یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
15:42:45 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جنگل‌های دست کاشت امنیتی برای آینده مردم است
جنگل‌های دست کاشت امنیتی برای آینده مردم است
به گزارش خبرنگار ایمنا، رضا شفیعی امروز (سه شنبه) در آیین نواختن زنگ سبز در مدرسه شبان آران و بیدگل گفت: ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت تاغ و قره داغ از سال ۱۳۴۹ تا کنون در مناطق بحرانی فرسایش بادی آران و بیدگل ایجاد شده و آمادگی برای نهال کاری سالانه یک هزار هکتار […]

به گزارش خبرنگار ایمنا، رضا شفیعی امروز (سه شنبه) در آیین نواختن زنگ سبز در مدرسه شبان آران و بیدگل گفت: ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت تاغ و قره داغ از سال ۱۳۴۹ تا کنون در مناطق بحرانی فرسایش بادی آران و بیدگل ایجاد شده و آمادگی برای نهال کاری سالانه یک هزار هکتار نیز وجود دارد.

وی افزود: هم اکنون ۱۰۳ هزار هکتار از مناطق بیابانی شهرستان آران و بیدگل به عنوان کانون ‌های بحران درجه دو و سه شناسایی شدند که برای جنگل کاری آن به اعتبارهای دولتی و همکاری سایر مجموعه ها به ویژه مردم نیاز است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با اشاره به کاهش اعتبارات دولتی جهت حفاظت از عرصه‌های طبیعی گفت: با وجود محدودیت‌ها تلاش برای حفاظت از منابع طبیعی ادامه یافته و سال گذشته نیز نزدیک به ۲۲۰ هکتار نهال کاری در کانون های بحرانی این شهرستان انجام شد.

وی اضافه کرد: جنگل‌های دست کاشت امنیت مردم آران و بیدگل و شهرهای مجاور، شرکت‌های صنعتی، کشاورزی و جاده‌های ریلی و آسفالتی را فراهم کرده، اما اداره منابع طبیعی به تنهایی نمی تواند از این عرصه ها حفاظت کند.

شفیعی عنوان کرد: ۸۰۰ نفر در این راستا به عنوان همیار دانش‌آموز، همیار مروج و همیار محافظ طبیعت افتخاری فعالیت می کنند که ۵۰ درصد آنها دانش آموزان شهرستان آران و بیدگل هستند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  کماندار اصفهانی بر سکوی نخست رقابت‌های قهرمانی کشور ایستاد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد