سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
1:22:19 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حماسه ۹ دی نشان داد مردم از برخی خواص هوشیارترند
حماسه ۹ دی نشان داد مردم از برخی خواص هوشیارترند
امام جمعه آران و بیدگل گفت: وقوع انقلاب مخملی در گرجستان و تغییر نظام سیاسی آن الگوی تغییر در نظام ایران اسلامی بود که آمریکا و غرب به دنبال اهداف خود در ایران و سلطه بر منابع و مردم ایران بودند.

امام جمعه آران و بیدگل گفت: وقوع انقلاب مخملی در گرجستان و تغییر نظام سیاسی آن الگوی تغییر در نظام ایران اسلامی بود که آمریکا و غرب به دنبال اهداف خود در ایران و سلطه بر منابع و مردم ایران بودند.

آیت‌الله سید محمد موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل در خصوص واکاوی فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی، اظهار کرد: انقلاب ما در مسیر خود با فتنه و مشکلات زیادی روبرو بوده که در این قضایا دست استعمار به خصوص آمریکا بیش از همه در خون مردم ما آلوده شده است.

وی به فتنه سال ۸۸ به عنوان نمونه آشکار دخالت غرب به خصوص آمریکای جنایتکار اشاره کرد و گفت: تغییر انقلاب و نظام‌های سیاسی در رأس اهداف مداخله جویانه آمریکا در کشورهای مورد نظر برای ورود و سلطه به چشم می‌آید.

امام جمعه آران و بیدگل افزود: وقوع انقلاب مخملی در گرجستان و تغییر نظام سیاسی آن الگوی تغییر در نظام ایران اسلامی بود که آمریکا و غرب به دنبال اهداف خود در ایران و سلطه بر منابع و مردم ایران بودند تا بتوانند رژیم سیاسی مورد نظر خود را در این کشور حاکم و راحت‌تر این کشور را چپاول کنند.

موسوی به نقش خواص در شکل‌گیری و ادامه فتنه سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: در این قضیه برخی خواص بی‌بصیرت و فریفته قدرت و مکنت دنیا با حمایت دشمنان قسم خورده خارجی ایران مثل آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی یک نقشه راهی را ترسیم کردند که به انقلاب مخملی مشهور است و زمان اجرای آن انتخابات است. در کشوری مثل گرجستان و اوکراین این نقشه در بطن انتخابات این دو کشور امتحان شد که شامل چند مرحله اصلی و اساسی برای رسیدن به مقصد مورد نظر است.

وی ادامه داد: فاز اول اعلام تقلب در انتخابات ، دوم حرکت مخالفان در کف خیابان‌ها و اعتراض گسترده و درخواست ابطال انتخابات و در این راه نمادی از گل رز و رنگ نارنجی را برای خود انتخاب کردند و برای خلع سلاح باید پلیس را با گل رز میهمان کنند تا پلیس همراهی کند.  فاز سوم ابطال انتخابات از سوی حکومت و فاز چهارم، مخالفان عرصه قدرت را به دست گیرند و اعلام کنند که حکومت شایستگی و توانایی برگزاری انتخابات را ندارد پس باید انتخابات دیگری با حضور ناظران بین‌المللی برگزار شود.

خبر جدید  مطرح کردن فهرست دو تابعیتی‌ها به مصلحت کشور نبود

موسوی گفت: در ایران با ساده‌لوحی برخی دوستان نادان و دشمنان دانا مثل منافقان، سلطنت‌طلب‌ها و کفار در یک جریان قرار گرفتند، البته در ابتدا برخی به خیال اینکه واقعاً حقی از آن‌ها پایمال شده به صحنه اعتراضی آمدند ولی بعد از خطبه ۲۹ خرداد ۸۸ توسط مقام معظم رهبری این افراد به اشتباه خود پی بردند و صحنه را ترک کردند، ولی دشمنان اصلی مثل منافقان و سلطنت طلب‌ها در صحنه ماندند و هدفشان اصل نظام بود، انتخابات بهترین بهانه برای رسیدن به مقاصد حکومتی بود که نظام اسلامی را تغییر دهند.

امام جمعه آران و بیدگل جبهه بندی پس از جریان فتنه سال ۸۸ را سه جریان اصلی معرفی کرد و گفت: برخی فرصت ساز شدند، مثل توده مردم که حماسه ۹ دی در حمایت از انقلاب و رهبری را آفریدند، برخی فرصت طلب بودند مثل کسانی که ادعا داشتند رأی آن‌ها دست کاری شده یا خوانده نشده و به طمع رسیدن به مقام و پست به انقلاب و اسلام خیانت کردند و در صحنه فتنه ماندند.

موسوی ادامه داد: برخی فرصت سوز شدند این‌ها نه مثل مردم به این فتنه اعتراض کردند و نه مثل فرصت طلب‌ها در صحنه اعتراض ماندند و نه به تقلب در انتخابات اعتقاد داشتند و خطشان را شفاف به مردم اعلام نکردند، در صورتی که انتظار این بود که این افراد به دلیل جایگاه بالا و نخبگی که داشتند در روشنگری مردم و فرصت طلب‌ها نقش داشته باشند، ولی با سکوت جریان فتنه را همراهی و حتی تشویق کردند.

وی ادامه داد: گرچه فرصت سوزها در عمل کاری نکردند، ولی سکوت آن‌ها باعث شد فضا غبارآلود بماند و برخی در این فضا گیج شوند و به همین خاطر گناه این جریان کمتر از جریان فرصت طلب‌ها نیست، چه بسا اگر این افراد که خاص بودند و جایگاه بلندی نسبت به افراد عادی جامعه داشتند از فتنه برائت می‌کردند و روشنگری را برای عموم مردم انجام می‌دادند فتنه پایدار نمی‌ماند و خسارت‌های زیادی به بیت‌المال و کشور وارد نمی‌شد.

خبر جدید  کربکندی: بازیکنان تیم‌ملی هماهنگی لازم را ندارند/ کره و ژاپن از ما می‌ترسند اما عرب‌ها نه

وی ادامه داد: برای جلوگیری از فتنه‌هایی مثل سال ۸۸ باید بصیرت گری کنیم و نهادهای فرهنگی و اجتماعی را سرلوحه فعالیت خود قرار دهیم و در هر جماعتی به مردم یادآوری کنیم که فتنه همیشه با انقلاب و اسلام بوده و باید در هر دوره‌ای مراقب دشمن داخلی و خارجی باشیم، فتنه خاص و عام نمی‌شناسد چه بسا خواصی که از عموم مردم بصیرت کمتری دارند و زودتر در دام فتنه‌گر می‌افتند، فتنه ۸۸ نشان داد توده مردم ما از برخی خواص و نخبگان که امید جامعه و راهبر اجتماعی مردم هستند با بصیرت تر و آگاه‌تر هستند.

موسوی ادامه داد: فتنه به دلیل جهل به وجود می‌آید و اگر بصیرت افزایی در بطن جامعه صورت گیرد چنین اتفاقاتی رخ نمی‌دهد، در این فتنه جایگاه و شأن رهبری بیش از پیش نمایان شد و نشان داد خط قرمز مردم  ولی‌فقیه است و اگر هر کس بخواهد این خیمه و اصل نظام را زیر سؤال ببرد بدون تعارف و رودر بایستی با او برخورد می‌کنند، ولی‌فقیه در جامعه اسلامی در رأس امور است و مردم ایران به حکومت اسلامی و دفاع از حق دلبستگی کامل دارند و با هیچ چیزی این اصل را عوض نمی‌کنند.

وی ادامه داد: سند این حرف مبارزه با داعش و جریان‌های انحرافی است که مردم ما با بینش و اعتقاد کامل از اصل رهبری و امامت دفاع می‌کنند، همچنین در قضیه دفاع از حریم اهل بیت جوسازی‌های دشمنان داخلی و خارجی نشان داد که مردم ما آگاه‌تر از خیلی خواص هستند، این اصل ثابت شده نظام اسلامی ایران است.

خبر جدید  حذف چهار صفر باید همراه با تعریف بسته اقتصادی باشد

موسوی در پاسخ به این سؤال در مورد پیام خود به مردم آران و بیدگل در مورد حضور در راهپیمایی ۹ دی، گفت: البته مردم این شهرستان خود با دانش و بصیرتی که از ابتدای انقلاب تاکنون از خود نشان داده‌اند شهره عام و خاص هستند.

امام جمعه آران و بیدگل به نقش رسانه‌های بیگانه در جوسازی علیه انقلاب و اسلام اشاره کرد و گفت: امروز مشکلاتی در کشور به خاطر سوء مدیریت‌ها وجود دارد ازجمله مشکلات معیشتی و اقتصادی که قابل کتمان نیست، ولی قابل حل شدنی است، خواهش می‌کنیم این مدیریت بدِ برخی مسئولان را به پای رهبری و نظام اسلامی ننویسند، نا امید کردن مردم با تحریم‌ها، برجسته کردن نقاط ضعف و پوشش نقاط قوت هدفی جز دلسرد کردن مردم از نظام و اسلام نیست، پس هوشیار باشیم که آرمان شهدا که نظام اسلامی است زیر سؤال نرود.

وی خاطرنشان کرد: همین مشکلات اقتصادی در خیلی از کشورهای به اصطلاح پیشرفته غربی هم به شکل بدتری وجود دارد مثل جریان یک درصدی‌ها در مقابل ۹۹ درصدی‌ها و وال استریت در آمریکا، ولی رسانه‌ها مانور نمی‌دهند و کوچک‌ترین مشکل در کشور اسلامی ما را به تیتر اصلی بدل می‌کنند و هدفشان ضربه به نظام و ولی‌فقیه است.
کد خبرنگار: ۱۳۰۹۴

انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد