یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
11:56:52 - یکشنبه 18 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حجم آب سد زاینده رود اصفهان به کمترین میزان از زمان احداث رسید
حجم آب سد زاینده رود اصفهان به کمترین میزان از زمان احداث رسید
به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، میرمحمد صادقی درحاشیه برگزاری چهارمین جلسه شورای راهبری فناوری اطلاعات ،در ایستگاه چلگرد که میزان بارش آن نسبت مستقیم با حجم سد زاینده رود دارد، بارش ها کاهش چشمگیری داشته است، به طوری که تا ۲۲ بهمن ۱۹۳ میلی متر بارش را نشان می دهد. وی افزود: با اعلام اینکه بارش […]

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، میرمحمد صادقی درحاشیه برگزاری چهارمین جلسه شورای راهبری فناوری اطلاعات ،در ایستگاه چلگرد که میزان بارش آن نسبت مستقیم با حجم سد زاینده رود دارد، بارش ها کاهش چشمگیری داشته است، به طوری که تا ۲۲ بهمن ۱۹۳ میلی متر بارش را نشان می دهد.

وی افزود: با اعلام اینکه بارش ها ی اصفهان از ابتدای سال آبی تا ۲۲ بهمن، ۴٫۵ میلی متر بوده افزود: این رقم در سال گذشته ۲۶میلی متر و درمتوسط بلند مدت ۶۰ میلی متر بوده است. 

photo_2018-02-17_15-51-12

وی گفت: این میزان بارش  در سال گذشته ۸۱۸ میلی متر و در متوسط بلند مدت ۷۷۳ میلی متر بوده که حاکی از کاهش ۷۵ درصدی در سال جاری است.

میرمحمدصادقی در ادامه بیان داشت: طی سی سال گذشته در منطقه کوهرنگ حدود ۴ درجه افزایش دما ثبت شده که این موضوع  سبب کاهش چشمگیر ذخیره برف منطقه شده است بطوری که درسال جاری فقط سه سانتی متر برف به ثبت رسیده است ، این مقدار در سال گذشته ۷۹ سانتی متر و در میانگین بلند مدت عدد ۱۰۰ سانتی متر را نشان میدهد .

وی گفت: حجم ذخیره سد زاینده رود هم اکنون به پایین تر از ۱۳۰ میلیون متر مکعب رسیده است که با مقدار قابل توجه  رسوب در مخزن سد، حاکی ازشرایط بحرانی شدیدی می باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان بیان کرد : حجم سد زاینده رود از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۹۷ یک سیر نزولی را نشان می دهد که سال جاری با کمترین حجم، بحرانی ترین شرایط را رقم زده است و آمارها حاکی از آن است که بقیه سدهای استان نیز شرایط مطلوبی ندارند و وضعیت مشابهی را دارند و این به منزله  هشدار جدی به تمام مشترکین و دستگاه های اجرائی در سال آبی جاری ( ابتدای مهر ۹۶ تا پایان شهریور۹۷) می باشد.

خبر جدید  گناه؛ حجاب معرفت

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد