران

* مطمئن باشید که روز نهم دی در تاریخ ماند

وی، مهمترین پیام روز ۹ دی را اینگونه تشریح کرد:حماسه ۹ دی عبرتها و پیامهای متعددی را در ابعاد مختلفی به ما ارائهمیکند، اما به باور من از مهمترین آنها، پیام شفاف مردم به برخیاز نخبگان سیاسی و مسئولان بود؛ کسانی که میتوان به تعبیر رهبر معظم انقلاب آنها را خواص بیبصیرت لقب داد.

فرمانده جنگ نرم سازمان بسیج اساتید کشور تصریح کرد: در فتنه ۸۸ برخی از جریانها و اشخاص، تحت تأثیر تبلیغات بیگانگان و همچنین مصلحتاندیشی و منفعتجویی شخصی، کشور را وارد شرایطی کردند که هزینههای بسیاری را متوجه مردم، امنیت ملی و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد.

جعفرینژاد یادآورشد: در واقع بخشی از این کجرویها به خاطر فهم نادرست و غفلت از مبانی انقلاب اسلامی صورت پذیرفت و برخی دیگر به خاطر پروژه نفوذ بین نخبگان سیاسی رخ داد که البته نتایج منفی هر دو برای کشور یکسان بود.

وی متذکر شد: با وجود این، اگر در روزهای نخست اغتشاشات، شخصیتهای سیاسی مؤثر در وقوع اين حادثه منافع ملی، وجدان انسانی، موازین اسلامی و مصلحت کشور را مدنظر قرار میدادند، امکان مهار زودهنگام بحران فراهم میآمد، اما متأسفانه شاهد آن بودیم که هوا و هوس بر عقل سلیم و تقوا فائقآمد.

فرمانده جنگ نرم سازمان بسیج اساتید کشور عنوان کرد: در فتنه ۸۸ جنگ داخلی، فروپاشی ملی و در نهایت تجزیه ایران در دستور کار دشمن قرار داشت.

جعفرینژاد تأکید کرد: اگر درحالحاضر تمامیت ارضی، امنیت و زیرساختهای سالمی در کشور داریم، بخشی از آن به برکت حماسه مردمی ۹ دی و نمایش عظیم بصیرت ملت ایران صورت پذیرفته است.

خبر جدید  کمک به سیل‌زدگان توسط سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان‎

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این سؤال که به نظر شما چگونه میشود حماسه ۹ دی را زنده نگه داشته و به آیندگان سپرد، گفت: معتقد به تبیین هرچه بیشتر واقعیت آنچه در این روز رخ داده است بهویژه برای جوانان و تحصیلكردههاو روشنفکران هستم،اما آنچه میتواند حق مطلب را درباره ۹ دی ادا کند، پرداختن به این مهم خواهد بود که حرکت بزرگ مردم چه خطراتی از سر این آب و خاک دفع کرد.

فرمانده جنگ نرم سازمان بسیج اساتید کشور مطرح کرد: مقام معظم رهبری هم دراینخصوص تأکید فرمودهاند که در بزرگداشت حماسه ۹ دی جنبههای شعاری غلبه پیدا نکند و ثانیاً به عمق شعارها که حرف اصلی ملت ایران بود، توجه شود.

جعفرینژاد در پایان توضیح داد: در عین حال و در کنار نقش عظیم مردم، باید به نقش علما، یومالله عاشورا، دین مبین اسلام و بالأخص مدیریت بحران و ایستادگی مقام معظم رهبری در ختم به خیر شدن فتنه بزرگی که به وجود آمده بود اشاره و ابعاد آن را بهویژه برای دانشجویان حقجو و تشنه شناخت حقایق معرفی کرد.

انتهای پیام/۴۰۷۸/خ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد