شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰
14:29:42 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حفر چاه جدید مشکل آب روستاییان اردستان را رفع می‌کند
حفر چاه جدید مشکل آب روستاییان اردستان را رفع می‌کند
مسئول اداره بهره‌برداری آبفار اردستان گفت: اگر بخواهیم در روستاهای اردستان آینده‌نگری کنیم و در روزهای آینده با مشکل نبود آب مواجه نشویم لزوم آن حفر چاه‌های جدید است.

مسئول اداره بهره‌برداری آبفار اردستان گفت: اگر بخواهیم در روستاهای اردستان آینده‌نگری کنیم و در روزهای آینده با مشکل نبود آب مواجه نشویم لزوم آن حفر چاه‌های جدید است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در اردستان، علیرضا کیوان ظهر امروز(یکشنبه) در جلسه کارگروه سازگاری با منابع آب، اظهار کرد: اداره آب و فاضلاب روستایی اردستان در حال حاضر ۱۰۶ روستا را  تحت پوشش شبکه برای خدمات رسانی قرار داده است، همچنین در سه ماهه سوم سال جاری به ۶۷ روستا در اردستان با تانکر آب‌رسانی شده است.

وی افزود: به دلیل کاهش بارندگی و افزایش مصرف هم‌اکنون از ۴۴ حلقه چاه تقریبا ۲۰ چاه از مدار تولید آب خارج می‌شود. همچنین در روستاهای منطقه تعداد ۱۰ قنات تحت مالکان اداره آبفار وجود دارد که اصطلاحاً آسمان‌نگر هستند و اگر نزولات آسمانی نباشد با خشکسالی مواجه می‌شوند.

مسئول اداره بهره‌برداری آبفار اردستان گفت: با توجه به گزارش هواشناسی شهرستان و با توجه به افزایش جمعیت و آلودگی‌ها و همچنین کاهش سطح آب در چاه‌ها تمام تلاش خود را برای قرار دادن آب با کیفیت در لوله‌ها می‌کنیم، ولی متاسفانه در برخی روستاهای پرجمعیت منطقه مانند نهوج و نیسیان موضوع جیره بندی آب را داریم.

کیوان ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب روستایی در جهت فرهنگ سازی و هوشیاری روستایان برای صرفه‌جویی در مصرف آب اقداماتی را انجام داده و تا حدودی موثر بوده است.

وی گفت: اگر بخواهیم در روستاهای اردستان آینده‌نگری کنیم و در روزهای آینده با مشکل نبود آب مواجه نشویم لزوم آن حفر چاه‌های جدید است و با توجه به بحران بارندگی در منطقه و عدم حفر چاه و وضعیتی که در روستاها وجود دارد مجبور به حفر چاه هستیم که لزوم حمایت‌های مسئولان شهرستان را می‌طلبد.

خبر جدید  پاسخ اینستاگرامی آذری به نمازی

مسئول اداره بهره‌برداری آبفار اردستان خاطرنشان کرد: تنها راه برون رفت از وضعیت بحران آب حفر چاه جدید است که با مخالفت مردم در این خصوص مواجه می‌شویم. باید قبول کنیم که تامین آب شرب برای مردم مهمتر و الزامی‌تر است.

کیوان در خصوص استفاده مردم از کولر گازی گفت: نمی‌توانیم بدون کارشناسی موضوعی را مطرح کنیم. باتوجه به وضعیت اقتصادی مردم نمی توان تمام روستاییان را مجبور به استفاده از کولر گازی کرد.

همچنین رئیس آبفا شهری اردستان گفت: برای تجهیز دو حلقه چاه در شهر زواره و مهاباد با مشکلات فراوانی روبرو هستیم که هنوز نتیجه‌ای نداشته است.

سید عباس شریعتمدار، افزود: ۷۰ حلقه چاه آب در استان برای مواقع بحرانی پیش بینی شده است که اردستان از این مقدار باید دو حلقه چاه حفر کند. در اردستان فقط موضوع جانمایی شده و با توجه به اعتراضات مردمی هنوز این دو حلقه چاه حفر نشده است.

وی تاکید کرد: در صورت به ثمر نرسیدن این دو حلقه چاه، شهرستان اردستان در تابستان با مشکلات جدی آبی روبرو خواهد شد. کد خبرنگار: ۱۳۰۹۵

انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد